AUSBULDING ZROBIŁ MOJE SERCE

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    caglarkayan
    Uczestnik

    KOCHANI, JESTEM ABSOLWENTEM INŻYNIERA RYBOŁÓWSTWA UNIWERSYTETU EGE I MÓJ DYPLOM WEDŁUG PROCESU BOLOŃSKIEGO
    NASZ DZIEKAN I NAUCZYCIELE STAŁO MÓWILI, ŻE W EUROPIE TO OBOWIĄZUJE, ALE MAM W GŁOWIE ZNAKI ZAPYTANIA,

    1- CZY MUSZĘ UZYSKAĆ ​​RÓWNOWAŻNOŚĆ MOJEGO DYPLOMU, KIEDY WYJEŻDŻAM DO NIEMIEC? GDZIE MAM ZŁOŻYĆ ZGŁOSZENIE, JEŚLI CHCĘ KUPIĆ?

    2- CZY MUSZĘ AUSBULDOWAĆ? (2 CZY 3 LATA MUSZĘ MIEĆ?)

    caglarkayan
    Uczestnik

    Tymczasem mam zamiar iść na kurs językowy i całkowicie nauczyć się języka, zgodnie z sugestiami innych naszych znajomych, więc mam predyspozycje do tego języka i CHCIAŁBYM SIĘ NAUCZYĆ. TO ODDZIELNY PRZEDMIOT PRACY POŁĄCZENIA

    Kaan
    Uczestnik

    Po pierwsze
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    adres pomoże ci z dziurą dyplomową.

    Kwestia druga Jeśli chodzi o owoce morza, na pewno będziesz miał lepszą reputację w Niemczech niż w Turcji.

    caglarkayan
    Uczestnik

    kaanK dziękuję przyjacielu za odpowiedź.

    Sprawdzę link. Poza tym, jak pan powiedział, kiedy mówimy „inżynier rybołówstwa”, stajemy się pośmiewiskiem w naszym kraju. Studiowałem przez 4 lata, schemat przygotowania to 5 lat. Mam dobry poziom angielskiego i jestem 3-gwiazdkowym nurkiem.Mam dużo bransoletek, ale mówią, aby zacząć z pensją 1300 TL prywatnie. Jeśli chcę wejść w stan, pojawia się problem z KPSS. Byliśmy już obiektem kpin jako zawód, przykłady są w każdym filmie i każdym serialu. Ale faktem jest, uwierz mi, że nawet Turcja bardzo potrzebuje inżynierów rybołówstwa, ale polityka w kraju itp. zabija ten zawód. Nasz kraj zrozumie w przyszłości, że ten zawód jest równie ważny jak bycie lekarzem. Z przyjemnością czytam swój zawód i nigdy tego nie żałuję. Na razie mówią przyjedź i rozpocznij pracę w Niemczech z pensją 3000 euro. Powodzenia, chodźmy zobaczyć.

    modelarz
    Uczestnik

    Witam;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Proponuję spojrzeć na ten link. Poza tym 3000€ to prawdopodobnie pensja brutto, co moim zdaniem odpowiada 2100€ netto. Jeśli roczne wynagrodzenie brutto jest niższe niż 49600 euro, nie możesz uzyskać pozwolenia na pracę. Możesz zobaczyć pdf poniżej.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    Uczestnik

    Witam;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Proponuję spojrzeć na ten link. Poza tym 3000€ to prawdopodobnie pensja brutto, co moim zdaniem odpowiada 2100€ netto. Jeśli roczne wynagrodzenie brutto jest niższe niż 49600 euro, nie możesz uzyskać pozwolenia na pracę. Możesz zobaczyć pdf poniżej.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    mój przyjacielu modelarz, czy to znaczy, że będę zarabiać więcej? :D :D :D

    modelarz
    Uczestnik

    Niestety nie oznacza to, że dostaniesz wyższą pensję. Kiedy znajdziesz pracę i podpiszesz umowę, rząd niemiecki sprawdza, czy oferowane wynagrodzenie jest niskie, jeśli praca o wartości rynkowej 6000 bierze cię za 5000, jest to niedozwolone. Powodem wprowadzenia limitu min 49600 € jest zapewnienie, że do kraju przyjadą wykwalifikowane osoby. Ponieważ osoba niewykwalifikowana nie może otrzymać tego wynagrodzenia, stworzyli automatyczną ochronę. Te warunki dotyczą osób, które chcą otrzymać niebieską kartę UE i pracować w Niemczech. Niebieska karta UE ma wiele zalet.

