Podsumowanie 1 wspaniałego roku Tutaj, zdobądź informacje... Mutim!

> Fora > Cafe almancax > Podsumowanie 1 wspaniałego roku Tutaj, zdobądź informacje... Mutim!

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    anonimowy
    gość

    Podsumowanie wielkiego roku Tutaj zdobądź informacje…

    Zanim zacznę pisać, wiem, że przeżyłem to samo, co wielu z nas. Nie chcę wprowadzać w błąd i opowiadać złych rzeczy o Niemczech.. Człowiek musi sam kształtować swoje życie. Zamiast szukać wymówek, szukaj rozwiązań..!! Mam nadzieję, że to co Ci opowiem będzie dla Ciebie przewodnikiem i przyda się do zdobycia choćby odrobiny wiedzy.

    Kiedy przyjechałam do Niemiec, pierwsze 6 miesięcy było dla mnie jak agonia, zarówno rodzinna, środowiskowa, jak i finansowa.
    Chcieli, żebym chodziła i mówiła, tak jak chcieli dziecka, które nie umiało mówić ani chodzić. Uwierz mi, dosłownie zmagałam się z wieloma problemami i wieloma ludźmi, gdy tylko się pojawiłeś, miałeś ludzi żyć tutaj od razu chciał, żebyś był taki sam, zgodnie z własnymi myślami i życiem. Ponieważ jesteś tu nowy, nie masz prawa wyboru! nie masz prawa robić co chcesz! Daje to do myślenia... Tam, gdzie byłem, było tak wielu podłych ludzi, że musiałem ich wszystkich wyplenić... Wszystko, co robiłem, zaczęło być przedmiotem uwagi wszystkich, jakby odbijało się echem... Ponieważ przyjechałam jako narzeczona, musiałam szukać domu dla siebie, a po Turcji też musiałam mieć tu wesele..

    W każdym razie pierwszy kurs rozpocząłem 3 miesiące po przyjeździe.. W międzyczasie znalazłem dom, odbyłem ślub, umeblowałem dom.. Poza tym byłem zajęty rzeczami, które chciałem robić dodatkowo.. Poszedłem do prawo jazdy.. Chodziłem na dwa kursy, 2 dzień w tygodniu.Wpadłem w natłok i stres, że śpię 1 4 godzin dziennie, aby nie widzieć twarzy tylko ludzi i być z dala od wszystkich. Rano do szkoły, po południu do firmy, wieczorem na prawo jazdy, wieczorem na naukę w domu.. Nawet ogoliłem włosy, żeby poczuć się lepiej..
    Bo wszystko zaczęło być ciężkie, nawet moje włosy zaczęły być ciężkie. Moje tęsknoty, to, co musiałam zrobić, czego musiałam się nauczyć i co zrobię… Wszystko piętrzyło się w mojej głowie, byłam jak bomba gotowa eksplodować.
    Bo nikogo nie obchodziło, że jesteś tu nowy, jesteś mężczyzną, możesz wszystko i nic, ignoranci z logiką..

    * Mimo wszystko zawsze prosiłam Pana o cierpliwość.. Nie robiłam tego, co ktoś kazał. Nie żyłam według czyjejś opinii.. Walczyłam..

    Minął 1 rok...

    Dostałem swoją licencję. Skończyłem kursy. Kupiłem samochód. Jeśli jestem nowy w międzynarodowej firmie, zacząłem. Zrobiłem swój ślub. Spóźnię się do domu. Teraz spodziewam się dziecka.. Dodatkowo robię inne rzeczy..

    Opowiedziałem Ci wiele rzeczy w skrócie, jeśli chodzi o Niemcy, jeśli możesz dodać coś od siebie tam, gdzie mieszkasz. Jakie masz szczęście.. To miejsce oparte na zasadach i liberalne. Nie chcę Cię zawyżać ani dezorientować... Pomyśl tylko o tym.. Najpierw bądź szczery! do siebie i osoby stojącej przed tobą (ponieważ wiele osób, które tu przychodzą, boi się mężczyzn/kobiet, ponieważ wciągają się w europejską atmosferę i zachowują się nonsensownie)
    Zatem miej ideały, jeśli masz cel, skoncentruj się i zawsze mów, że odniesiesz sukces. Niezależnie od tego, jaki problem napotkasz, po prostu załóż klapki na oczy i rób to, co chcesz. Jeśli masz coś do zrobienia poza tym, spróbuj to osiągnąć to na uboczu. W puste miejsca wpisz rzeczy, które musisz zrobić… 

    Może będzie ciężko, może będziesz się trzymał z daleka od życia towarzyskiego, ale koniec będzie dobry, powinieneś się przygotować na dobre życie..

    Moje sugestie:

    *Kiedy przyjeżdżasz do Niemiec, od razu znajdź AWO (miejsce udzielające bezpłatnych porad Turkom). Zrobią z tobą wszystko legalnie, z dokumentami, ze wszystkim, cokolwiek przyjdzie ci do głowy w związku z pracą, szkołą, lekcjami, listami... W ten sposób przynajmniej wiele z twoich obciążeń zostanie zmniejszonych. Wykonujesz swoją własną pracę, nie potrzebując nikogo.

