Kto jest zwolniony z egzaminu A1? Niemcy zjazd rodzinny

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Status zwolnienia zgodnie z nowo uchwaloną ustawą oraz ze strony Konsulatu

    Departamenty Wizowe w Turcji rozpoczęły nowy wniosek dotyczący wymogu językowego przy łączeniu rodzin w dniu 11.07.2014:

    Wymóg językowy wymagany do uzyskania wizy nadal będzie musiał zostać spełniony.

    Dla tych, którzy chcą udać się do obywatela tureckiego (zatrudnionego, prowadzącego działalność na własny rachunek) mieszkającego w Niemczech w ramach umowy partnerskiej na rzecz łączenia rodzin, wymóg znajomości języka może zostać zniesiony w przypadku ciężkich warunków.

    Wspomniane są surowe warunki dla małżonków, którzy przed wyjazdem do Niemiec nie mieli możliwości nauczenia się niemieckiego nawet na prostym poziomie, lub dla tych, którzy pomimo poważnych wysiłków nie uczyli się niemieckiego przez rok. W ciężkich warunkach za podstawę przyjmuje się wniosek dla tych, którzy udają się do obywatela Niemiec w celu łączenia rodzin.

    Poza tym ci, którzy chcą wyjechać do innych cudzoziemców w celu łączenia rodzin, będą mieli możliwość uzasadnienia swoich trudnych warunków.

    Nota informacyjna potwierdzająca podstawową znajomość języka niemieckiego wymaganą dla osób łączących się z rodziną w Niemczech

    Zasadnicze reformy prawa pobytowego zobowiązują cudzoziemców, którzy chcą osiedlić się z małżonkami w Niemczech, do wykazania się podstawową znajomością języka niemieckiego we własnym kraju podczas ubiegania się o wizę. Dzięki temu układowi ma to na celu umożliwienie tym osobom, które przyjadą do Niemiec, uczestniczenia w życiu społecznym poprzez porozumiewanie się w języku niemieckim, przynajmniej w prosty sposób. Dzięki tej metodzie małżonkowie, którzy później połączą się ze swoimi rodzinami, będą mieli ułatwiony początek kursów integracyjnych, a tym samym przystosowanie się do niemieckiego społeczeństwa i otrzymają możliwość rozpoczęcia życia w Niemczech w lepszych warunkach.

    W momencie ubiegania się o wizę należy udowodnić, że współmałżonek, który przyjeżdża do Niemiec, posługuje się językiem niemieckim przynajmniej na poziomie podstawowym. „Wspólny Europejski System Opisu Kształcenia Językowego” opracowany konkretnie przez Radę Europy z podstawową znajomością języka niemieckiego.
    Oznacza to poziom wiedzy 1. Innowacja ta powstała w oparciu o przepisy Unii Europejskiej dotyczące prawa pobytu i prawa azylowego.

    Podczas ubiegania się o wizę należy udokumentować znajomość języka niemieckiego na poziomie A1 certyfikatem uzyskanym w wyniku egzaminu przeprowadzonego przez Goethe Institute, Telc GmbH, ÖSD lub TestDaF. Terminy egzaminów można znaleźć na stronie internetowej odpowiedniej instytucji lub telefonicznie. Nie ma możliwości uwzględnienia we wniosku wizowym zaświadczeń uzyskanych od innych instytucji lub organizacji.

    Wyjątki: Jeżeli osoba ubiegająca się o wizę wyraźnie wykaże wymaganą znajomość języka niemieckiego we wniosku wizowym, nie trzeba tego oddzielnie dokumentować.

    Ponadto przedłożenie wspomnianego certyfikatu językowego nie jest wymagane w następujących przypadkach:
    – Jeżeli dana osoba jest niepełnosprawna fizycznie lub umysłowo (należy udokumentować)
    – Małżonkowie osób wysoko wykwalifikowanych, naukowcy, osoby zakładające firmy, osoby, którym udzielono azylu oraz imigranci przyjęci zgodnie z Konwencją Genewską dotyczącą Uchodźców (obowiązuje dla osób, które zawarły związek małżeński przed opuszczeniem Turcji).
    – W przypadkach, gdy potrzeba integracji nie jest konieczna
    – Małżonkowie obywateli Australii, Izraela, Japonii, Kanady, Republiki Korei, Nowej Zelandii lub Stanów Zjednoczonych

    Ci, którzy nie znają jeszcze języka niemieckiego na poziomie podstawowym, mogą skorzystać z różnych możliwości osiągnięcia wymaganego poziomu językowego. Nie ma obowiązku uczęszczania na konkretny kurs. To, jak osiągnąć pożądany poziom językowy, zależy od osobistych preferencji każdego. Niektóre organizacje wydające wymagany certyfikat udostępniają również informacje o treści egzaminu na swoich stronach internetowych. Aby jak najlepiej przygotować ludzi do codziennego życia w Niemczech, egzaminy są przygotowane z umiejętności komunikacyjnych. W celu przygotowania się do egzaminu zaleca się uprzedzenie nauczyciela o tym, że będziesz uczyć się języka niemieckiego o informacjach podanych w internecie na temat treści egzaminu.

    Złożenie zaświadczenia uzyskanego od wyżej wymienionych organizacji nie oznacza automatycznie, że znajomość języka została potwierdzona w ramach procedur wizowych. Można sprawdzić, czy certyfikat jest poprawny i zasadny w zależności od sytuacji i aktualnego poziomu znajomości języka niemieckiego przez wnioskodawcę. Wyłączna władza decyzyjna w sprawie wniosku wizowego należy do Departamentu Wiz.

    mrtgokdepe
    Uczestnik

    Jestem w Niemczech w interesach. Firma złożyła wniosek i przyjechała, ale chcą od mojej żony certyfikat znajomości języka niemieckiego, jaką drogą mam podążać?

    modelarz
    Uczestnik

    Jestem w Niemczech w interesach. Firma złożyła wniosek i przyjechała, ale chcą od mojej żony certyfikat znajomości języka niemieckiego, jaką drogą mam podążać?

    Z tego co czytałem język niemiecki nie jest wymagany od małżonków osób pracujących z niebieską kartą UE, pracujesz z niebieską kartą UE w Niemczech?

    mrtgokdepe
    Uczestnik

    Myślałem, że mam niebieską kartę, ale dali mi aufenthaltserlaubnis jak normalny mieszkający tu obywatel.
    W rezultacie moja żona miała obowiązek językowy. Złożyłem wniosek o wizę na wizytę u rodziny w zeszłym tygodniu i odmówili. Odeszłam też z pracy. Jeśli będę miał szczęście w marcu, wrócę do Turcji.

    dejavuxnumx
    Uczestnik

    Wow, nie było mnie na stronie 3-4 lata, dużo się zmieniło. Ufuk bracie, jak się masz, pamiętasz mnie :) @fuk_18

    2princessmother
    Uczestnik

    Witajcie przyjaciele, jestem nowym członkiem forum, mam nadzieję, że mi pomożecie, jestem obywatelem Niemiec, mam 2 dzieci, moja żona jest obywatelką Turcji, moja żona mieszka w Turcji, zaprowadziłem porządek w Niemcy na kilka miesięcy, jak mogę teraz przywieźć żonę z dziewczynami?Podanie zostanie złożone ze Stambułu.Czekam na pomoc od znajomych, którzy przeszli przez taki proces, dziękuję. 

Wyświetlanie 5 odpowiedzi - od 1 do 5 (łącznie 5)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.