Lekcja 23: Przymiotniki i wyrażenia przymiotnikowe w języku niemieckim

> Fora > Podstawowe lekcje niemieckiego od podstaw > Lekcja 23: Przymiotniki i wyrażenia przymiotnikowe w języku niemieckim

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    MuhaяяeM
    Uczestnik
    Przymiotniki i przymiotniki w języku niemieckim

    • I. DODATKI
    • [/ List]

      Stany, kolory, formy, liczby, rodzaje, miejsca itd. Istot. nazywane są przymiotnikami.
      Przymiotniki pojawiają się przed nazwami i są używane z nazwami.

      ogromny w ogrodzie długo topole…
      Topole w ogrodzie…

      Zabawa w parku dla dzieci piękny dzieci, w ich rękach czerwony balony ...
      Dzieci bawiące się na placu zabaw, z balonami w rękach…

      młody mężczyzna, starsi mężczyzna dał miejsce w autobusie…
      Mężczyzna dał mu miejsce w autobusie…

      Usuń ciemnych my stają się niezrozumiałe zdania z przymiotników pisemne słowy oznacza spadek z görüyoruz.özellikl usuwamy ostatnie zdanie w powyższym zdaniu od kary sıfattır.sıfat.
      Jeśli jesteśmy do określenia statusu aktywów ponownie, kolory, kształty, liczby, sekwencje, lokalizacje itp Czerwone przymiotniki słowa wskazujące właściwości denir.örneg, duże, małe, stare, stare, nowe, piękne, brzydkie słowa jak przymiotniki.
      (W gramatyce tureckiej słowa te nie są przymiotnikami, gdy są używane samodzielnie, są to po prostu rzeczowniki. Jeśli jednak zostaną użyte z rzeczownikiem, takim jak „czerwony długopis”, wówczas zyskują właściwości przymiotnikowe, w którym to przypadku „czerwone pióro” staje się fraza przymiotnikowa. Jeśli te słowa zostaną użyte przed czasownikiem, wówczas nazywane są one przysłówkami.)

      W języku niemieckim przymiotnikami są takie słowa jak jung (młody), grün (zielony), gut (dobry).
      Cümlede może być używany samodzielnie, działając jak koperta, jeśli czyn.
      Jednak liczba przymiotników używanych samodzielnie w ten sposób w języku niemieckim jest bardzo niewielka.
      Większość przymiotników wymaga nazwy obok siebie, a głównym zadaniem przymiotnika jest scharakteryzowanie każdej istoty, dlatego bardziej właściwe byłoby postrzeganie słowa „czerwony” jako przymiotnika w słowach „ansa czerwonego balonu zamiast samego czerwonego”.

      Niektóre z najczęściej używanych przymiotników w języku niemieckim to:

      jelito: dobrze
      schlecht: bad
      hässlich: brzydki
      schön: piękna
      zielony: zielony (a wszystkie kolory są przymiotnikami)
      jung: młody
      dół: starsi
      faul: leniwy
      Gesund: zdrowy
      korba: pacjent
      tief: niski
      hoch: wysoki
      fleissig: pracowity
      klein: mały
      neu: nowy
      dół: stary
      klug: smart
      sauber: czysty
      lang: długi
      .
      .
      .

      Nie ma zbyt wielu informacji na temat używania przymiotników na własną rękę, a głównym tematem, który tutaj omówimy, jest definicja przymiotników, która jest najczęściej używanym miejscem przymiotników.

    • II. ADJEKTYWNE KOMPLETACJE
    • [/ List]

      Jeden lub więcej przymiotników, jedno lub więcej nazw, kolorów, formularzy, liczb itp. jest czasownikiem przymiotnika do grup słownictwa.
      Na przykład grupy wyrazów, takie jak czerwony balon, zielony krawat, szybki procesor, młody człowiek, długa topola to niektóre przymiotniki.
      Podczas gdy w języku tureckim wyrażenia przymiotnikowe są tworzone przez połączenie przymiotnika i rzeczownika, następujący ogólny wzór jest używany do wyrażeń przymiotnikowych w języku niemieckim:

      ARTYKUŁY + ADJ + NAZWA

      Jak widać z powyższego, przymiotniki są pomiędzy artykułem a nazwą.
      Ponieważ istnieją pewne rodzaje artykułów, takie jak określony, nieokreślony, przeczący niejednoznaczny w języku niemieckim, przymiotniki również powinny być dostosowane do przedimka.
      i zgodnie z każdym artykułem, przymiotniki mają różne dodatki.W międzyczasie przymiotniki otrzymane przez przymiotniki zmieniają się tylko zgodnie z artykułem
      byłoby błędem powiedzieć.
      Sufiksy przymiotników, artykułu, liczby pojedynczej lub mnogiej nazwy, zależą od nazwy.

      ZAKOŃCZENIE ZASADY Z NAZWAMI Z ARTİKELİ DER - DİE - DAS

      ARTYKUŁY + ADJ + ADDED E TEAKIS + NAZWA

      Przymiotnik: zgnilizna: czerwony
      Imię i nazwisko: das Buch: Book
      Kompilacja: das rote Buch (Red book)

      Przymiotnik: lower: Older
      Imię i nazwisko: der Mann: Adam
      Skład: der alte Mann (Old man)

      Przymiotnik: klein: Small
      Imię i nazwisko: die BLume: Flower
      Skład: die kleine Blume (mały kwiatek)

      Jak widzieliśmy w przykładach, używamy tagu add-e-tag, który wykorzystujemy jako artykle der-die-das.
      Powyższe przykłady są w liczbie pojedynczej, teraz spójrzmy na liczbę mnogą.
      Jak wiecie, używano kości z wieloma nazwami.
      Kiedy komponujemy z nazwami w liczbie mnogiej, tym razem użyjemy -en zamiast -e, więc dodamy -len -jack.