    Drugą alternatywą jest osiedlenie się w Niemczech poprzez uzyskanie zezwolenia na pracę bez uzyskania niebieskiej karty UE. Dla niego musi mieć jeden z zawodów z poniższej listy i
    musisz zdobyć niemiecki odpowiednik tego.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Pamiętaj, że jeśli znajdą native speakera języka niemieckiego za pensję, którą ci dają, wolą go zatrudnić. Już w tym kierunku w prawie; Kiedy znajdziesz pracę i aplikujesz, sprawdzają, jak długo firma szuka pracowników na to stanowisko. Jeśli firma od jakiegoś czasu poszukuje pracownika i nie może znaleźć obywatela Niemiec, Twoja aplikacja zostanie przyjęta. W ten sposób zapobiega się zanikowi niemieckiego rynku pracy poprzez sprowadzanie ludzi z zagranicy po niższych kosztach.

    moja rada to zapomnieć o pracy ekwiwalentnej, którą mówią twoi nauczyciele z twojej szkoły; Uzyskaj angielską transkrypcję i angielski suplement do dyplomu. Zakładam, że masz oryginał dyplomu. W linkach które podałem wcześniej jest adres kmk. Pamiętam instytucję w mieście Bohn. Składasz wniosek o równoważność online. Pobiera dla ciebie formularz. Wypełnij go i wyślij wraz z niezbędnymi dokumentami. Kiedy dotrą do instytucji, wyślą ci dane bankowe, na które wpłacisz kwotę między 400-600 €. Uzyskaj tutaj certyfikat równoważności i dodaj go do swojego CV.

    caglarkayan
    Uczestnik

    Żartowałem sobie z pensji, ale już wiem, że jak połączę rodzinę, to dadzą mi pozwolenie na pobyt i pracę. Przejrzałem linki, które wysłałeś, a nawet znalazłem mój odpowiednik i przeczytałem, co jest wymagane.Ale wydaje się niemożliwe, aby to pozwolenie na pracę nie zostało wydane. Dziękuję bardzo za uwagę.

    caglarkayan
    Uczestnik

    Przy okazji, mój przyjacielu, przejrzałem tę POZYTYWNĄ LISTĘ. mojego zawodu nie ma na tej liście, ale tak jak powiedziałeś, zacznę od procedur uzyskania równoważności. Czy nie byłoby lepiej, gdybym wykonywał tę pracę w Niemczech po wypełnieniu niezbędnych dokumentów?

    modelarz
    Uczestnik

    Jeśli wybierasz się na spotkanie rodzinne, nie będziesz miał większych problemów. twoja praca jest łatwa. Będzie łatwiej, jeśli przeprowadzisz procedury równoważności podczas osiedlania się w Niemczech, przynajmniej możesz podać niemiecki adres. Przypomnę, że Pani zawód jest w grupie zawodów regulowanych, bo jest inżynierem. Zawody dzielą się na dwa, a mianowicie relementierten und nicht-reglementierten. Aby wykonywać zawód inżyniera, musisz złożyć wniosek do KMK i uzyskać równoważność. Na przykład, ponieważ mój zawód nie jest regulowany, mogę pracować bez uzyskania ekwiwalentu. Niebieską kartę UE możesz otrzymać po osiedleniu się w Niemczech lub możesz ubiegać się o niebieską kartę UE w innym kraju UE. Karta UE jest bardzo wygodna dla osób, które będą pracować w różnych krajach Europy, nie trzeba ponownie aplikować dla każdego kraju. Ponieważ twoje spotkanie jest zjazdem rodzinnym, prawdopodobnie będziesz kontynuować pracę w Niemczech.

    caglarkayan
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję przyjacielu za informacje. ;)

Wyświetlanie 10 odpowiedzi - od 1 do 10 (łącznie 10)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.