Odpowiedź Zam na najdroższy paszport na świecie.

> Fora > Sekcja ogólna dotycząca Niemiec i innych krajów europejskich > Odpowiedź Zam na najdroższy paszport na świecie.

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Wzrost opłat paszportowych z nowym rokiem zaszokował obywateli. Paszporty ważne przez 2012-162 lat, które w 4 roku wynosiły 10 euro, wzrosły do ​​49 euro przy wzroście o 211 euro, ugruntowując tym samym pozycję najdroższego na świecie. Obywatele reagując na wzrost opłat domagali się natychmiastowego wycofania podwyżek.

    Obywatele, którzy udali się do konsulatu generalnego po paszporty w nowym roku w Europie, byli zszokowani podwyżką. Nowy 10-letni paszport został podwyższony o 49 euro. Nowy paszport ważny 2012-162 lat, który w 4 roku wynosił 10 euro, wzrósł do 211 euro. Obywatele Niemiec płacą 10 euro za 59-letni paszport, 25 euro dla Hiszpanów, 42.50 euro dla Włochów i 84 euro dla Greków borykających się z kryzysem gospodarczym. Niemcy również pobierają tylko 26 euro za 10-letni paszport od swoich obywateli poniżej 37.50 roku życia. Nasi obywatele, którzy ostro zareagowali na wygórowaną podwyżkę, zapytali: „Czy bycie obywatelem Turcji jest tak drogie?” Oto odpowiedzi na podwyżkę:

    JAK OPŁACĄ BEZROBOTNI
    Hakan Büyükkaya (Düren): „Przyjechałem po nowy paszport. Byłem zszokowany słysząc, że opłata została podniesiona ze 162 euro do 211 euro. Paszport damy wydamy w przyszłym roku. Jest też dwoje dzieci. Jak bezrobotni i emeryci zapłacą te pieniądze?

    NAUCZONY W SPRAWIE
    Ramazan Kalay (Burscheid): „Przy kasie słyszałem, że nowy paszport wzrósł do 211 euro. Chciałbym przekazać władzom, że nikt nie jest zadowolony z podwyżki. Nie wiem, czy każdego stać na opłacenie tej opłaty”.

    OFICJALNY rabunek
    Özgür Çetinkaya (Kolonia): „Mam troje dzieci. Moja żona kupiła go w zeszłym roku po starej cenie. Wczoraj obserwowałem w wiadomościach wzrost cen opłat paszportowych. To jest zwykły rabunek. Opłata za służbę wojskową jest już wysoka, teraz paszport jest podwyższony. Czy władze sądzą, że osoby mieszkające za granicą mają dużo pieniędzy?”

    BEZ STARYCH NIEMIEC
    Ali Yamak z Olpe, Haydar Taşkıran z Refrath i Kemal Yılmaz z Olpe również stwierdzili, że podwyżka opłat paszportowych w konsulatach jest niedopuszczalna. Stwierdzając, że mają po trzy rodziny, Yılmaz i Yamak powiedzieli: „Zapłacimy około 150 euro więcej za każdą rodzinę. Kryzys gospodarczy dotknął wszystkich. Niemcy nie są już starymi Niemcami. Jak ubodzy i rodziny wielodzietne zapłacą tę opłatę?

    Wstydź się Hüseyin Koç (Bochum): „Jakie jest uzasadnienie tej wędrówki? Nie wiem skąd to się wzięło? Nastąpił wzrost do 30 procent. Potępiam i potępiam”.

    TYLKO Fikret Afat (Dortmund): „Nie tak dużo. Jako bezrobotny obywatel mam pięcioosobową rodzinę. Moje troje dzieci też się uczy. Jak wyjdziemy z tej wędrówki? W kryzysie gospodarczym w Europie to za dużo”.

    GORĄCY PREZENT NOWOROCZNY Fahrettin Ertürk (Dortmund): „Nastąpiła podwyżka o prawie 50 euro. To jak gorzki prezent noworoczny. Potępiam tę podwyżkę i domagam się od władz ponownego rozważenia sytuacji. Czy nasze państwo próbuje zamknąć deficyt budżetowy przez nas, europejskich Turków?”

