Lekcja 15: Perektif – czas przeszły z Di w języku niemieckim

> Fora > Niemieckie czasy i konwencje > Lekcja 15: Perektif – czas przeszły z Di w języku niemieckim

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    MuhaяяeM
    Uczestnik
    DAS PERFECT (PRZESZŁOŚĆ Z -Dİ)

    • I. INFORMACJE WSTĘPNE
    • [/ List]

      Do tej pory badaliśmy czas teraźniejszy (Präsens) i czas przeszły z -di (zwanym także Präteritum lub Imperfekt) w języku niemieckim.

      W tej lekcji przeanalizujemy temat Das Perfekt. Perfekt, podobnie jak Präteritum, oznacza czas przeszły z -di.
      Opisuje działania, które zostały wykonane w przeszłości.
      Istnieją pewne różnice między nimi; Präteritum jest często używane w języku pisanym, używane w idiomach, bajkach, powieściach lub opowiadaniach, a Perfekt jest używany w języku mówionym, a nie w powieściach i opowiadaniach.
      Oba te czasy mogą odnosić się do wszystkich czasów przeszłych zgodnie z ich miejscem, z wyjątkiem czasu przeszłego z zacierem.
      Na przykład mogą odpowiadać czasom takim jak „Pracowałem”, „Pracowałem”, „Pracowałem”, ale nie są używane w przypadku czasów z końcówką –mish, takich jak „Pracowałem”, „Pracowałem”.

      Jak widzieliśmy w naszych poprzednich lekcjach, w czasach Präteritum i Präsens,

      TEMAT + CZASOW. + INNE POZYCJE

      Jednak kolejność ta zmienia się dla Perfekt (czas przeszły z -di). Wzorzec użyty w Perfekt jest następujący:

      TEMAT + CZASOWNIK POMOCNICZY + INNE POZYCJE + CZASOWNIK ESAS

      Jak widać tutaj, pojawia się koncepcja czasownika posiłkowego, którego nie widzieliśmy w poprzednich lekcjach.

    • II. CZAS POMOCNICZY
    • [/ List]

      Przy tworzeniu Perfekt używane są dwa czasowniki pomocnicze; są to; HABEN i SEIN to słonie.
      Te czasowniki nie mają sensu, gdy są używane jako czasowniki posiłkowe, więc nie można ich przetłumaczyć na język turecki.
      Przy tworzeniu ideału używa się koniugacji czasowników zgodnie z obecnym czasem (Präsens) (nie mylić tej zasady, podaliśmy dodatkowe informacje o charakterze, wystarczy wiedzieć)
      Teraz dajmy fleksję tych czasowników zgodnie z teraźniejszością.

      strona Comm SEA
      ben / ich mieć kosz
      sen / du hast bist
      o / er / sie / es kapelusz jest
      my / wir mieć
      ty / ja habt seidema
      oni / sie mieć
      ty / Sie mieć

      W powyższej tabeli podane są osobiste ujęcia czasowników pomocniczych haben i sein używanych w Perfekt.
      Czasownik posiłkowy zostanie określony zgodnie z istotą cümlen, na przykład "bin" lub "habe" będą używane jako kumulatywne czasowniki posiłkowe, których tematem jest pierwsza pojedyncza osoba, "ich".
      Przedmiotem będzie druga osoba w liczbie mnogiej, tj. "Habt" lub "seid".

      W zdaniu ustalonym za pomocą perfekt konieczne jest, aby te czasowniki pomocnicze były sprzężone w stosunku do podmiotu, powyższa tabela powinna zostać zapamiętana, ponieważ w zdaniach wykonanych za pomocą perfekt istnieje zgodność czasowników pomocniczych podmiot.
      Rzeczywisty czasownik (partizip perfekt) nie zmienia się w zależności od osoby, jest taki sam dla wszystkich osób (patrz poniżej), dlatego Perfekt ma kompatybilny czasownik łączący-pomocniczy w zdaniach ustalonych w czasie.

