JAK ZNALEŹĆ QIBL? JAK MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ GODZIN MODLITWY?

> Fora > Cafe almancax > JAK ZNALEŹĆ QIBL? JAK MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ GODZIN MODLITWY?

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    tugce_doerj jest
    Uczestnik

    MOI PRZYJACIELE MOŻECIE MI POMÓC?

    JAK MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ TU QIBLEY? JAK USTAWIĆ GODZINY POCHWALNE? TU SĄ 2 RODZINY TURECKIE, SĄ BARDZIEJ NIEMIECKIE NIŻ NIEMIECKIE. NIE MAJĄ O NICH WIADOMOŚCI. MIESZKAJĄ TU OD LAT, ALE NIE ZNAJĄ QIBLAH I CZASU MODLITWY. IDZĘ NA RYNEK, POWIEDZIELI MI, ŻE MOGĄ ZNALEŹĆ IMSAKI. POWIEDZIALI, ŻE NIE WIEDZĄ, CZY NIE MOGĄ ZNALEŹĆ GODZIN POCHWYTY. CO JA TU ROBIĘ? GDZIE MOGĘ UZYSKAĆ ​​POMOC? NAPISAŁEM MUFTULUGE MOŻE, JEŚLI PODAM KOORDYNACJE DOMU, POWIEDZĄ MI CZAS MODLITWY I KIERUNEK QIBLA. CZY KTOŚ MOŻE MI W TYM POMÓC?

    mehmetxnumx
    Uczestnik

    Kiedy patrzyłem w Internecie, ta strona pokazuje qibla na mapie czerwoną linią... Dzięki czerwonej linii na tej mapie możesz dostosować swój kierunek zgodnie z nazwami miast na południe od miejsca, w którym się zatrzymujesz. ..
    http://www.qiblalocator.com

    mehmetxnumx
    Uczestnik

    Ta strona podaje czasy modlitw w Niemczech…
    https://www.gebetszeiten.de/tr_DE/

    Bthnkdgn
    Uczestnik

    Godziny modlitwy można łatwo znaleźć w Internecie. Możesz uzyskać pomoc z urządzeń z funkcją gprs, takich jak iPhone, w qibla. Lub

    Możesz znaleźć swój dom i kierunek na mapie google i odpowiednio ustawić qibla. 

    3,14
    Uczestnik

    –> Assalamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuh, mój bracie,

    Tutaj możesz pobrać tygodniowe lub roczne czasy modlitwy, wybierając swój kraj i miasto. Możesz drukować na drukarce lub kopiować i drukować w programie Word lub Open Office. https://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy/Diyanet-Isleri-Baskanligi-AnaMenu-haftalik—aylik-463.aspx

    Dla Qibla na tej stronie https://www.turkcebilgi.com/harita/kible/
    Zapisz swoją ulicę i numer drzwi, a następnie skieruj się w stronę kibla z lokalizacji budynku z lotu ptaka.

    Ponadto, jak powiedzieli twoi przyjaciele, istnieje program, który przyjmuje czasy modlitwy Diyanet pod nazwą czasy modlitwy dla telefonów komórkowych z systemem Android, a nawet czyta azan, gdy nadejdzie czas. Ale najłatwiejszy jest sposób, o którym wspomniałem powyżej.

    Pragnę poinformować, że wolę pozostać przy religii, ponieważ są zmiany w porach modlitwy w zależności od różnych sekt lub odłamów.

    Insallah, przekazałem ci dobre informacje, dobrej nocy, Esselamu aleykum ve rahmatullahi ve beraketüh.

    tugce_doerj jest
    Uczestnik

    Niech Bóg błogosławi wam wszystkim moim przyjaciołom. Jeśli Bóg pozwoli, będę kontynuować moją modlitwę tutaj i modlić się za was w każdym rakacie, który odprawiam. Inshallah, każdy rakat powróci do ciebie w nagrodę.

    netalman przez
    Uczestnik

    Hej, bracie Tugce,

    Mam dla Ciebie jedną radę, a nawet dwie. Przede wszystkim w pobliżu jest na pewno meczet, można się z nimi skonsultować. Ale powiedzmy, że nie mógłbyś go znaleźć przy tych wszystkich radach, o których wiedzą starożytni: znajdowanie qibla za pomocą różańca. Obrócisz różaniec w kółko - w kierunku ziemi - a następnie przestaniesz go obracać, a on będzie się obracał i poruszał się tam iz powrotem w jednym kierunku. tym kierunkiem jest qibla. Mam nawet trzecią propozycję. Znajdź miejsce, w którym wschodzi słońce i obróć prawą rękę w tym kierunku, tak aby lewa ręka była skierowana na wschód, a twarz skierowana była na północ, a wręcz przeciwnie, naturalnie na południe.

    tugce_doerj jest
    Uczestnik

    Bóg zapłać za przekazane informacje.