    * Nie daj się zwieść temu, co ludzie robią i jak żyją, jak już wspomniałem, możesz trochę kształtować swój sposób życia.

    * Mieć cele i ideały. Nie odkładaj pracy, którą musisz wykonać i nie rezygnuj z jej wykonywania, tonąc w problemach, których doświadczasz.

    *Udowodnij sobie i co zrobisz i zrób to bez gonienia za pustymi marzeniami, bez opowiadania historii..

    * Nie przejmuj się myślami innych ludzi i nie wpuszczaj myśli innych ludzi do swojego domu 2. Nie potrzebujesz pomysłów trzeciej osoby..

    * Powiedziałeś, że będziesz często rozmawiał ze swoim współmałżonkiem, był cierpliwy i wspierał cię w pokojowym środowisku, aby ludzie nie byli gazowani, dodając pewności siebie i że będziesz tam dla nich i będziesz robić dobre rzeczy. Daj pewność..

    * Piszę wam werset mojego Wszechmogącego Allaha, aby was prowadził.

    Kto pokłada ufność w Allahu, Allah daje mu zaopatrzenie z nieoczekiwanych miejsc, zaprawdę, Allah wystarczy dla jego sługi. Ponownie, nie miejcie wątpliwości, że Allah wypełni Swoje polecenie. Ponieważ Allah ustalił plan, termin i środek na wszystko (Sura TALAK, werset 3).

    Jeśli masz coś na myśli i chcesz o coś zapytać, pisz bez wahania. Chętnie podzielę się z Tobą moimi informacjami.

    Wyrazy szacunku..

    błazen..

    tugce_doerj jest
    Uczestnik

    Bardzo dobrze napisałeś, moja droga, i ile osiągnąłeś w ciągu 1 roku, mój przyjacielu, gratuluję ci. Jeśli się nie mylę, czy masz na myśli innych ludzi, mieszkających tam Turków? Ponieważ mój przyjaciel powiedział mi, że przybysze mają dużo większe trudności tam, gdzie są Turcy. Szczerze mówiąc utknąłem w tym temacie.

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Gratulacje mutim stałeś na własnych nogach w krótkim czasie w ciągu 1 roku i zgadzam się z tobą do końca, nie myśląc o tobie, jest praca na ulicy, jest praca tutaj, nie przyszedłeś tu spać albo nie ma chleba dla leniwych, głupie myśli bardzo ulatniają się, wiem o co ci chodzi, pomyśl o mnie z teściem jeszcze żyję, znasz moją sytuację..i przychodzi moment, kiedy się wściekasz, nudzisz, dałeś z siebie wszystko

    mutim2
    Uczestnik

    Gratulacje mutim stałeś na własnych nogach w krótkim czasie w ciągu 1 roku i zgadzam się z tobą do końca, nie myśląc o tobie, jest praca na ulicy, jest praca tutaj, nie przyszedłeś tu spać albo nie ma chleba dla leniwych, głupie myśli bardzo ulatniają się, wiem o co ci chodzi, pomyśl o mnie z teściem jeszcze żyję, znasz moją sytuację..i przychodzi moment, kiedy się wściekasz, nudzisz, dałeś z siebie wszystko

    Cóż, mój bracie, żeby było jasne, nie nienawidzę żadnego ludzkiego społeczeństwa tak bardzo, jak nienawidzę tutejszych Turków. Oczywiście nie wszyscy tacy są. Mam przyjaciół, wśród których zaprzyjaźniam się i robię interesy, mam na myśli grupy mężczyzn, którzy żyją jak żony z sąsiedztwa. Dlatego, ponieważ jesteś importowanym panem młodym, przyciągasz ciekawość i zainteresowanie. :).. Więc chcą być zajęci wszystkim, co robisz, ponieważ są kulawymi ludźmi :) Dzięki niech będą mojemu Panu, postawię tych, którzy na to zasłużyli, na ich miejsce. Jedną z rzeczy, których najbardziej w życiu nienawidzę, jest to, że pustkowie chcą być zajęci życiem ludzi, którzy chcą coś zrobić.

    Na przykład prosty przykład.. Przyjechałem do Niemiec.. Poszedłem na luksusową siłownię i jadę..

    Powiedział do jednego ze swoich powiązań rodzinnych w tych kulawych ludziach,

    Co jeśli ten facet właśnie przyjechał, dlaczego jedzie do tak drogiego miejsca???

    - Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli..

    Jest tak wielu biednych ludzi..

