Osoby, których małżonkowie przebywają w UE/EWG (nie mieszkają we własnym kraju) UWAGA!

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    sibernetike
    Uczestnik

    Jeśli twój współmałżonek jest obywatelem UE i mieszka w innym kraju niż jego własny kraj, nie składaj wniosku o łączenie rodzin, chyba że chcesz długo czekać.. wystarczy wiza schengen, którą możesz uzyskać 1-2 dni. Popełniłem błąd, złożyłem wniosek o łączenie rodzin, czekam 1 miesięcy na wizę, którą mogę otrzymać w 2-7 dni. Możesz to zrobić w kraju, do którego się wybierasz. Uzyskanie wizy Schengen dla obywateli UE/EWG jest bardzo łatwe i wymaga mniej dokumentacji. FYI.

    EL-TURCO
    Uczestnik

    Teraz Twoja sytuacja jest bardzo odmienna od sytuacji innych znajomych. Takim tytułem i treścią możesz wprowadzać innych w błąd. Ponieważ Twój mąż jest obywatelem Rumunii, a Ty Turczynką. Powodem tak długiego czasu było to, że miał własny dom i wyszedłeś z pracy po złożeniu niekompletnych dokumentów. To nie wystarczyło. Potem przeprowadziłeś się z Monachium do Berlina i tam Twoje dokumenty zostały automatycznie przeniesione i straciłeś dodatkowy czas. Gdybyś ubiegał się o normalną wizę turystyczną, dostałbyś otrzymałeś wizę w ciągu 3 dni, jak mówiłeś (oczywiście zakładamy, że jej nie odrzucili), ale z tą wizą może ona trwać maksymalnie 3 miesiące.Pozostaniesz w Niemczech, a potem będziesz musiał wrócić. Ponieważ nie jesteś obywatelem UE. Nie wiem, czy potrafię to wyjaśnić? Poczułem potrzebę złożenia tego oświadczenia, aby moi znajomi nie byli w błędzie…

    sibernetike
    Uczestnik

    Teraz Twoja sytuacja jest bardzo odmienna od sytuacji innych znajomych. Takim tytułem i treścią możesz wprowadzać innych w błąd. Ponieważ Twój mąż jest obywatelem Rumunii, a Ty Turczynką. Powodem tak długiego czasu było to, że miał własny dom i wyszedłeś z pracy po złożeniu niekompletnych dokumentów. To nie wystarczyło. Potem przeprowadziłeś się z Monachium do Berlina i tam Twoje dokumenty zostały automatycznie przeniesione i straciłeś dodatkowy czas. Gdybyś ubiegał się o normalną wizę turystyczną, dostałbyś otrzymałeś wizę w ciągu 3 dni, jak mówiłeś (oczywiście zakładamy, że jej nie odrzucili), ale z tą wizą może ona trwać maksymalnie 3 miesiące.Pozostajesz w Niemczech i potem musisz wrócić. Ponieważ nie jesteś obywatelem UE. Nie wiem, czy potrafię to wyjaśnić? Poczułem potrzebę złożenia tego oświadczenia, aby moi znajomi nie byli w błędzie…

    Po wjeździe do Niemiec możesz ubiegać się o pobyt w Niemczech bez względu na to, jak wjechałeś (również nielegalnie) (jeśli jest z Tobą współmałżonek)

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Czy obejmuje to łączenie rodzin, to znaczy, jeśli obywatel jest żonaty i wjeżdża do Niemiec z wizą turystyczną, czy może pozostać na tej wizie przez długi czas, czyli czy może otrzymać zezwolenie na pobyt?

    sibernetike
    Uczestnik

    Czy obejmuje to łączenie rodzin, to znaczy, jeśli obywatel jest żonaty i wjeżdża do Niemiec z wizą turystyczną, czy może pozostać na tej wizie przez długi czas, czyli czy może otrzymać zezwolenie na pobyt?

    Jeśli jest żoną obywatela UE, to tak.

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    na jakiej podstawie tak twierdzisz, masz jakiś dowód, masz dokument albo możesz mi pokazać gdzie to jest napisane w jakim prawie, bo nie da się tego tak w głowie napisać?

