Niemiecka wiza dotarła, krótkie krótkie procesy

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    hasan30334454
    Uczestnik

    Tak, przyjaciele, myślę, że jestem jednym z najbardziej oczekujących wśród was.Aplikowałem w Ankarze 04.10.2013, 14.03.2014, więc dzisiaj otrzymałem wizę. Miałem problem militarny, otwierałem wiele tematów, teraz dzwoniłem do oddziału wojskowego, stąd nic nie mogę zrobić, jedź do mnie, jeśli będzie problem po drodze, zostanie mi podpisany papier do udaj się tam za 15 dni do tureckiego konsula. Kupiłem bilet na wtorek. Stamtąd będę śledzić tę stronę i postaram się pomóc nowym znajomym.

    Konyali42
    Uczestnik

    powodzenia :) :) Szczęśliwej podróży, brawa:) brawa:) brawa:) brawa:)
    Zgadza się, dzwoniłem na lotnisko, jeśli odprawiamy się poza godzinami pracy, jest podpisana tylko kartka papieru. Zanoszą go do oddziału wojskowego w godzinach pracy i podpisują. Wtedy nie ma problemu z wyjściem z tańca:) taniec:)
    Cóż, bracie, dlaczego twoja wiza tak długo trwała? Kiedy szedłem za tobą, twój małżonek w grudniu dostarczył dokumenty do urzędu ds. cudzoziemców. znudziło mi się po tym??

    hasan30334454
    Uczestnik

    dziękuję proso, sprowadziłem żonę do indyka, przebywała tu około 2 miesięcy, moja teczka tam miała być zamknięta, tym razem prawie wysłałem żonę ponownie, co miesiąc prosili o papier biznesowy, czekałem 3 miesiące. Jeśli problem nie jest tutaj, musiałem iść w styczniu

    Gzm243
    Uczestnik

    Witajcie przyjaciele, złożyłem wniosek o połączenie rodziny z Ankary w dniu 18.03.2014, moja żona zadzwoniła dzisiaj na policję do spraw cudzoziemców i powiedzieli, że dokumenty muszą być najpierw przetworzone w konsulacie. Czy ktoś wie jak wygląda procedura w konsulacie i ile trwa?

    serkantan
    Uczestnik

    Średnio zajmuje to 2 lub 4 tygodnie. Następnie w razie potrzeby proszą o dokumenty współmałżonka.

    Witajcie przyjaciele, złożyłem wniosek o połączenie rodziny z Ankary w dniu 18.03.2014, moja żona zadzwoniła dzisiaj na policję do spraw cudzoziemców i powiedzieli, że dokumenty muszą być najpierw przetworzone w konsulacie. Czy ktoś wie jak wygląda procedura w konsulacie i ile trwa?

    PirO1250
    Uczestnik

    Powodzenia, po pierwsze oczywiście wszyscy tak przechodziliśmy, na wizę czekałem 6 miesięcy, to osobna rozmowa, ale tak naprawdę wszystko zaczyna się tutaj, wszystko będzie mocne, mówiłem do czasu przychodzi, reszta wcale nie jest łatwa, największym problemem jest to, że jesteś bezrobotny, to jest zupełnie inny świat, niech Cię Bóg błogosławi.

    Gzm243
    Uczestnik

    Średnio zajmuje to 2 lub 4 tygodnie. Następnie w razie potrzeby proszą o dokumenty współmałżonka.

    Serkantan, w jakim konsulacie składałeś wniosek w Turcji iw jakim mieście w Niemczech będą rozpatrywane dokumenty?

    serkantan
    Uczestnik

    Złożyłem podanie z Ankary… miejsca zwanego Ismaning… niedaleko Monachium

    Serkantan, w jakim konsulacie składałeś wniosek w Turcji iw jakim mieście w Niemczech będą rozpatrywane dokumenty?