    NIC DO POWIEDZENIA
    Volkan Afat (Dortmund): „Nie ma już nic do powiedzenia. Torturują. Potępiam tę podwyżkę. Kryzys gospodarczy w Europie już wygiął nam plecy. Proszę, niech zdadzą sobie sprawę urzędnicy naszego państwa, że ​​podwyżka o blisko 50 euro jest niesprawiedliwa. Jestem studentem, jak mam zapłacić tyle pieniędzy?”

    NIE DOSTANĘ PASZPORTU TURECKIEGO
    Mehmet Koç (46) Barber: „Wzrost paszportów jest bez znaczenia. Taka jest mentalność postrzegania obywateli mieszkających za granicą jako gęsi do oskubania, jak w służbie wojskowej. Ponieważ ja, moja żona i moje dzieci mamy obywatelstwo belgijskie, kupimy paszport belgijski na 150 lat za 10 auro i pojedziemy do Turcji. Nie dostaniemy ponownie tureckich paszportów”.

    NASZ STAN JEST NIESPRAWIEDLIWOŚCI
    Mehmet Topkaya (58) Emeryt: „Każdego dnia zwiększa się liczba usług konsularnych. Ta cena jest jak żadna inna na świecie. Czy jest taki paszport? Czy istnieje takie obywatelstwo? Mówi się, że mam obywateli w Europie. Myślę, że państwo niesprawiedliwie traktuje Turków w Europie, podobnie jak wojsko”.

    POWAŻNE LUB DOWARTOWE
    Mithad Serhadlıoğlu (62) Farmaceuta: „Większość Turków, z którymi rozmawiałem, powiedziała: 'Czy to poważne, czy to żart?' powiedział. Przyjmuję tę podwyżkę z uśmiechem, niech się przyda!”

    ZWRÓCONY
    Zübeyde i jej syn piłkarz Demircan Dikmen powiedzieli: „Z nowym rokiem wzrosły podatki od telewizji i radia. Podczas gdy czynsz, prąd i warunki życia rosły z dnia na dzień, doliczanie opłat paszportowych stawiało nas w trudnej sytuacji. Podwyżki należy jak najszybciej wycofać”.

    NIE MAMY na myśli Yusuf i jego syn Alaaddin Kaplan: Ojciec i syn, którzy nie mogli zrozumieć wzrostu opłat paszportowych, powiedzieli: „Ludzie tutaj i tak mają trudności z dogadywaniem się. Warunki życia stają się z dnia na dzień coraz droższe. Jak rodziny wielodzietne płacą tę opłatę?

    OSZCZĘDZAMY 49 EURO Mehmet Şahin: Mehmet Şahin, który zapłacił 2012 euro za nowy paszport za podanie do Konsulatu Generalnego w grudniu 162 roku, wyraził swoje szczęście mówiąc: „Cieszę się, że wcześniej działałem i zaoszczędziłem 49 euro”.

    NIE MAM ZA DUŻO
    Gönül Turgut: Gönül Turgut, która przyszła do Konsulatu Generalnego po nowy paszport, stwierdziła, że ​​żyje z pomocy społecznej i powiedziała: „Och, nie wiedziałam. co ja teraz zrobię? Nie mam przy sobie 211 euro” i poprosiłem krewnego o przyniesienie pieniędzy przez telefon.

    NIE JESTEŚMY KOZĄ DO WYJŚCIA
    Hayati Aktürk (rybak): „Wciąż jesteśmy postrzegani jako gęsi do oskubania. Opłaty były horrendalnie wysokie, kiedy te dziesięcioletnie paszporty zostały właśnie wydane, a to zostało nieco zmniejszone dzięki niechęci naszych obywateli i wsparciu mediów. Teraz nie mogę zrozumieć, dlaczego jest ponownie podnoszona”.

    NIE SPODZIEWALIŚMY SIĘ TAK DUŻO
    Orhan Yanık, który wraz z synem Gökhanem i żoną Fatmą wszedł do kolejki paszportowej przed konsulatem w Monachium, powiedział: „Spodziewaliśmy się, że na początku roku nastąpi podwyżka opłat paszportowych. Ale nie spodziewaliśmy się tak wiele. Teraz trzy osoby zapłacą 150 euro więcej. Są też dodatkowe koszty, takie jak dwukrotne wejście tutaj i zrobienie zdjęcia, to trochę litości” – powiedział.