    3,14
    Uczestnik

    Hej, bracie Tugce,

    Mam dla Ciebie jedną radę, a nawet dwie. Przede wszystkim w pobliżu jest na pewno meczet, można się z nimi skonsultować. Ale powiedzmy, że nie mógłbyś go znaleźć przy tych wszystkich radach, o których wiedzą starożytni: znajdowanie qibla za pomocą różańca. Obrócisz różaniec w kółko - w kierunku ziemi - a następnie przestaniesz go obracać, a on będzie się obracał i poruszał się tam iz powrotem w jednym kierunku. tym kierunkiem jest qibla. Mam nawet trzecią propozycję. Znajdź miejsce, w którym wschodzi słońce i obróć prawą rękę w tym kierunku, tak aby lewa ręka była skierowana na wschód, a twarz skierowana była na północ, a wręcz przeciwnie, naturalnie na południe.

    –> Assalamu alaikum, bracie, nie wiem, jak dokładna jest metoda, o której wspomniałeś. Ponieważ za każdym razem, gdy go stosowałem, szło to w innym kierunku. Kompas, internet, słońce, omszałe części drzew, gwiazda północna, mrowiska itp. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć qibla.

    Kąt Qibla z Niemiec wynosi 125-130°. To, co robimy po tym, jak otworzymy ramiona, by znaleźć qibla w Turcji, może nie być tym samym, co to, co robimy po otwarciu ramion w Niemczech. Uważajmy, aby przypadkowo nie wprowadzić ludzi w błąd.
    Na przykład kąt qibla z Ankary wynosi 155-160°. (Widzieć: https://www.kibleyonu.com/Default.aspx?ci=1263)

    Jest też bardzo możliwe, że w małym mieście, w którym mieszka nasz brat tugce_doerjer, może nie być meczetu. Bo jeśli dobrze pamiętam, Turków nie było lub było bardzo mało Turków, a ponieważ nie wiem czy są muzułmanie czy nie, nie mogę stwierdzić, że tam był meczet. Krótko mówiąc, podaję metodę podaną przez prezydencję i kilka dodatkowych stron internetowych i mówię: Bóg zapłać.

    … Metoda prezydencji na znalezienie nowej qibla jest następująca:
    „Narysuj pionową linię pośrodku kartki papieru, od góry do dołu. Zaznacz środek linii. Zaznacz kąt Qibla swojej lokalizacji na papierze za pomocą kątomierza (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) w oparciu o punkt środkowy prostopadłej linii, którą narysowałeś na papierze. Połącz zaznaczony punkt z punktem znajdującym się pośrodku linii. Obracaj papier w lewo i prawo, aż pomalowane (N) i niepomalowane (G) kierunki igły kompasu, które umieściłeś na papierze, będą równoległe do kierunku KG narysowanego na papierze. Linia łącząca punkt pośrodku prostopadłej linii, którą narysowałeś na papierze z punktem zaznaczonym kątomierzem, to kierunek qibla Twojej lokalizacji. „W miejscu, w którym będziesz korzystać z kompasu, nie powinny znajdować się żadne przedmioty żelazne lub urządzenia elektroniczne pod wysokim napięciem, ani urządzenia elektroniczne, które mogłyby odchylić kompas”.

    Ve https://kiblenetaraf.com/

    I specjalnie dla Niemiec https://www.kibleyonu.com/Default.aspx?co=81

    netalman przez
    Uczestnik

    I alejkum salam,

    Słyszałem też od moich starszych, że używają różańca do wykrywania, kiedy nie ma nic. Może nie do końca wyjaśniłem. Przepraszam, nigdy nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, zwłaszcza w takiej sprawie, dajcie sobie spokój.

    3,14
    Uczestnik

    I alejkum salam,

    Słyszałem też od moich starszych, że używają różańca do wykrywania, kiedy nie ma nic. Może nie do końca wyjaśniłem. Przepraszam, nigdy nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, zwłaszcza w takiej sprawie, dajcie sobie spokój.

    –> Jakie mamy prawo, bracie? Jeśli jednak tak jest, Bóg wie lepiej, dobra robota.

Wyświetlanie 10 odpowiedzi - od 1 do 10 (łącznie 10)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.