Lekcja 14: Porady dotyczące artykułów

> Fora > Podstawowe lekcje niemieckiego od podstaw > Lekcja 14: Porady dotyczące artykułów

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    Lara
    gość

    W poprzednich rozdziałach stwierdziliśmy, że wszystkie nazwy rodzajowe mają przedimek, a słowa muszą być zapamiętane wraz z ich artykułami.
    Dla Twojej wygody uznaliśmy za stosowne utworzenie grupowania obejmującego informacje o tym, jakie typy nazw są używane w poszczególnych artykułach.
    Uważamy, że będzie to dla Ciebie duża wygoda, jeśli przestudiujesz i zapamiętasz zgrupowanie.
    Jednak może się również zdarzyć, że nie umieściłeś słowa w żadnej grupie, w takim przypadku będziesz musiał ponownie spojrzeć na słownik.

    NAZWY Z PRZEDMIOTEM DER

    – W przedimku der stosuje się nazwy dni, miesięcy i pór roku.
    – Nazwy kierunku i wiatru są używane z przedimkiem der.
    – Imiona wszystkich żywych istot płci męskiej (baran, byk, kogut itp.) są używane z przedimkiem der.
    – W artykule der używane są wszystkie waluty (z wyjątkiem die Mark:mark, das Pfund:sterlin, die Krone:krone)
    – W artykule der używane są marki samochodów.
    Wyrazy kończące się na litery – -ig – ing – ich – ast – i – ant – ent – ​​​​en – eur – ier – iker – s – ist – ismus – lub – är są używane z przedimkiem der.

    NAZWY ZE SZTUCZNYM SIS

    – Wszystkie stworzenia żeńskie (z wyjątkiem das Weib: kobiety i das Mädchen: dziewczynki)
    – Liczba mnoga wszystkich rzeczowników, niezależnie od rodzaju
    - Liczby
    – Nazwy owoców, drzew i kwiatów (z wyjątkiem Der Apfel:jabłko)
    – Rzeczowniki z ostatnią literą –e i zazwyczaj posiadające dwie sylaby
    – Bez względu na nazwę statku, jego artykułem jest śmierć.
    – Ostatnie litery; in, ion, ei, tät, heit, ung, schaft, keit, ere, elle, itis, ive, ose, a, ade, age, ette, ine, tj., sis, ik, ur, enz, ille, üre, rzeczowniki z anz
    Rzeczowniki z przedimkiem są umrzeć.



    NAZWY Z PRZEGUBOWYMI DAS

    – Wspólne imiona stworzeń męskich i żeńskich oraz potomstwa każdego stworzenia
    – Rzeczowniki utworzone od czasowników lub przymiotników
    - Pierwiastki chemiczne
    – Nazwy miejsc takich jak kina, kawiarnie, hotele
    – Ostatnie litery; Rodzajnik rzeczowników ing, ma, icht, chen, tum, ett, tel, lein, ment, in to das.

    Zastanawiam się, czy zostałeś stworzony tylko dla świata, że ​​spędzasz na nim cały swój czas!

    Słowa

    Niebezpieczny
    Uczestnik

    Danke schön;) Miałem egzamin, przyjechałem

    modlitwa
    Uczestnik

    Już wydaje mi się, że w artykułach będzie trochę zamieszania... ale to nie ma znaczenia, może wystarczy trochę wprawy...

    jonturk
    Uczestnik

    Chociaż mam z tym trudności, mam także trudności z informacją o kierunku. an der, zu, in itp.

    Najlepiej jest zapamiętać słowa wraz z ich rodzajnikami...

    kenan
    Uczestnik

    Ta grupowa sprawa była trochę bardziej relaksująca. dzięki..

    mefu
    Uczestnik

    Pamiętam, że artykuły kończące się na 99% umierają.
    Jeśli jest błąd, czy możesz go poprawić?

