Lekcja 6: Wprowadzenie do szerokiego czasu

> Fora > Niemieckie czasy i konwencje > Lekcja 6: Wprowadzenie do szerokiego czasu

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    Adalia
    gość

    Witam,

    W tej lekcji przeanalizujemy czas teraźniejszy w języku niemieckim.
    Użycie czasu teraźniejszego w języku niemieckim jest takie samo jak w teraźniejszości.
    Znaczy to, że obecne są również ustalone zdania
    to może oznaczać.
    przyrostki, koniugacje czasowników itp. jest taki sam jak teraz
    i nie będziemy tu powtarzać.
    Ten, kto uczy się czasu teraźniejszego, nauczył się również czasu teraźniejszego.
    Czas ogólny jest generalnie ciągły, w każdej chwili, często w określonych odstępach czasu
    powtarzające się zadania służą do wskazywania ruchów.

    Przykłady:

    ich gehe ins Kino

    aktualny czas: idę do kina

    Broad time: chodzę do kina

    ich lerne Deutsch

    Aktualny czas: uczę się niemieckiego

    czas szeroki: nauka niemieckiego

    Powyższe są zwrotami czasownika.
    Przejdziemy do kolejnych klauzul rzeczownika derste.

    Nie poświęcajcie swojego krótkiego, śmiertelnego życia na rzeczy doczesne, aby nie było śmiertelne. Wydaj na rzeczy, które zostały, to pozostanie (Bediuzzaman) 
    didosch1905
    Uczestnik

    bardzo napięty czas teraźniejszy taki sam jak czas obecny ii

    Poświęcony_
    Uczestnik

    Mogę wam powiedzieć, że ta informacja jest błędna. Mieszkam w Austrii i znam dobrze niemiecki, jeśli chcesz ułożyć zdanie po niemiecku w zwykłym czasie, musisz użyć do tego pewnych rozszerzonych słów w czasie:
    immer = ciągły
    jede = every (jeden tag = każdego dnia)
    Jeśli chodzi o przykłady jego przyjaciela, przykłady, które podał w obecnym czasie, są poprawne, ale jeśli będziemy je tłumaczyć w szerszym czasie:
    ich gehe immer ins (zum) Kino = Cały czas chodzę do kina.
    ich gehe jeden Mittwoch ins Kino = W każdą środę chodzę do kina.
    Jeśli mówimy ich gehe ins kino, jest to czas teraźniejszy i oznacza „idę do kina”, a czasownik wciąż jest w użyciu, osoba, która to mówi, jest w drodze do kina.

    egzaltowany
    Uczestnik

    Cześć Święty,

    Danke za przekazane informacje…

    Schwartz
    Uczestnik

    Mogę wam powiedzieć, że ta informacja jest błędna

    cześć święty

    aktualny czas: idę do kina

    Broad time: chodzę do kina

    oddech, że poszedłeś do kina, wkracza w teraźniejszość
    Mówi, że może przystąpić do egzaminu, kiedy tylko zechce.

    ich gehe immer ins (zum) Kino = Zawsze chodzę do kina
    W tym zdaniu stwierdza, że ​​może chodzić do kina, kiedy tylko zechce.
    Innymi słowy, zarówno definicja naszego przyjaciela, jak i twojego przyjaciela pasują do szerokiej definicji czasu, więc możemy używać obu.
    Dla niego, mój drogi bracie, proszę, nie rób takich wyjaśnień bez dobrego zrozumienia.

    Poświęcony_
    Uczestnik

    przyjaciele Mieszkam w Austrii i mój niemiecki jest bardzo dobry. Myślę, że jest mało prawdopodobne, żebym nie poznał języka, w którym mówię na co dzień, więc jeśli chcesz go używać szeroko, musisz robić to, co mówię, ale:
    Jeśli ktoś zapyta, że ​​byłeś machst du beruflich? = czym się zajmujesz zawodowo?
    Kiedy w odpowiedzi powiesz ich gehe zum schule, oznacza to, że idę do szkoły, to jest teraz zdanie czasowe, ale możesz go również używać w języku niemieckim, ponieważ niemiecki nie daje dużo czasu, to całkiem naturalne, że ty muszą używać zdania zgodnie z przebiegiem naturalnego zdania lub mowy. ruch, który jest zwykle wykonywany, przychodzi wam wszystkim łatwo.

    serdaraslan
    Uczestnik

    Zgadzam się z tym, co powiedział nasz święty przyjaciel, kochanie!

    cixx
    Uczestnik

    Tak, ponieważ uczę się teraźniejszości, natychmiast rozumiem czas teraźniejszy.


    Dzięki…

    GeweseChłopiec
    Uczestnik

    Ze względu na to, że czas szeroki i czas teraźniejszy są takie same, mieliśmy problem z nauczeniem się wzorzystego czasu! Super walla!

    Wersader
    Uczestnik

    w porządku.. :)
    Czy ktoś wie, ile razy jest w języku niemieckim?

    głęboka woda
    Uczestnik

    Czy możesz mi pomóc z przyszłością? Zdania takie jak wird werden dziękuję

    a_yschee
    gość

    Witaj derinsuirem.W przyszłości czasownik pomocniczy werden jest koniugowany zgodnie z zaimkami, a drugi czasownik, który deklaruje działanie, jest używany dosłownie na końcu.
    na przykład „Przyjdę jutro” – „ich werde morgen kommen” lub „Spotkam się jutro z przyjacielem” – „ich werde morgen mich mit meiner freundin treffen”
    Deklinacja Werdena to:
    moje zdanie
    najwspanialszy
    er / sie / es wird
    Wirować
    Ihr Werdet
    Sprawdź

    powodzenia…

    głęboka woda
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję moim przyjaciołom, którzy odpowiedzieli i życzę wszystkim miłego roku.

    głęboka woda
    Uczestnik

    Przyszłość z Wer od dawna minęła

    Mikado
    Uczestnik

    Przyszłość z Wer od dawna minęła

    Geworden = Możemy teraz powiedzieć przeszłość.

    zB Es ist kalt geworden. (Zrobiło się zimno)

    Chociaż jest tu powiedziane, że wcześniej powietrze było rzeczywiście ciepłe, ale teraz robi się zimno, czas przeszły ma sens.

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 20)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.