Kurs 20: Niemiecka nazwa państwa (wykład Genitiv)

> Fora > Podstawowe lekcje niemieckiego od podstaw > Kurs 20: Niemiecka nazwa państwa (wykład Genitiv)

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    Lara
    gość
    PAŃSTWO IMIĘ I (GENITIV)

    Zwykle nie ma czegoś takiego jak stan -in w języku tureckim.
    Sytuacja zazwyczaj występuje w języku tureckim jako wyrażenie rzeczownikowe, np. „drzwi szkoły”,
    „farba na ścianie”, „sweter Ali” itp.
    Podobnie jak w innych przypadkach, literę -in uzyskuje się przez zmianę przedimków rzeczowników.
    Ta zmiana zachodzi w następujący sposób;

    a na końcu zasłony pojawia się jeden z -es-lub akrobacje.
    das staje się artystycznym des, a na końcu zasłony pojawia się jeden z -es lub -s.
    Kość jest wyartykułowana i nie ma zmiany w słowie (to samo dotyczy liczby mnogiej).
    eine staje się eines i na końcu zasłony zostaje przyniesiony jeden z -es lub -s.
    Eine zostaje wyartykułowany i nie ma zmiany w słowie.
    keine staje się sztucznie zawzięty, a na końcu zasłony zostaje przyniesiony jeden z -es lub -s klejnotów.
    keine staje się karczochem i nie ma zmiany w słowie.

    Powyższe pokazuje zmiany, które miały miejsce w trakcie procesu.
    Jeśli zauważysz, użyliśmy zdania typu "-es lub -s pochodzi z jednego z klejnotów".
    Więc który z nich przyniesiemy?
    Jeśli nazwa jest monosylabiczna, dodaje się "-es".
    Jeśli nazwa zawiera więcej niż jedną sylabę, dołącza się "-s".

    Sprawdź następujące przykłady.

    der Vater (ojciec)


    des Vaters (ojca)
    das Haus (dom)


    des Hauses (dom)
    das Auto (samochód)


    des Autos (samochodu)
    der Mann (mężczyzna)


    des Mannes (męski)
    Jak widać powyżej, przedimki say i das są przekształcane w des i słowo -es, -s
    jedna z biżuterii jest dodawana.
    die Frau (kobieta)


    der Frau (kobiety)
    die Mutter (matka)


    der Mutter (matki)
    Jak widać powyżej, kość zamienia się w artykuł of der i nie ma zmiany w słowie.
    To użycie dotyczy również liczby mnogiej:
    die Mütter (matki)


    der Mütter (matek)
    die Autos (samochody)


    der Autos (o samochodach)
    Jak ...

    Podajmy teraz przykłady niejednoznacznych artykułów;
    ein Bus (autobus)


    eines Autobusy (autobusu)
    ein mann (mężczyzna)


    eines mannes (o mężczyźnie)
    eine Frau (kobieta)


    einer Frau (o kobiecie)
    keine Frau (nie kobieta)


    keiner Frau (nie damska)
    kein Bus (nie autobus)


    keines Autobusy (nie autobusowe)
    W powyższych przykładach zamiast „nie autobus”, „nie autobus” zamiast „nie autobus”
    Można także wydedukować znaczenie słowa „brak autobusu”.

    Wcześniejsze rozdziały miały wyjątkowe reguły dla stanów -i i -e.
    (Słowa, które przyjmują -n, -en na końcu liczby mnogiej.)
    Stwierdziliśmy, że jest to ważne dla stanu rzeczy, więc nie rozważamy tego ponownie w tym miejscu.
    Aby podać kilka przykładów;
    der Türke - des Türken
    der Student - des Studenten
    Możliwe jest podanie przykładów takich jak.

    Przeanalizuj te przykłady, aby móc z nich poprawnie korzystać, a nawet jeśli nie jesteś z nich zadowolony,
    Spróbuj samemu dawać przykłady.
    Życzymy powodzenia ...