      Ponieważ w Perektif użyjemy czasownika pomocniczego po podmiocie i mamy dwa czasowniki pomocnicze, „haben” i „sein”, czy w tym przypadku użyjemy „haben” czy „sein”?
      Który z nich wybieramy? Co wybieramy?
      Nasza odpowiedź na te pytania jest następująca: Określamy, którego czasownika posiłkowego użyć w Perfekt, patrząc na czasownik główny.
      stosować niektóre czasowniki haben, sein kullanılır.hang pomóc niektóre z rzeczywistego wykorzystania będziemy, będziemy tworzyć podstawę kary zadecyduje patrząc na rzeczywisty.

      Ogólnie rzecz biorąc, najczęściej używanym czasownikiem pomocniczym w Perektifie jest „mieć& Quot; Niektóre z szczególnie nieregularnych czasowników to "być"Jest używany.
      Możesz zobaczyć, w którym czasownik zajęcia, czasownik i czasownik na poniższej liście czasowników.
      Jak powiedzieliśmy wcześniej, gramatyka niemiecka posiada strukturę, która wymaga intensywnego zapamiętywania, więc haben czasownika, z którym konieczne jest, aby zapamiętać czasowniki, aby zobaczyć, co jest dostępne.
      Oto mała grupa; jest używany jako czasownik "sein", który nadaje znaczenie zmianie stanu lub ruchowi (na przykład schodząc z dołu, wychodząc, przechodząc od prawej do lewej lub idąc w dowolnym kierunku na płaskiej powierzchni).

      Aby zobaczyć najczęściej używane czasowniki nieregularne wraz z ich znaczeniami, aby dowiedzieć się, z których kliknij tutaj ale jeśli nie jesteś obeznany z tematem, to najpierw czytasz do końca.

    • III. NIEZBĘDNY CZASOWNIK (IDEALNY PARTISIP)
    • [/ List]

      Partizip Perfekt, Perfekt jest specjalną formą czasownika używanego podczas konstruowania zdań.
      Jednocześnie będziemy używać stanu Partizp Perfekt czasowników podczas tworzenia czasu Plusquamperfect, który zobaczymy w przyszłości.
      Partizip Perfekt nie jest koniugacją czasownika w zależności od osoby, jest to wersja czasownika uzyskana przez dodanie pewnych załączników do czasownika i konieczne jest zapamiętanie stanów Partizip Perfekt czasowników, aby utworzyć zdanie w Perfekt (czas przeszły z -di).
      Jak widzieliśmy na naszych poprzednich lekcjach, dodawaliśmy sufiksy do rdzenia czasownika, aby utworzyć zdanie w Präsens, to znaczy w czasie teraźniejszym lub w Präteritum, ale Perfekt nie jest taki w czasie. Zmiana przywiązań według osób nie jest przynoszona.
      Partizip Perfekt, na końcu znajduje się w zdaniu i stron przez değişmez.perfekt czasie sentences pomocnicze czasowniki zmieniają nic w porównaniu do tego, kiedy utworzenia partii, główny czasownik (tutaj nazwa Partizip Perfektlerini) zmiana według osoby, przedmiotem jednego stanu .ie kary dla wszystkich osób znacząco wpłynąć rzeczywisty.

      W rzeczywistości tworzą Perfekt Partizip czasownik niektóre załączniki dodane, ale ze względu na szczególne czasowniki nieregularne w tych załącznikach, na jakich zostaną dodane, aby mieć pewność, mianowicie przypadki były spowodowane Partizip Perfekt aktów brakiem konkretnej reguły muszą indywidualnie zna.
      Można jednak podać prostą regułę dla regularnych czasowników i można za pomocą tej reguły konstruować formy regularnych czasowników Partizip Perfekt.

      Partizip Perfekt czasowników regularnych uzyskuje się w oparciu o następującą zasadę:

      ge biżuteria + Korzeń czasownika + t biżuteria

      Örnekler:

      "lieben"Korzenie czasownika"liebe"Aby uzyskać stan Partizip Perfekt czasownika, ge na końcu katalogu głównego t Dodamy.
      Mam na myśli: ge lieb t


      geliebter (Uwaga: aby znaleźć rdzeń czasownika, nieskończony przyrostek jest usuwany, gdzie nieskończony przyrostek to -en, więc pozostaje słowo lieb.)