    JAK, NIEMOŻLIWE?
    Zafer Aksüt, który czekał na swoją kolej w długiej kolejce przed konsulatem, powiedział: „Jak to możliwe, to niemożliwe. Jeszcze wczoraj zajrzałem do internetu, było tam 162 euro. Dlaczego nie ogłoszą tego wcześniej? Przynajmniej niech zmienią znak ceny w Internecie, niech ludzie przyjdą odpowiednio z zapasami. Już było drogo, teraz jest super” i Mahmut Türkoğlu, który przyszedł do konsulatu po kolejną transakcję, powiedział: „Jeśli paszport został zwiększony, to inne również zostały zwiększone. Zobaczymy, jaka niespodzianka nas czeka, kiedy wejdziemy w górę”.

    ZAPŁACONO OD HARMONOGRAMU 2012
    Ilknur Savam, matka trójki dzieci, która w zeszłym roku otrzymała paszport z Konsulatu Generalnego we Frankfurcie i zapłaciła 2012 euro za 10-letni paszport z taryfy z 162 r., ustaliła, że ​​w nowym roku trzeba zapłacić 10 euro za 211-letni paszport Aplikacje. „Jest wielu Turków, którzy nie mogą sobie z tym poradzić” – powiedział Savam. Jej siostra Semra Savam również zwróciła uwagę na fakt, że rodzina z trójką dzieci musiała zapłacić 55 euro za pięć paszportów i powiedziała: „Ponieważ moja siostra złożyła wniosek w zeszłym roku, uciekła z 162 euro. Jednak w najbliższych dniach ponownie złoży wniosek o swoje dzieci. „Mamy wielu obywateli, których nie stać na to, by za to zapłacić” – powiedział.

    CZY JEST CZAS KRYZYSU?
    Famil Aras, który przyjechał z synem po nowy paszport, powiedział: „Przyjechaliśmy w zeszłym tygodniu, bo przed Nowym Rokiem będzie podwyżka. Obowiązują stare stawki. Ale ze względu na brakujący dokument transakcje moje i mojego syna nie mogły zostać wykonane. Przeniesiony do nowego roku. Funkcjonariusze powiedzieli, że przyjdzie podwyżka, ale nie wiadomo ile. teraz dowiedziałem się tutaj. Paszport pani jest nam ze starej opłaty, czyli z nowej opłaty. Podwyżka 50 euro za paszport. Czy w czasach kryzysu jest taki wzrost?”

    GDZIE SĄ WYDANE PIENIĄDZE?
    Mustafa Akyol, Seyfettin Bozkurt i İlhan Gümüş, którzy czekali w kolejce, zareagowali zarówno na wędrówkę, jak i długi czas oczekiwania zimą. Mustafa Akyol powiedział: „Służba wojskowa została zwiększona, paszport został zwiększony, jaka będzie ta próba ogona?”, powiedział: „Tyle pieniędzy zbiera się od obywateli, ale na co je wydaje? Przychodzę do tego konsulatu od lat, kolejność wciąż taka sama. Daj spokój, jesteśmy trochę młodzi, w kolejce są ludzie ze starymi głowami” – powiedział.

    KONSULAT: BYŁO ZA DUŻO
    Urzędnicy szwajcarskiego konsulatu w Zurychu, podobnie jak obywatele, uważają, że podwyżki są wysokie. Urzędnik konsulatu stwierdził, że na dzień dzisiejszy dokonali 40 przedłużeń paszportów i zastosowali nowe opłaty: „Oczywiście ludzie są niezadowoleni, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych głośnych skarg. Pewne jest jednak, że zaczną się skargi – powiedział.

    JESTEŚMY ZSZOKOWANI
    Volkan i Sibel Erçin: „Jesteśmy oficjalnie zszokowani podwyżką paszportów ogłoszoną w nowym roku. Szwajcaria to bogaty kraj, ale my Turcy nie zbieramy pieniędzy z drzew. Za przedłużenie paszportu czteroosobowa rodzina zapłaciłaby ponad tysiąc franków. Nie da się zrozumieć, co to za logika”.

    PRAWIE PŁACIMY NASZEJ WYNAJMU
    Selma Özcan: „Nasze pensje pozostają tam, gdzie są. Kryzys gospodarczy dotknął już wszystkich. Ponadto nasilenie procedur konsularnych sprawi, że nasi obywatele będą mieli jeszcze większe kłopoty. Ledwo płacimy czynsz. Nikt nie jest zadowolony ze wzrostu paszportu.”

