Przyjaciele mieszkający w Kolonii, pomóżcie…

> Fora > Cafe almancax > Przyjaciele mieszkający w Kolonii, pomóżcie…

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    kncin jest
    Uczestnik

    Witam rodzinę Almancax, jeśli będę miał szczęście za kilka dni, jestem w Niemczech i zacznę mieszkać w Kolonii. Skończył się niepokój, kiedy wiza dotrze, teraz zaczął się niepokój o znalezienie pracy. Jeśli są znajomych, którzy mogą mi pomóc w pracy, proszę o pomoc i życzę cierpliwości znajomym, którzy wciąż czekają na wizę.Niech Bóg Wam pomoże...

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Więc nie myślisz wtedy o pójściu na kurs?

    kncin jest
    Uczestnik

    Nie, bracie, pójdę na kurs, ale są drobne prace itp. Spójrzmy na kurs przed lub po kursie.

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Mówisz mini-jop, nie myśl teraz o pracy, idź i zostań w domu, potem znajdź pracę, na pewno zaczniesz kurs, potem i tak pojawi się przed tobą.

    Nie, bracie, pójdę na kurs, ale są drobne prace itp. Spójrzmy na kurs przed lub po kursie.

    1963
    Uczestnik

    witam, po pierwsze, nie rozumiem po co chcesz pracować, skoro twój małżonek nie ma wystarczających dochodów, możesz uzyskać pomoc od państwa, wtedy nie musisz pracować, ok, praca to nie zła rzecz, lepiej samemu zarabiać niż pomagać, ale praca odbije się na nauce niemieckiego i nauka niemieckiego potrwa dłużej.skończ kurs, ucz się niemieckiego, to będziesz pracować.Już 3 osoby pracowały na kursie na który chodziłam były na bardzo kiepskim poziomie kiedy kurs się skończył.Praca robi wrażenie.Łatwiej jest skupić się tylko na jednej rzeczy i odnieść sukces.W końcu nauka języka nie jest rzeczą łatwą .

    Nawiasem mówiąc, mieszkam w Kolonii i jeśli jest coś, o co chcesz zapytać, pomogę ci, jak tylko będę mógł.

    Giland
    Uczestnik

    Proszę pana, ja też mieszkam w Kolonii. Nie myśl o pracy od razu po przyjeździe, i tak będziesz miał mnóstwo papierkowej roboty, zadzwonią z AMT, porozmawiają z tobą i powiedzą ci, żebyś wziął udział w kursie indywidualnym. Przyzwyczajenie się do tego zajmie Ci co najmniej 6 miesięcy.Minęły 2 lata odkąd tu przyjechałem i muszę przyznać, że jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłem. Zdecydowanie idź na kurs językowy. Na początku nie zdałam pierwszego egzaminu B1. Szczerze mówiąc, to była ciekawa sprawa nawet bez mówienia. Dostałam 44 w Lesen, 19 w Schreiben, 64 w Sprechen, to było jak żart: ) Trzymaj się z dala od stresu, wychodź jak najczęściej i przebywaj w otoczeniu. Pytałeś o pracę, a mimo to powiedziałem coś innego. :) Możesz znaleźć pracę w Hal w Kolonii, najłatwiej jeśli chcesz pracować lub w jednej z podwykonawczych firm sprzątających.

    tugruloneml
    Uczestnik

    Witam rodzinę Almancax, jeśli będę mieć szczęście, za kilka dni będę w Niemczech i zacznę mieszkać w Kolonii. Skończył się niepokój, kiedy wiza dotrze, teraz zaczął się niepokój o znalezienie pracy. Jeśli są znajomych, którzy mogą mi pomóc w pracy, proszę o pomoc i życzę cierpliwości znajomym, którzy wciąż czekają na wizę.Niech Bóg Wam pomoże...

    Przede wszystkim, niech Bóg nam dopomoże, wkroczyliśmy na ścieżkę, ale zobaczmy, jakie będą wyniki, nie martw się od razu o uzasadnienie biznesowe.

Wyświetlanie 6 odpowiedzi - od 1 do 6 (łącznie 6)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.