    Jeśli jest żoną obywatela UE, to tak.

    EL-TURCO
    Uczestnik

    Jeśli jest żoną obywatela UE, to tak.

    Jak to działa, jeśli nam o tym opowiesz i dowiesz się jak?Ci, którzy czekali tygodniami miesiącami, czekają więc na próżno.
    - Z wnioskiem to co innego (oczywiście można złożyć), ale pozwolenie na pobyt to inna sprawa. Składasz wniosek, potem wszystko wraca do normy, masz zjazd rodzinny i wracasz.
    huh, ale jak powiedziałem, wiesz coś, czego my nie wiemy, nie słyszymy, więc dajmy znać.
    —A jeśli tak jest, dlaczego nadal jesteś w Turcji i czekasz na wizę?
    Dzięki.

    sibernetike
    Uczestnik

    Jak to działa, jeśli nam o tym opowiesz i dowiesz się jak?Ci, którzy czekali tygodniami miesiącami, czekają więc na próżno.
    - Z wnioskiem to co innego (oczywiście można złożyć), ale pozwolenie na pobyt to inna sprawa. Składasz wniosek, potem wszystko wraca do normy, masz zjazd rodzinny i wracasz.
    huh, ale jak powiedziałem, wiesz coś, czego my nie wiemy, nie słyszymy, więc dajmy znać.
    —A jeśli tak jest, dlaczego nadal jesteś w Turcji i czekasz na wizę?
    Dzięki.

    Jak stwierdziłem w pierwszej wiadomości, popełniłem błąd i złożyłem wniosek o łączenie rodzin, więc znalazłem się w takiej sytuacji. tymczasem przepisy UE mają zastosowanie do obywateli UE mieszkających w kraju innym niż ich własny. Niemcy są obywatelami UE, ale jeśli mieszkają w kraju innym niż Niemcy, mogą korzystać z wygody przepisów unijnych (Freizüg/EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Czy teraz masz na myśli to, że jeśli osoba będąca obywatelem UE mieszka w innym kraju UE i zawiera związek małżeński, jego żona otrzymuje normalną wizę i zamienia zwykłą wizę na pobytową, dobrze rozumiem

    Jak stwierdziłem w pierwszej wiadomości, popełniłem błąd i złożyłem wniosek o łączenie rodzin, więc znalazłem się w takiej sytuacji. tymczasem przepisy UE mają zastosowanie do obywateli UE mieszkających w kraju innym niż ich własny. Niemcy są obywatelami UE, ale jeśli mieszkają w kraju innym niż Niemcy, mogą korzystać z wygody przepisów unijnych (Freizüg/EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    sibernetike
    Uczestnik

    Czy teraz masz na myśli to, że jeśli osoba będąca obywatelem UE mieszka w innym kraju UE i zawiera związek małżeński, jego żona otrzymuje normalną wizę i zamienia zwykłą wizę na pobytową, dobrze rozumiem

    Tak. Jest to już jasno określone w przepisach UE, nie można proponować ubiegania się o wizę długoterminową ani składania wniosków o łączenie rodzin od osoby, która wyjedzie do członka UE małżonka. Małżonek członka UE musi ubiegać się o pobyt, jeśli będzie przebywał dłużej niż 3 miesiące po wjeździe do kraju.

    za ten wpis

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    na tę sesję

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    lub do logowania (na otwartej stronie wybierz „Zostań na pokładzie do 3 miesięcy”)
    w sesji (po otwarciu strony wybierz opcję „Zostań na pokładzie dłużej niż 3 miesiące”)

    lub możesz to sprawdzić po niemiecku.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Nie piszę po turecku, bo może być błąd w tłumaczeniu.

    Te linki to tylko kilka z tysięcy linków.

    fuk_xnumx
    Uczestnik

    Ok, do tej pory o czymś takim nie słyszałem, więc mówisz, że dana osoba jest obywatelem Niemiec i mieszka we Włoszech.

    Nie sądzę, żeby kiedykolwiek tak się stało, ale sam się nad tym zastanowię.

    Bo jeśli przyjeżdżasz do turysty z obywatelem Niemiec to możesz wziąć ślub w Niemczech jeśli masz potrzebne dokumenty, ale nie możesz dostać zezwolenia na pobyt, więc wracają do Turcji i szukają warunku do złożenia wniosku o łączenie rodzin i oczywiście certyfikat językowy.

