Negatywne skutki braku stałego pobytu „Niederlassungserlaubnis”

> Fora > Biznes i życie zawodowe w Niemczech > Negatywne skutki braku stałego pobytu „Niederlassungserlaubnis”

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    istanbullu jest
    Uczestnik

    Witajcie przyjaciele, pozdrowienia dla wszystkich

    Minęło 20 miesięcy odkąd przyjechałem do Niemiec i przedłużyli moją sesję o 1 lata po 2 roku, kiedy przyjechałem po raz pierwszy. W międzyczasie dałam / ukończyłam kurs integracyjny + egzamin obywatelski.
    Słyszałam, że skoro moje zezwolenie na pobyt nie jest bezterminowe, mogą być problemy zarówno w bankowości (otrzymanie karty kredytowej – zaciągnięcie kredytu), jak i w znalezieniu pracy. (Wydaje się, że wolą sesje na czas nieokreślony)
    Słyszałem nawet, że musimy prosić o pozwolenie, kiedy odchodzisz z jednej pracy do innej? Czy jacyś przyjaciele mieli z tego powodu problemy z tymi lub innymi problemami?

    Proszę o uwagi znajomych, którzy mają wiedzę / doświadczenie na ten temat.

    Z pozdrowieniami i szacunkiem dla całej rodziny almancax.

    yenicerixnumx
    Uczestnik

    Cześć brachu.

    Przede wszystkim pozwolę sobie napisać, czego osobiście doświadczyłem w banku. Zacząłem, korzystaliśmy ze wspólnego konta bankowego z moją żoną błotną, a potem otworzyłem konto z banku, gdy miejsce pracy dało unbefristet vetragi. przede wszystkim dostałem się na imprezę domową. Myślałem, że wezmę kredyt mieszkaniowy, poszliśmy do banku, bo moja sesja trwała do 2020 roku, żaden bank nie chciał kredytu mieszkaniowego. nie dali. Powiedzieli, że kiedy sesja jest nieokreślona, ​​używali dużo rabatu, aby nie przegapić przyjścia lub czegoś takiego. potem próbowałem dostać normalną pożyczkę. tym razem dokonali kalkulacji z maksymalną kwotą, jaką mogę spłacić, ważną do ostatniego miesiąca mojej sesji. Załóżmy więc dla przykładu, że sesja kończy się w drugim miesiącu 2017 roku. Potrzebujesz również 2 euro. Ile możesz spłacić raty 1000. Bez problemu. ale nie przyjmujcie targo, spardy, sparkasse, barclays, skoro mówicie, że mogę zapłacić 250 euro miesięcznie. Musisz zapłacić 100 miesięcznie. I oczywiście stopy procentowe są najwyższe. Istnieje strona o nazwie check250. Angeboty znajdują pożyczki o najniższym oprocentowaniu. Niestety osoby posiadające stałą kartę pobytu nie mogą skorzystać z tamtejszych stawek. Innymi słowy, nawet jeśli nie jesteś kandydatem, obowiązkowa sesja musi być nieokreślona, ​​oczywiście w przypadku długu długoterminowego. Co zrobiłem, poszedłem kupić samochód, poszedłem do galerii kupiłem samochód jaki chciałem na 24%. najbardziej logicznie to przyszło.
    Mam kartę kredytową, którą poleciłby mi znajomy. U mnie zadziałało bardzo dobrze. Możesz również złożyć wniosek, jeśli chcesz. Zaczynają od limitu 1000.
    W momencie zmiany pracy, jeśli chcesz mieć prawny wniosek, że przepracowałeś 1 rok, musisz zgłosić to z co najmniej 4-tygodniowym wyprzedzeniem. Ta sesja jest taka sama, czy nie. Poza tym nie musisz prosić o żadne specjalne pozwolenie.

    istanbullu jest
    Uczestnik

    Pozdrawiam ponownie,

    Dziękuję bracie yeniceri57 za długi i opisowy artykuł. Uważnie przeczytałem, co mówił. Innymi słowy, jeśli sesja nie jest nieograniczona, albo utrzymują wysokie stopy procentowe, albo skracają okresy rat. Na razie więc nasza obecność w tej sytuacji działa na ich korzyść finansowo. Jeśli nie masz nic przeciwko, czy możesz podać nazwę tej karty kredytowej?

    Mam również dziecko z podwójnym obywatelem, więc spróbuję odbyć nieograniczoną sesję przed ukończeniem 3 lat. W rezultacie wykonałem wszystko, co jest pożądane na gruncie integracji.
    Myślę, że nie, ale zobaczmy, zaryzykuję.

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam i pozdrawiam…

    yenicerixnumx
    Uczestnik

    tak jak ten stary

    To twardzi ludzie. nie skrzywdzili wcześniej tak wielu. te miejsca bez karty kredytowej i wyjazd. To, co dzieje się teraz, dzieje się z nami, aby mogli przyjść.
    Kiedy otrzymałem certyfikat b1, poprosiliśmy cię o ausländerbehorde. powiedział, że nie ma mowy. Powiedział, że musisz poczekać na okres sesji. Dlatego nie dawali tego w nieskończoność. ale warto inaczej zapytać o swoją sytuację.

    selametle

    nieczuły
    Uczestnik

    Pozdrawiam, podam przykład do sprawy kredytowej Mam jeszcze 27 miesięcy sesji Bank Targo chciał udzielić kredytu na 5 lat ale chce spłacić 19.000 za 31.000 euro itd. Nie masz schufana, ale twój ocena jest niska itp. Jednak mam kartę kredytową z limitem 4 euro na 7.500 lata, zapłaciłem odsetki 11.35, wtedy daliby 12.500 euro dwa Otrzymałem pożyczkę z twojego rocznego banku Creditplus na czek24 ze względu na czas trwania sesji, złożyłem podanie przez 24 miesiące, otrzymałem 12.500 euro, w ciągu 4-5 dni pieniądze wróciły 13.177 i odsetki w wysokości 677 euro. Sparkasse to ja. Mój własny bank zapłaciłby odsetki w wysokości 548 euro za 10000 euro, ale nie kupiłem. Radzę zdobyć kredyt z check900, tak jak powiedział drugi znajomy, byłoby to bardzo miłe angeboty. Zdecydowanie nie bierz kredytu w banku targo. Mam problem z długoterminowymi pożyczkami z powodu braku pieniędzy, ale wczoraj. Zgłosiłem się bez wątpienia, jestem bezterminowo do miesiąca. Pozdrowienia dotyczące dochodów

Wyświetlanie 4 odpowiedzi - od 1 do 4 (łącznie 4)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.