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    Tak, wspomnieliśmy już powyżej.

    ahmetcagri
    Uczestnik

    walla jedna z najważniejszych kwestii w języku niemieckim. Dziękuję bardzo

    lastinka
    Uczestnik

    Myślę, że najbardziej napiętym, trudnym i irytującym tematem z niemieckiego jest to, czego potrzeba na trzy osoby. jeden wystarczy:)

    Bardzo dziękuję za podzielenie się przydatnymi informacjami...

    egzaltowany
    Uczestnik

    Większość Niemców nawet nie używa artykułów. Ale naprawdę trudno jest nauczyć się słów z artykułami. Ale i te trudności możemy pokonać

    Emili
    Uczestnik

    Te artykuły doprowadzają mnie do szału />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    oz_tu
    Uczestnik

    Naprawdę tak jest. Nie rozumiem tych artykułów, ale musimy się nauczyć:

    gopanado
    Uczestnik

    Dziękuję Ci bardzo.

    Nazira
    Uczestnik

    Nie przejmuj się zbytnio artykułami, nauczysz się tworzyć więcej zdań, nauczysz się tworzyć więcej zdań, gdy powiesz zły artykuł, na pewno nauczysz się go nie zdając sobie z tego sprawy, ale zawsze musisz to ustawić w czerwcu.
    Na przykład werden, bin, sein, habe itp. Są bardziej zaangażowane w zdania, myślę, że ważniejsze jest ich zapamiętanie. oczywiście du bist er sie es itp. Ich powiązania są ważne. Poza tym od czasu do czasu dowiesz się z artykułu.
    Powodzenia wszystkim.

    Ercan
    Uczestnik

    FEMININUM /OPIS UMIERAĆ ISTNIEJĄCY ARTIKELLER

    NAJNOWSZA BIŻUTERIA
    -ei die Bücherei (biblioteka), die Metzgerei (rzeźnik), die Dreckerei (drukarnia)
    -in die Freundin (dziewczyna), die Lehrerin (nauczycielka), die Schülerin (uczennica)……….-heit die Krankheit (choroba), die Einheit (jedność), die Kindheit (dzieciństwo),
    -keit die Höflichkeit (dzięki uprzejmości), die Flüssigkeit (płyn) die Feuchtigkeit (wilgotność)
    -schaft die Freundschaft (przyjaźń), die Eigenschaft (cecha) die Verwandschaft (pokrewieństwo)
    -ung die Bildung (edukacja), die Nahrung (odżywianie) die Werbung (reklama)
    -a matryca Camera (kamera), die Lira (lira)
    -ade die Olympiade (olimpiysat), die Fassade (front), die Marmelade (marmolade)
    -age die Garage (garaż), die Etage (podłoga)
    -anz die Eleganz (elegancja) die Bilanz (balanco), dieDistanz (odległość)
    -ette wykrojnik W etykiecie (etykiecie) wykrojnik Toalette (wc) wykrojnik w tabletce (tacka)
    -euse die Friseuse (kobieta fryzjerka), die Maseuse (kobieta masażystka)
    -die Historie (data) die Materi (materiał), die Kastanie (kasztan) die Akademie (akademia), die Lotterie (loeria), die Calorie (kalorie)
    -enz die Freqenz (częstotliwość) die Tendenz (trend), dieExistenz (obecność)
    -ik die Politik (polityka) die Musik (muzyka), die Lyrik (poezja) die Mathematik (matamatik)
    -in die Margaryna (margaryna) die Maschine (maszyna) die Vitrine (gablota) die Gabinet (szafka)
    -ion ​​die eksplozja (burst) die Station (stacja); die Dimension (rozmiar)
    - (i) tät die Universität (uniwersytet) die Qualität (quality) die Fakultät (wydział) die Realität (real)
    -sis, -se die Dosis (dosaj) die Basis (basic) die Analysis (analysis)
    -ur die Natur (natura), die Kultur (kultura), die Temperatur (ciepło), die Cartoon (kreskówka)
    -üre die Broschüre (brosör) die Engraving (grawerowanie)

    Ponadto do tej grupy zalicza się również rzadką biżuterię -aise, -aille, -äne, -elle, -ere, -ille, -isse, -itis, -ive, -ose.
    Następnym razem podam przykłady przyimka definicji DAS.

    anonimowy
    gość

    Chyba nie da się ich zapamiętać w inny sposób. Co jest najgorsze? :'(

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 119)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.