    Gzm243
    Uczestnik

    Złożyłem podanie z Ankary… miejsca zwanego Ismaning… niedaleko Monachium

    Żona zadzwoniła dziś na policję do spraw cudzoziemców i powiedzieli, że dokumenty Twojej żony przyjdą w przyszłym tygodniu, zadzwoń ponownie na początku kwietnia i damy znać czy dokument będzie potrzebny.Żona powiedziała co tylko potrzebujesz, ja już jestem gotowy, ale powiedzieli również, że wymagane dokumenty różnią się w zależności od osoby. Moja żona jest obywatelką Niemiec i niemiecki oficer powiedział mojej żonie, że nie musisz się zbytnio martwić, skoro jesteś Niemką. Zobaczymy, co się stanie, mam nadzieję, że moje dokumenty zostaną wysłane i zatwierdzone tak szybko, jak to możliwe.. :- X

    Czy ktoś aplikuje do Berlina ze Stambułu?

    Gzm243
    Uczestnik

    Kochani mam pytanie. Zastanawiam się, czy policja cudzoziemca chce akt małżeństwa z oryginału w Niemczech? I czy są jakieś inne dokumenty, które muszę wysłać?

    serkantan
    Uczestnik

    Nie chcą twojego aktu małżeństwa.. nie musisz go przesyłać w żadnych dokumentach.

    Kochani mam pytanie. Zastanawiam się, czy policja cudzoziemca chce oryginał aktu małżeństwa w Niemczech? I czy są jakieś inne dokumenty, które muszę wysłać?

    Gzm243
    Uczestnik

    Przyjaciele, dzisiaj zadzwonił konsulat i powiedział, że moja wiza została uznana i za 3-4 dni będę miał paszport. Data mojego wniosku wizowego to 18.03... Oficjalnie trwało to niecały miesiąc :)

    serkantan
    Uczestnik

    Czy konsulat dzwonił? Czy dzwonił pan do konsulatu? Chyba mnie po prostu zirytowali.Czekałem od 24 stycznia. Aplikowałem z Ankary. nadal nie ma odpowiedzi. Mam nadzieję, że jak najszybciej otrzymasz paszport z wizą.Będzie mi miło, jeśli zechcesz nas o tym poinformować.

    Przyjaciele, dzisiaj zadzwonił konsulat i powiedział, że moja wiza została uznana i za 3-4 dni będę miał paszport. Data mojego wniosku wizowego to 18.03... Oficjalnie trwało to niecały miesiąc :)

    Gzm243
    Uczestnik

    Czy dzwonił konsulat .. dzwonił pan do konsulatu ? Chyba mnie po prostu wkurzyli.. Czekam od 24 stycznia. Aplikowałem z Ankary. nadal nie ma odpowiedzi. Inshallah dostaniesz paszport z wizą tak szybko, jak to możliwe. Byłbym wdzięczny, gdybyś nas poinformował.

    Chyba konsulat zadzwonił, żeby sprawdzić mój niemiecki, bo 2 lata temu uczestniczyłem w kursie w Wiedniu i mieszkałem tam 2 lata.Na rozmowę wizową zabrałem dokument B2, który tam otrzymałem.Dzisiaj zadzwoniła Niemka z konsulat. Rozmawialiśmy całkowicie po niemiecku. Zapytała, jak długo przebywałem w Wiedniu na moim kursie. Ponieważ nie mam dokumentu A1, jest to jeden z wymaganych kursów, więc czy jestem Niemcem? Myślę, że chcesz to zmierzyć. .. Twoja wiza została zatwierdzona i zaraz wyślę Ci paszport. Zapytałem ile czasu zajmie zanim dotrze. Powiedział, że będzie w Twoim ręku za 3-4 dni. Zobaczymy... Zrobię to informować Cię o rozwoju sytuacji.

    nietoperz
    Uczestnik

    Jak wolno działa ta Ankara, przyjacielu… na różne rzeczy czekamy co najmniej 3 tygodnie, co?

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 27)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.