Wykład 18: Niemiecka nazwa-i Hali (Akkusativ Lecturing)

> Fora > Podstawowe lekcje niemieckiego od podstaw > Wykład 18: Niemiecka nazwa-i Hali (Akkusativ Lecturing)

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    Lara
    gość
    NAZWA-I HALİ (AKKUSATİV)

    Nazwy w języku niemieckim (z wyjątkiem podamy nieco później), zmieniając ich artykuły
    Artykuły są zmieniane w następujący sposób:

    Zmieniamy "der" artikelini na "den" w celu umieszczenia nazw, które są "art" na -i.
    Nie wprowadza się żadnych zmian w nazwach i artykułach artykułu "das" lub "die".
    W rzeczywistości słowo "eine" pozostaje niezmienione.
    W rzeczywistości słowo "ein" zmienia się na "einen" (to znaczy)
    W rzeczywistości słowo "keine" pozostaje niezmienione.
    W rzeczywistości słowo "kein" zmienia się na "keinen".

    Przeanalizujmy wyjątek, o którym wspomnieliśmy powyżej;
    Podczas opisywania liczby mnogiej rzeczowników, niektóre rzeczowniki są w liczbie mnogiej, przyjmując na końcu -n lub -en.
    Nazwy te były nazwami z ostatnimi literami -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Wśród rzeczowników z przedimkiem „der” przy konwersji rzeczownika do formy biernika przedimek „der” zmienia się na „den”.
    a słowo jest używane w liczbie mnogiej, to znaczy, że liczba mnoga kończy się przyrostkami -n lub -en i przedimkiem
    Wszystkie rzeczowniki z końcówką „der” są zawsze używane w liczbie mnogiej w bierniku rzeczownika. Ten wyjątek dotyczy tylko
    -i nie jest cechą charakterystyczną dla stanu, jest ważna dla wszystkich stanów nazwy.
    Oto reguły stanu -i nazwy. Zobacz przykłady poniżej.

    PROSTA FORMA


    biernik

    der Mann (mężczyzna)


    den Mann (mężczyzna)
    der Ball (piłka)


    z Balla
    der Sessel (fotel)


    den Sessel (siedzenie)
    Jak widać, mówi się, że nie ma zmiany w słowie.

    studenta


    od Studenten (student)
    der Mensch (człowiek)


    z Menschen (ludzie)
    Słowa w dwóch powyższych przykładach, ponieważ wspomniany wyjątek to
    Było używane w pisowni mnogiej w -i.

    das Auge (oko)


    das Auge (oko)
    das Haus (dom)


    das Haus (dom)
    die Frau (kobieta)


    die Frau (kobieta)
    Die Różdżka (ściana)


    Die Różdżka (ściana)
    Jak widzieliśmy powyżej, nie ma zmian w das i umrzeć artefaktów i słów.

    ein Mann (jeden człowiek)


    einen Mann (mężczyzna)
    ein Fisch (jedna ryba)


    einen Fisch (ryba)
    kein Mann (nie mężczyzna)


    keinen Mann (nie mężczyzna)
    kein Fisch (nie ryba)


    keinen Fisch (nie ryba)
    Jak widać, jest zmiana ein-einen i kein-keinen.


    keine Frau (nie kobieta)


    keine Frau (nie kobieta)
    keine Woche (nie tydzień)


    keine Woche (nie tydzień)
    Jak widać powyżej, nie ma zmian w artykułach eine i keine oraz w słowie.

    Koło halal jest szerokie, wystarczy dla przyjemności. Nie ma potrzeby grzeszyć. (Słowa)
    zegrose
    Uczestnik

    Dziękuję za Twój wysiłek…

    yazyagmuruxnumx
    Uczestnik

    W przypadku imienia miałem zamiar zapytać o coś, co przychodzi mi do głowy z sekcji, w której niektóre słowa są zapisane gęsto. Lubn (der student: student) (den studenten: student) po co piszemy słowo student, gdzie używamy słowa `` zajęty '', nie piszemy do uczniów, intensywnie podchodzimy do tego tematu. ZACZĘCIE NIE PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ)

    yazyagmuruxnumx
    Uczestnik

    admin, nadal nie ma odpowiedzi na moje pytanie, byłbym zadowolony, gdybyś mnie oświecił w tej sprawie.

    nalanw
    Uczestnik

    Burda den Studenten nie jest liczbą mnogą, jest liczbą pojedynczą i biernikiem….
    W bierniku wszystkie liczby mnogie przyjmują DIE….
    W celowniku liczbę mnogą tworzy się z den, a na końcu wyrazu dodaje się przyrostek n…..