    Bajbars
    Uczestnik

    Tak. Jest to już jasno określone w przepisach UE, nie można proponować ubiegania się o wizę długoterminową ani składania wniosków o łączenie rodzin od osoby, która wyjedzie do członka UE małżonka. Małżonek członka UE musi ubiegać się o pobyt, jeśli będzie przebywał dłużej niż 3 miesiące po wjeździe do kraju.

    za ten wpis

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    na tę sesję

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    lub do logowania (na otwartej stronie wybierz „Zostań na pokładzie do 3 miesięcy”)
    w sesji (po otwarciu strony wybierz opcję „Zostań na pokładzie dłużej niż 3 miesiące”)

    lub możesz to sprawdzić po niemiecku.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Nie piszę po turecku, bo może być błąd w tłumaczeniu.

    Te linki to tylko kilka z tysięcy linków.

    Pani,

    Przeczytałem linki, o których wspomniałeś, to znaczy, które podałeś. 

    Pozwólcie, że podzielę się z wami tym, co napisał niemiecki prawnik i linkiem na ten temat;

    Wie Sie bereits angedeutet haben, entsteht dabei das Problem, dass der Visumszweck falsch ist, unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat wyraźna ausgeschlossen kapelusz; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, wird quasi automatisch von falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    tutaj link: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Prawnik tutaj odpowiada Niemcowi, który wziął ślub w Danii i osobie, która przyjechała do Europy z obywatelem Ukrainy Schengenvisum.. i w swoim oświadczeniu mówi, że mogą anulować nawet wizę turystyczną natychmiast, ponieważ wykraczasz poza swój rzeczywisty cel w uzyskaniu wizy wiza turystyczna, bo wprowadzają w błąd konsulat.. to jest przykład teraz przejdźmy od razu do prawa;

    §
    Verlängerung eines Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz geregelten Fälle hinaus Kann ein Ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen oder verlängern lassen, wenn

    prywatne Staatsangeheriger eines w Anhang II der Verordnung (EG) Nr. 539/2001 aufgeführten Staates ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gultiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (§ 6 Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen aufenthaltungen e einchstufruf reise entstanden sind,

    39 akapit trzeci artykułu 3 prawa pobytu

    Artykuł ten reguluje stosowanie i przedłużanie sesji. Zgodnie z prawem kraje znajdujące się na liście, o której mowa w ustawie i którą zaznaczyłem na czerwono, to kraje, które mają prawo wjechać do Niemiec bez wizy, takie jak Brazylia (Turcji nie ma na liście). kraje mogą ubiegać się o pobyt po przybyciu na podstawie wizy turystycznej.W pierwszym zdaniu ustawy prawo to KANN w miejscu, które zaznaczyłem na fioletowo.Jest napisane..można nadać, nie jest powiedziane, że zdecydowanie należy nadać .. Innymi słowy Urząd ds. Cudzoziemców może odesłać daną osobę z powrotem do jego kraju i poprosić ją o uzyskanie wizy umożliwiającej łączenie rodzin, nawet pomimo tego prawa.. Obywatele tureccy nie są tu nawet uwzględnieni w tej sytuacji.. Aby wyjaśnić tę kwestię krwi , przykładem z innego prawa jest „Sie” powinien in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 nr. 1 w Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden” to przykład z ustawy, która nie ma nic wspólnego z tą kwestią. W przykładzie, który podałem, urzędnik państwowy nie ma inicjatywy, bo twierdzi, że należy ją wydać, bo prawo mówi Soll.. ale w naszym głównym temacie, prawo mówi Kann, co oznacza, że ​​pozostawia to inicjatywie Urzędu do Spraw Cudzoziemców. .a kwestia, którą pozostawia tej inicjatywie, w ogóle nie dotyczy obywateli Turcji, ponieważ Turcji nie ma na liście przewidzianej w ustawie.