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    bracie, powiem ci, że niektórzy Turcy mieszkający w Europie, wiesz, ludzie ze wschodu, którzy mieszkają w naszym kraju, są jeszcze gorsi od nich, są większymi ignorantami, nie lubię ich, jesteśmy numerem jeden w plotkach , nawet jeśli ci, którzy tu przyjeżdżają, mieszkają wśród Turków, zrozumieją, o co nam chodzi, oczywiście warto trzymać się z daleka od Turków.

    mutim2
    Uczestnik

    Gratulacje mutim stałeś na własnych nogach w krótkim czasie w ciągu 1 roku i zgadzam się z tobą do końca, nie myśląc o tobie, jest praca na ulicy, jest praca tutaj, nie przyszedłeś tu spać albo nie ma chleba dla leniwych, głupie myśli bardzo ulatniają się, wiem o co ci chodzi, pomyśl o mnie z teściem jeszcze żyję, znasz moją sytuację..i przychodzi moment, kiedy się wściekasz, nudzisz, dałeś z siebie wszystko

    Mój drogi bracie, rozumiem cię tak dobrze, że być może nikt nie rozumie cię lepiej niż ja. Bardzo trudno jest żyć w takiej psychologii. Człowiek nie może wyrazić siebie takim, jakim jest. Musi robić to, co ma Musi zaakceptować rzeczy, których nie chce. Myśli się zmieniają, zmieniają się postawy. W każdym przypadku jest wiele problemów. Ale zostaw to na boku! Pamiętaj o tym, co ci powiem. Cokolwiek zrobisz, bądź oportunistą, mój bracie... Oczywiście nie mówię, że powinieneś akceptować wszystko, ale skup się na rzeczach, które będą dla ciebie przydatne i przydatne ludzie wokół ciebie, co możesz zrobić, co możesz znaleźć... Zatem najpierw szukaj własnych możliwości, a potem szukaj szans innych. Postępuj zgodnie ze swoimi radami, nawet jeśli musisz zastosować się do rad kogoś innego, rozwijaj się robiąc to, nowe obszary dla siebie. Spróbuj zdobyć nowych przyjaciół, a z czasem ich wyeliminujesz.. Osiągnąłem to, co osiągnąłem za pozwoleniem Allaha, szukając schronienia u Niego i modląc się.. Zamknąłem wiele kwestii otwarcie..

    mutim2
    Uczestnik

    bracie, powiem ci, że niektórzy Turcy mieszkający w Europie, wiesz, ludzie ze wschodu, którzy mieszkają w naszym kraju, są jeszcze gorsi od nich, są większymi ignorantami, nie lubię ich, jesteśmy numerem jeden w plotkach , nawet jeśli ci, którzy tu przyjeżdżają, mieszkają wśród Turków, zrozumieją, o co nam chodzi, oczywiście warto trzymać się z daleka od Turków.

    Z czasem każdy pokazuje swój kolor, mój bracie, spotkałem takich nieuczciwych ludzi.. Czy w środowisku biznesowym, w środowisku przyjaźni..!! Czasami nawet miałem ochotę udusić ich swoją nienawiścią, ale zawsze myślałem, że to ludzie niższego rzędu. Bo dziwią się, gdy widzą w innych marzenia o rzeczach, do których nie mogli dotrzeć latami..

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Tak bracie, już mnie dobrze zrozumiałeś, jest dokładnie tak jak mówisz, zobaczmy bracie, Bóg otworzy duże drzwi i nie pozwoli nas zmiażdżyć, wszystkiego najlepszego.

    Kochać dziewczynę:)
    gość

    Bracie Mutim, przede wszystkim gratuluję dziecka, Twoje teksty są bardzo ładne, dziękuję za nie wszystkie...

    Kochać dziewczynę:)
    gość

    Ufuk bracie, przyjechałeś do Niemiec??

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    tak, przyjechałem, ponieważ przyjechałem, zanim znam ludzi mieszkających w Niemczech itp.

    Ufuk bracie, przyjechałeś do Niemiec??

    Kochać dziewczynę:)
    gość

    Kiedy przyszedłeś???

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Zalogowałem się 11 sierpnia.

    Przyjaciele, czy możecie mi powiedzieć, jak długo trzeba czekać na wizy? Z góry dziękuję

    mutim2
    Uczestnik

    Średnio wynosi od 1 do 3 miesięcy.

    reyyan do
    Uczestnik

    też się z tobą zgadzam. Turcy tu mieszkający są naprawdę inni. Czasami ludzie potrzebują przyjaciela. Nie mogłam znaleźć przyjaciela, z którym mogłabym porozmawiać o moich radościach, tęsknotach, kłopotach. Jestem przyjazną osobą, ale teraz tracę tę cechę. Nie mogłem zrozumieć części każdego. Zrozumiesz, że ludzie uciekli od ludzi, osobowości, które ustalają sobie nawzajem kryteria. bardzo prawdziwy komentarz. Nie obchodzi mnie, kto jest brany, szczerze mówiąc. Mówię prawdę, którą widziałem. Jednak pochodzę z metropolii, tak jak ty. Osobowości, które śmieją się im w twarz i plotkują za plecami, są bardzo tępe. Osobiście ich doświadczyłem.

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 16)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.