    POMYŚL O NAS
    Mehmet Özkan: „Wydałem 1500 koron, aby przybyć z Arhus do Kopenhagi. To dlatego, że nie pracuję. Pracownicy tracą pracę, gdy biorą urlop. Jeśli z Arhus pochodzi duża rodzina, muszą wydać 5-6 tys. koron. Myślę, że opłaty były już wysokie, teraz są jeszcze wyższe. Dlaczego zawsze musimy myśleć o naszym stanie? Niech nasze państwo pomyśli o nas i otwórz oddział konsulatu w Arhus.

    NIE WYGRYWAMY, JAK MYŚLISZ
    Erol Tınas: „Mam trudności ze zrozumieniem powodu tej wysokiej wędrówki. Podczas gdy nasze konsulaty obsługujące za granicą zapewnią nam lepszą obsługę, jesteśmy zmuszeni płacić wyższe opłaty. Sytuacja ekonomiczna ludzi nie jest tak dobra, jak myśli nasze państwo”.

    NIE TAK DUŻO W KAŻDYM KRAJU
    Yusuf Can Çayır i Yusuf Çayır: „Żaden inny kraj w Europie nie ma tak wysokiej opłaty paszportowej. Nie rozumiemy zastosowania podwyżki powyżej stopy inflacji. Jak wiadomo, kryzys gospodarczy w Europie jest na ekstremalnym poziomie. Bezrobocie szkodzi naszym obywatelom. Wielu naszych obywateli stara się żyć jedynie z zasiłków socjalnych. Podwyżki powinny zostać ponownie rozważone.”

    PODPISYLIŚMY REKORD
    Hakan Karakaş: „Byłem zdumiony wzrostem liczby paszportów. 5-osobowa rodzina musi zapłacić 1055 euro za nowy paszport. Turcja osiągnęła rekordowy wzrost opłat. Osoby bezrobotne i pobierające świadczenia socjalne nie mają możliwości wypłaty tych wynagrodzeń. Te podwyżki prowadzą do pozbawienia obywatelstwa. Tureckie organizacje pozarządowe nie powinny pozostać obojętne na tę kwestię”.

                                                                                                                              Cytat z European Freedom.

    reyyan do
    Uczestnik

    Należy o to ściśle zadbać. Jeśli wejdziesz do konsulatów tureckich w Niemczech, chcą pieniędzy. Zetknąłem się z podobnymi problemami. oficjalnie oszukali mnie co do zdjęcia do paszportu. :) Nie podobało im się zdjęcie biometryczne, które zrobiłem na zewnątrz (które było standardowym zdjęciem) i zostało zrobione ze zdjęcia w środku. W tym samym czasie staremu emerytowanemu wujkowi nie podobały się 3 różne zdjęcia, które zrobił w konsulacie, a tamtejszy funkcjonariusz wielokrotnie je robił. Słysząc to, zabrałem ze sobą wujka i poszedłem do dyrekcji i poskarżyłem się, ale nie zwrócili wydanych pieniędzy. Również inny bardzo zabawny pracownik powiedział, że nie ma potrzeby robienia dla mnie zdjęcia. szczerze mówiąc, doszło do mojej głupoty. bo właśnie przedłużono mi paszport  ;D . ale to są bardzo brzydkie rzeczy. Nigdy więcej nie pójdę do konsulatu w Mainz.
    horyzont, muszę odnowić paszport pod koniec tego roku. wygasa. W maju pojadę do Turcji. Zastanawiam się, czy gdybym miał to zrobione w Ankarze, kosztowałoby to mniej.. Poza tym nie ma konsulatu w miejscu, w którym mieszkam. tak daleko. Więc moja przepustka wygasa w listopadzie 2013 r. Czy mogę to zrobić w Turcji, kiedy wyjeżdżam na wakacje, a nie w Niemczech?

    reyyan do
    Uczestnik

    Jednak opłata, o którą poprosili za elektroniczne zezwolenie na pobyt w urzędzie ds. cudzoziemców, wydawała mi się droga. Mam jutro spotkanie. Opłata wynosiła 135 euro.  :-

    EL-TURCO
    Uczestnik

    Można ją oczywiście przedłużyć w Turcji, ale w Turcji jest drożej! Google

Wyświetlanie 3 odpowiedzi - od 1 do 3 (łącznie 3)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.