    W rezultacie nie ma nawet ustawy regulującej fakt, że obywatel Turcji, który przyjechał z wizą turystyczną, chce się pobrać i przedłużyć swoją wizę, a jako wspomniany prawnik może nawet próbować wprowadzić w błąd Konsulat, jeśli cudzoziemcy urząd chce zobaczyć taką sytuację. .

    Przejdźmy teraz do żywych przykładów; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 W tym linku sytuacja pary, która przyjechała i wzięła ślub z wizą turystyczną;

    Im konkreten Fall ist die Frau ist mit einem 90 Tage Multi Schengenvisum nach Deutschland gecommen. Die Papiere vom OLG waren fertig und es gab einen Termin beim Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Diese hat mit der Visastelle in Kiew Telefoniert und die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (Schengen), das A1 Zertifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Es wurde sofort die Familienzusammenführung gemacht und positiv bescheinigt, eine Fiktionsbescheinigung für 3 Monate ausgestellt damit gereist werden konnte, und der electronicische Aufenthaltstitel beantragt.
    Wszystko czego potrzebujesz to 120 euro i 30 minut. Eine Ausreise war nicht erforderlich.

    W artykule chłopak ponownie żeni się z Ukrainką.W Niemczech, żeby dziewczyna nie jechała ponownie do jego kraju, składają w urzędzie do spraw cudzoziemców dokumenty, które zaznaczyłem na czerwono i ubiegają się o zezwolenie na pobyt zajmuje Twoją sesję bez konieczności wychodzenia.

    Mogę podać jeszcze kilka przykładów, ale nie ma co przedłużać tematu i się denerwować.. Napiszmy streszczenie sytuacji..

    Ani w prawie niemieckim, ani europejskim nie ma przepisów regulujących prawa obywatela tureckiego, który przyjechał do Niemiec na wizę turystyczną i chce ubiegać się o zezwolenie na pobyt bez opuszczania Niemiec, w związku z czym Urząd do Spraw Cudzoziemców teoretycznie wysyła obywatela z powrotem do Turcji i zwraca się do niego o złożenie wniosku o wizę łączenia rodzin. jest na to wiele przykładów w internecie.. jeśli urząd ds. cudzoziemców przejmie inicjatywę, jeśli pokój uzupełni papiery, w tym dokument A1, czyli jeśli będą chcieli to zrobią.. ale jak powiedzą nie, wracaj do swojego kraju, obywatel turecki nie może dochodzić żadnych praw i wrócić do Turcji i ubiegać się o wizę łączenia rodzin.muszą złożyć wniosek..98% urzędu ds. cudzoziemców odsyła tych ludzi z powrotem do Turcji..

    Bajbars
    Uczestnik

    .

    sibernetike
    Uczestnik

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Strony 14 – 15 – 16 (Nie tłumaczę, ponieważ wielu małżonków będących obywatelami UE prawdopodobnie zna przynajmniej trochę angielski i ma to na celu ich poinformowanie)

    Mówi dokładnie, co mam na myśli. Prawa UE mają zastosowanie do obywateli UE.

    Prawo stosowane w Niemczech do harmonizacji prawa UE

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/UE – FreizügG/UE )

    Bajbars
    Uczestnik

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Strony 14 – 15 – 16 (Nie tłumaczę, ponieważ wielu małżonków będących obywatelami UE prawdopodobnie zna przynajmniej trochę angielski i ma to na celu ich poinformowanie)

    Mówi dokładnie, co mam na myśli. Prawa UE mają zastosowanie do obywateli UE.

    Prawo wdrożone w Niemczech w celu zapewnienia zgodności z prawem UE

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/UE – FreizügG/UE )

    Słuchaj, właśnie to chciałem Ci napisać.. W linkach, które podałeś, ktoś, kto przyjeżdża z wizą turystyczną, nie mówi, że zmieni wizę na pobytową.. Napisałem do Ciebie bezpośrednio od prawnika i prawa powyżej , w zrozumiały sposób.. Spójrz tutaj, pierwszy link, który podałeś, pochodzi ze strony, o której wspomniałeś.bezpośredni cytat

    Twoje prawo pobytu przez ponad trzy miesiące podlega pewnym warunkom. the
    Charakter tych warunków zależy od Twojego statusu w przyjmującym kraju UE.