    Twoja zgoda powinna być boska w twoich czynach. Jeśli zechce, nie będzie miało znaczenia, że ​​obrazi się cały świat. Jeśli się zgodzi, jeśli wszyscy odmówią, nie ma to żadnego skutku. Po tym, jak zaakceptuje i zaakceptuje, jeśli zechce i zaakceptuje mądrość, sprawi, że ludzie ją zaakceptują i zaakceptują, nawet jeśli nie chcesz o to prosić. Dlatego w tej służbie tylko zgoda Boga Wszechmogącego powinna być głównym celem (Lemalar)
    PRAWO
    Uczestnik

    TWOJE WYRAŻENIE I PISANIE JAK BARDZO PIĘKNIE DZIĘKUJĘ.

    CEYDA
    Uczestnik

    Naprawdę dziękuję za wspaniałego kucharza

    tuce_xnumx
    Uczestnik

    bardzo pouczające, ale byłoby lepiej, gdybyśmy mogli zilustrować więcej, ale dzięki

    mehmet–kaja
    Uczestnik

    TWOJE WYRAŻENIE I PISANIE JAK BARDZO PIĘKNIE DZIĘKUJĘ.

    Gratuluję wykonanej pracy i życzę dalszych sukcesów.

    beefa
    Uczestnik

    Istnieją czasowniki używane z celownikiem i akkusativ… Na przykład fragen = pytać jest zawsze akkusativ..

    Frag mich nicht. jakby mnie nie pytał...

    sevgiler

    Dzięki za informacje, które dostarczyłeś, ale jak to jest zawsze akkusativ, jeśli fragen wziął się za siebie, prawda?

    nalanw
    Uczestnik

    , Nie Jeśli spojrzysz na zaimki personelu (zaimki osobowe) Mich Akkusativ dir..Mir dativdir..Loves

    czarnywolf_91
    Uczestnik

    dankeschon

    beefa
    Uczestnik

    , Nie Jeśli spojrzysz na zaimki personelu (zaimki osobowe) Mich Akkusativ dir..Mir dativdir..Loves

    Wyglądało na to, że stan akkusativ -i staje się stanem dativ -e
    Kiedy mówisz * nie pytaj mnie *, myślę, że jest to konwertowane na zaimek osobowy - e, myślę, że sytuacja jest związana z czasownikiem faragen

    mężczyźni rzucili pracę, starannie kodowali swój język, aby nikt oprócz nich nie mógł się uczyć.

    W tym roku w szkole zobaczymy język niemiecki
    Mam nadzieję, że się nauczę, bardzo tego chcę

    iborotti
    Uczestnik

    Dziękuję, bardzo dobra robota, uwierz mi, jest bardzo przydatna…

    Kurtbey
    Uczestnik

    Dzięki ich bardzo pouczającym wysiłkom

    anstein
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za przekazane informacje, myślę, że będą bardzo przydatne, jeśli będę pracować, ale jeśli będę mógł pracować z bidetem :) zdrowie na poród

    Dotykam funkcje
    Uczestnik

    Bardzo ładne wyrażenie, dziękuję. Jak używamy genitivi w zdaniu? Chcę na ten temat kilka przykładów, byłbym wdzięczny, gdybyś był zainteresowany ..

    acelya11
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za Wasze wysiłki i informację.
    Mianownik der / ein / kein die / eine / keine das / ein / kein die (liczba mnoga) keine
    (stan zwykły) der Mann die Frau das Auto die Kinder

    Akkusativ den / einen / keinen die / eine / keine das / ein / kein die / keine
    (-i przypadek) od Mann die Frau das Auto die Kinder

    Dativ dem / einem / keinem der / einer / keiner dem / einem / keinem den / keinen
    (przypadek) dem Mann der Frau dem Auto den Kindern

    Genetiv des / eines / keines der / einer / keiner des / eines / keines der / keiner
    (stanu) des Mannes der Frau des Autos der Kinder

    kelebekgib
    Uczestnik

    Twoje pospieszne malowanie jest bardzo ładne, ale jest kilka niewłaściwych rzeczy, na przykład Nominate-i nie jest zwykłą formą, jest tak napisane w nawiasach. Ponadto rozszerzenie Das Auto nie będzie Auto, ale Auto.

    acelya11
    Uczestnik

    Dziękuję za ostrzeżenie, Ceyda. Przegapiłem to, ale już to naprawiłem. danke schön…

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 51)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.