      Przymiotnik: zgnilizna: czerwony
      Imię i nazwisko: die Bücher: Books
      Kompozycja: die roten Bücher (Red books)

      Przymiotnik: lower: Older
      Imię i nazwisko: die Männer: Adam
      Skład: die alten Männer (Old men)

      Przymiotnik: klein: Small
      Imię: die BLUMEN: Flowers
      Skład: die kleinen Blumen (małe kwiaty)

      ARTIKELİ EIN - ZASADA REALIZACJI Z NAZWAMI

      Jak wiemy, nieokreślony przedimek der i das to ein, a nieokreślony z przedimka to eine.
      Jeżeli należy dopracować artykuł ein, to:

      EIN + SEX NA NAZWY NIEZAMIERZONE (DAS) DODAJ DO URZĄDZENIA ES DODAJ + NAZWĘ

      EIN + ERIL NA NAZWY MIASTA (DER) DODAJ DO KASOWANIA WYGLĄD + NAZWĘ

      EINE + DLA KOBIET IMIEN PŁCI (DIE) DODAJ E BIŻUTERIĘ DO REGULACJI + IMIĘ

      Powyższa zasada powinna być zapamiętana tak jak inne.

      Przymiotnik: lower: Older
      Imię i nazwisko: der Mann: Adam
      Skład: ein alter Mann (An old man)

      Przymiotnik: klein: Small
      Imię i nazwisko: die BLume: Flower
      Skład: eine kleine Blume (mały kwiatek)

      Przymiotnik: zgnilizna: czerwony
      Imię i nazwisko: das Buch: Book
      Kompozycja: ein rotes Buch (A red book)

      Jak pamiętacie, ein i eine nie były używane w liczbie mnogiej.
      W związku z tym w przypadku liczby mnogiej można podać następującą zasadę:

      ADD E EMAIL ADDED + NAME

      Przymiotnik: lower: Older
      Imię i nazwisko: der Mann: Adam
      Skład: alte Männer (Old men)

      Przymiotnik: klein: Small
      Imię i nazwisko: die BLume: Flower
      Skład: kleine Blumen (Małe kwiaty)

      Przymiotnik: zgnilizna: czerwony
      Imię i nazwisko: das Buch: Book
      Kompozycja: rote Bücher (Red books)

      Powyżej podaliśmy przykłady przymiotników używanych w liczbie pojedynczej.
      Wszystkie przykłady składały się z prostych nazw.
      W nadchodzących lekcjach przyjrzymy się dodatkom do przymiotników dla innych form.
      Również przymiotniki według przypadku rzeczownika w języku niemieckim; Przymiotniki używane w formie -I są podzielone na trzy, przymiotniki używane w postaci -E i przymiotniki używane w formie -in.

      Życzymy powodzenia.

      Jeśli pragniesz smaku i przyjemności życia, ożywiaj swoje życie z wiarą i ozdabiaj je z oddaniem i zachowaj, powstrzymując się od grzechów.

      Powiedział Nursi

    …tajemnica…
    Uczestnik

    Dziękuję adminie…. ;D Przeczytałem tylko końcówkę, więc jest tu kilka WYJĄTKÓW... tak :) W pewnym sensie wiedziałem o tym temacie, więc nie zagłębiałem się w ten temat, ale zajrzę do tego później, chyba mogę' nigdzie indziej nie znalazłem tak jasnego wyjaśnienia... yuppie:) i tak dziękuję... :angel:

    węgiel drzewny
    Uczestnik

    Dzięki za twój wysiłek

    papla
    Uczestnik

    ŻYCZĘ Powodzenia w wysiłkach.. WIELKIE DZIĘKI…

    michaelar
    Uczestnik

    :polityka: Dziękuję bardzo, Listonoszu... Przyniosłeś mi bardzo radosną wiadomość... klaskać :) tańczyć :)

    ja-ba
    Uczestnik

    Dzięki i dzięki twojemu wysiłkowi

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    Życzymy powodzenia.

    password
    Uczestnik

    thanks

    marzycielski
    Uczestnik

    Bardzo korzystam z twoich lekcji. Dziękuję za posiłek.

    lordifa
    Uczestnik

    Myślę, że przy tworzeniu zdań z czasownikiem „sein” możemy przyjąć formę mianownika.

    „Der Mann ist alt.” A może robię to źle?

    archetyp
    Uczestnik

    Bardzo mi to pomogło, dziękuję

    talos
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję nauczycielu za informacje, których potrzebuję.

    niebieski
    Uczestnik

    To niesamowite, przeczytałem tak wiele książek, żeby to zrozumieć, teraz jestem członkiem, cieszę się, że to zrobiłem, nie martw się o to :) dlaczego nie odkryłem Cię wcześniej……….

    Schwertl do
    Uczestnik

    Dziękuję.. (nawet nauczyciel poleca tę stronę w szkole, jesteś bardzo dobry w swojej pracy… :))

    Są bardzo fajne lekcje klaskania :) hiihi :)

Wyświetlanie 14 odpowiedzi - od 1 do 14 (łącznie 14)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.