Opieka nad dziećmi – praca na pół etatu i kurs językowy

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    istanbullu jest
    Uczestnik

    Hello;

    Pozdrowienia dla wszystkich członków Germanx

    W przyszłym miesiącu przeprowadzamy się do Niemiec z naszym 1-letnim synem. Moja żona jest obywatelką Niemiec.

    Zrezygnowałem z pracy w Turcji. Moja żona dostała pracę w Niemczech.

    1) Zajmę się dzieckiem w pierwszych miesiącach. Czy jest jakaś pomoc ze strony państwa poza Kindergeld? Myślę, że obywatele niemieccy mają zapewnioną pomoc w opiece nad dzieckiem, czy dotyczy to cudzoziemców?

    2) Mogę pracować w niepełnym wymiarze godzin z domu dla firmy w TR, z której zrezygnowałem, za pewną opłatą. Czy to zmienia klasę podatkową mojego współmałżonka (steuerclasse)? Czy będzie to miało na nas negatywny, czy pozytywny wpływ?

    3) Czy państwo może zmusić mnie do pójścia na kurs językowy, bo będę opiekować się dzieckiem? Mam dokument A2 od Türkiye Goethe.

    Czekam na cenne uwagi doświadczonych w tych sprawach członków Germanx.

    Z poważaniem,

    Kaan
    Uczestnik

    1) Nie jestem pewien, ale jeśli całkowity dochód domu jest niższy niż 1200 euro, nie sądzę, że otrzymasz inne wsparcie niż Kindergeld. Nie sądzę, aby bycie Niemcem lub obywatel innego kraju.

    2) Jeśli zauważysz, że pracujesz w niepełnym wymiarze godzin z domu, po pewnym czasie możesz mieć problemy z płatnościami dokonywanymi z TR na Twój rachunek za pośrednictwem banku.

    O Steuerclasse
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Możesz obliczyć z tego adresu. W takim przypadku możesz dowiedzieć się, jak wpływa to na Twoje dochody.

    3) W przypadku sesji stałej na pewno zostaniesz poproszony o B1. W przeciwnym razie będziesz musiał ją przedłużyć, uiszczając opłatę roczną. Kiedyś przeczytałam na forum, że bez wyjazdu na kurs do Niemiec można dostać nielimitowaną ilość sesji z certyfikatem, który dostaje się przystępując do egzaminu B1 bezpośrednio u Goethego. Jeśli masz dobrą wiedzę na poziomie A2, myślę, że przygotowanie się do B1 nie będzie dla Ciebie trudne. 

Wyświetlanie 1 odpowiedzi (łącznie 1)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.