    Powyższe zdanie to tytuł artykułu, który zaczyna się od linku, który podałeś, co możesz zrobić po 3 miesiącach.. Nie wiem, czy muszę to przetłumaczyć, ale i tak to napiszę.

    Pobyt z prawem pobytu po 3 miesiącach podlega pewnym zasadom, które zależą od Twojego statusu w danym kraju członkowskim.

    Innymi słowy, w żadnym z podanych przykładów nie ma nic mówiącego, że przyjeżdża się z wizą turystyczną, a następnie można ją zamienić na prawo pobytu zawierając związek małżeński. Poza tym może to nawet wprowadzić Konsulat w błąd. Tak jest. artykuł, który podałem powyżej od prawnika, pisałem, że prawnik to powiedział..

    sibernetike
    Uczestnik

    Pobyt po 3 miesiącach zależy od statusu Twojego współmałżonka, a nie Twojego.
    Jeśli Twój współmałżonek zdecyduje się zostać dłużej niż 3 miesiące lub jest już tam dłużej niż 3 miesiące, jeśli Twój współmałżonek pracuje, szuka pracy lub jest zarejestrowany w Urzędzie Bezrobotnych, wystarczy, że pokaże zakwaterowanie.Nie jest wymagany najem. Jeśli jednak jest studentem lub nie pracuje, na swoim koncie bankowym muszą znajdować się pieniądze, nieruchomość i prywatne ubezpieczenie. Są to specjalne warunki, o których wspomniałeś powyżej.

    Moim celem jest upewnienie się, że Twoi znajomi w mojej sytuacji nie popełnią tego samego błędu, co ja. Ale biorąc pod uwagę to, co powiedziałem, każdy może przeprowadzić własne badania i zinterpretować to, co jest napisane na swój sposób. Ponieważ przeprowadziłem te badania po złożeniu wniosku, nie mogę wrócić. Jeśli do 1 lipca nie otrzymam żadnych wyników, wycofam swój wniosek wizowy i złożę wniosek o „wizę wjazdową”.

    2.2. Wjazd i pobyt członków rodziny z państwa trzeciego
    2.2.1. Wiza wjazdowa
    Zgodnie z art. 5 ust. 2 państwa członkowskie mogą wymagać członków rodziny pochodzących z krajów trzecich
    przemieszczanie się z obywatelem UE lub dołączenie do niego, którego dotyczy dyrektywa, w celu uzyskania wizy wjazdowej.
    Tacy członkowie rodziny mają nie tylko prawo wjazdu na terytorium państwa członkowskiego, ale także
    także prawo do uzyskania wizy wjazdowej18. To odróżnia je od innych krajów trzecich
    obywateli, którzy nie mają takiego prawa.
    Członkowie rodzin będący obywatelami krajów trzecich powinni zostać wydani jak najszybciej i na podstawie an
    procedura przyspieszona z bezpłatną krótkoterminową wizą wjazdową. Analogicznie do art
    23 kodeksu wizowego19 Komisja uważa, że ​​opóźnienia przekraczające cztery tygodnie nie są
    rozsądne. Władze państw członkowskich powinny poinstruować członków rodziny co do
    rodzaj wizy, o jaką powinni się ubiegać, i nie mogą wymagać od nich ubiegania się o wizę długoterminową,
    wizy pobytowe lub wizy łączenia rodzin
    . Państwa członkowskie muszą przyznać takim członkom rodziny co
    możliwość uzyskania niezbędnych wiz. Państwa członkowskie mogą korzystać z linii lub usług premium
    firmy zewnętrznej w celu umówienia się na spotkanie, ale musi oferować możliwość bezpośredniego dostępu
    do konsulatu do członków rodziny z krajów trzecich.
    Ponieważ prawo do wydania wizy wjazdowej wynika z więzi rodzinnych z UE
    obywatelem państwa członkowskie mogą wymagać jedynie przedstawienia ważnego paszportu i dowodu
    więzi rodzinnej20 (a także niesamodzielność, poważne względy zdrowotne, trwałość związków partnerskich,
    w stosownych przypadkach). Żadne dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie zakwaterowania, nie są wystarczające
    zasobów, list z zaproszeniem lub bilet powrotny mogą być wymagane.

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 48)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.