    ECE
    Uczestnik

    Kiedy słowo „KEİN” występuje w formie rzeczownika, przedimek staje się „KEİNEN” od das. Czy „KEINEN” występuje tylko w przypadku artykułu der? Tutaj się wahałem. Dzięki…

    Nazira
    Uczestnik

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=21.0

    Tutaj można znaleźć informacje na temat keine.
    Wyszukaj najpierw ...

    Chcesz cud
    Uczestnik

    AKKUSATIV = ISMIN (I) DYWAN
    DER = DEN
    WYKRYWA = WYKRYWA
    DAS = DAS

    ICH = I = MEINEN = VATER = MÓJ OJCIEC
    DU = SEN = DEINEN = VATER = TWÓJ OJCIEC
    ER = O = SEINEN = VATER = JEGO OJCIEC
    SIE = O = IHREN = VATER = JEGO OJCIEC
    ES = O = SEINEN = VATER = JEGO OJCIEC
    WIE = BIZ = UNSEREN = VATER = NASZ OJCIEC
    IHR = SIZ = EUREN = VATER = TWÓJ OJCIEC
    SIE = ONLAR = ihren = VATER = ICH OJCIEC
    SIE = SIZ = IHREN = VATER = TWÓJ OJCIEC

    RUF DEN VATER ___ ZADZWOŃ DO OJCA Jak się okazuje, bierniki są tylko chwilowe, a i tak najłatwiej było z biernikami. :)
       

    tan_umut_xnumx
    Uczestnik

    Chcę kogoś zapytać.:) Wiesz, słowo „ein” zmienia się na „einen” w przedimku der, ale czy „ein” pozostaje takie samo w przypadku das?

    tan_umut_xnumx
    Uczestnik

    Pozwól, że zapytam Cię o coś innego, na przykład, dlaczego w zdaniu „An der Wand ist ein poster” znajduje się der Wand???

    Atlantyda
    Uczestnik

    Umieszczając (En) załącznik, na przykład meinen vater, bardzo dziękuję ojcze, zrozumiałem.

    nazmerta
    Uczestnik

    Cześć przyjaciele, zgadzam się z tą witryną. Ale musimy porozmawiać razem, aby się ulepszyć. Zwykle jestem tu wieczorami. W tej chwili nikt nie jest online. Twoja witryna jest bardzo pouczająca.
    Ja też uczę się niemieckiego, byłbym wdzięczny, gdybyś mi też pomógł.auf wiedersehen!

    Das site ist viel schön, danke lehrer für deutsch…

      przez Firata…

    anonimowy
    gość

    Witam, jestem nowym członkiem Przede wszystkim chciałbym powiedzieć zdrowie Twoim staraniom o dobrą stronę internetową.
      Wohin? Akk, który odpowiedział na pytanie.
    wo? Odpowiedź na pytanie brzmi: dat.
    in, auf, neben, vor, unter, hinter, über, an, zwischen (w przyimkach)
    Akk. lub dat. wo, gdzie spędzamy czas? i wohin? On zapyta i udzieli ci właściwej odpowiedzi.

    mintama
    Uczestnik

    AK K                                           D A T I V   G E N T I V
    DER den einen – keinen – meinen dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines
    SIS die eine – keine – meine der einer – keiner – meiner der einer – keiner – meiner
    DAS das eines – keines – meines deme einem – keinem – meinem des eines – keines – meines (tutaj dodawany jest przyrostek S na końcu słowa rodzajnikowego)
    DIE (PLURAL) die keine – meine den keinen – meinen der keiner – meiner
    Chyba tego chciałeś się nauczyć, mam nadzieję, że to pomoże.

    ozge06
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za wyjaśnienia, ale bardzo dobrze rozumiem mianownik, biernik i celownik, które mnie niepokoją. Czy zrozumiemy, że są to mianownik, biernik i celownik poprzez formy pytań????????????
            Przykład: Nominativ…wer?……był? Akkusativ……..wen? i co? 
              Celownik………wem? co? i co? Nauczyliśmy się tego na kursie, kiedy zadaje się takie pytanie, prawda? Czy powinniśmy odpowiadać za pomocą rodzajników w mianowniku i bierniku???? Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ!!!

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 52)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.