Akty obywatelstwa i urodzenia noworodka

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    posmasterr jest
    Uczestnik

    Cześć przyjaciele.
    Jest taka sytuacja, że ​​nie mogę wyjść z upału.Miałem dziecko 2 miesiące temu.Chociaż moja żona,jego matka mieszka w Niemczech od 25 lat, on został obywatelem Niemiec w 2015.A teraz jest obywatelem Niemiec.Jestem obywatelem Turcji.Pytanie jest trochę zabawne, ale jakiego kraju to dziecko będzie obywatelem? :)
    Einwohnermeldeamt mówi, że będzie obywatelem niemieckim, ale turecki urząd ludności mówi też, że skoro ojciec jest obywatelem tureckim, to musi mieć tożsamość turecką i będzie obywatelem tureckim. Nie jest Niemcem.
    Teraz moje pytanie brzmi: obywatele obu krajów nie mogli mieć wspólnego obywatelstwa.

    inżynier
    Uczestnik

    Wiem tyle, że mówi prawdę po obu stronach, bo jego matka jest obywatelką Niemiec, dziecko ma niemieckie korzenie i jest obywatelką Niemiec. Podobnie, ponieważ jego ojciec jest obywatelem tureckim, on również staje się obywatelem tureckim. Twoje dziecko ma podwójne obywatelstwo :) Ponieważ ma obywatelstwo z urodzenia (nie nabyte), nie będzie musiał wybierać obywatelstwa, gdy dorośnie, jako podwójne obywatelstwo przez całe życie.

    inżynier
    Uczestnik

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    "C. Sytuacje, które umożliwiają podwójne obywatelstwo

    1. Podwójni obywatele z urodzenia

    Obywatelstwo nabyte przy urodzeniu na podstawie obywatelstwa rodzicielskiego prowadzi do prawnego „podwójnego” obywatelstwa, w którym rodzice posiadają różne obywatelstwa. Na przykład dziecko, którego matka jest obywatelką Niemiec, a ojciec obywatelem Turcji, rodzi się z podwójnym obywatelstwem. Nigdy nie może być wyboru obywatelstwa dla tej osoby. Odmienna jest sytuacja osób, które nabywają w ten sposób podwójne obywatelstwo i tych, które opcjonalnie stają się podwójnymi obywatelami.

    inżynier
    Uczestnik

    Cześć przyjaciele.
    Jest taka sytuacja, że ​​nie mogę wyjść z upału.Miałem dziecko 2 miesiące temu.Chociaż moja żona,jego matka mieszka w Niemczech od 25 lat, on został obywatelem Niemiec w 2015.A teraz jest obywatelem Niemiec.Jestem obywatelem Turcji.Pytanie jest trochę zabawne, ale jakiego kraju to dziecko będzie obywatelem? :)
    Einwohnermeldeamt mówi, że będzie obywatelem niemieckim, ale turecki urząd ludności mówi też, że skoro ojciec jest obywatelem tureckim, to musi mieć tożsamość turecką i będzie obywatelem tureckim. Nie jest Niemcem.
    Teraz moje pytanie brzmi: obywatele obu krajów nie mogli mieć wspólnego obywatelstwa.

    Czytałeś postmastera?

Wyświetlanie 3 odpowiedzi - od 1 do 3 (łącznie 3)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.