      Horen root czasownika h rolka. Aby uzyskać formę tego czasownika Partizip Perfekt, ge do końca katalogu głównego. t Dodamy.
      Mam na myśli: ge h t


      wysłuchany

      W związku z tym, lieben Partizip Perfekt czasownika geliebter d. Horen Partizip perfekt czasownika wysłuchany rolka.
      W ten sposób możesz tworzyć formy regularnych czasowników Partizip Perfekt.

      Jak powiedzieliśmy wcześniej, w gramatyce niemieckiej jest wiele wyjątków, jest kilka wyjątków.
      1. Niektóre czasowniki regularne ich nie poprzedzają.
      2. Dodaje znacznik t do czasowników, których pierwiastki kończą się literami d, t, m, n, i wprowadza literę e między znacznikiem t a pierwiastkiem czasownika.
      Dlatego czasowniki należące do tej grupy również powinny zostać zapamiętane.
      Jeśli chodzi o czasowniki nieregularne; Niestety, w przypadku czasowników nieregularnych takiej zasady nie można podać, dlatego każdy czasownik nieregularny, przynajmniej partizip Perfekt z najczęściej używanych, należy zapamiętać jeden po drugim.
      Informacje o Partizip Perfekt czasowników nieregularnych zostaną podane poniżej.

      Kontynuujmy kilka małych przykładów, aby zebrać temat i czas Perfekt na napisanie ustalonych zdań.

      Proste zdania utworzone w czasie przeszłym za pomocą perfekt:

      ich habe gehört: Słyszałem

      ich: Temat (1. liczba pojedyncza)
      habe: czasownik pomocniczy (koniugacja czasownika haben według 1. liczba pojedyncza)
      gehört: główny czasownik (Partizip Perfekt czasownika hören)

      Użyliśmy tutaj czasownika pomocniczego „haben”, ponieważ „haben” jest używany z czasownikiem „hören ((Zapamiętywanie)).

      sie haben gehört: Oni słyszeli

      sie: Temat (3. liczba mnoga)
      czasownik (odmiany czasownika haben w liczbie mnogiej)
      gehört: Czasownik główny (Partizip Perfekti czasownika)

      er hat gehört: Heard

      er: Temat (3. liczba pojedyncza)
      linia: czasownik pomocniczy (koniugacja czasownika haben przez 3.
      gehört: Czasownik główny (Partizip Perfekti czasownika)

      ich bin erkrankt: zachorowałem (chory)

      ich: Temat (1. liczba pojedyncza)
      bin: czasownik pomocniczy (czasownik sein 1.
      erkrankt: główny czasownik (Partizip Perfekti z czasownika erkranken)

      Tutaj używamy czasownika „sein”, ponieważ en sein ”jest używany z czasownikiem„ early r (Memorization).

      sie ist erkrankt: Sick (chory)

      sie: Temat (3. liczba pojedyncza)
      ist: czasownik pomocniczy (koniugacja czasownika sein przez 3.
      erkrankt: główny czasownik (Partizip Perfekti z czasownika erkranken)

      Jak widać w prostych przykładach powyżej, Partizip Perfekt (czasownik rzeczywisty) nie zmienia się w zależności od osoby, pozostaje taki sam dla wszystkich osób.
      Czasownik pomocniczy podąża za tematem, na przykład wystarczy zmienić pozycję podmiotu za pomocą czasownika pomocniczego, aby wykonać zdanie.

      er hat gehört: Heard.
      hat er gehört? : Słyszałeś?

      du hast gehört: Słyszałeś.
      hast du gehört? : Słyszałeś to?

      przykłady

      teraz poznaliśmy główne elementy Perfekt, są to; kolejność zdań, czasownik pomocniczy i partizip perfekt. Teraz piszemy kilka przykładowych zdań. Nie ma różnicy między czasownikami regularnymi i nieregularnymi pod względem fikcji, jedyną różnicą jest stworzenie Partizip Perfektlerdir.

      Podajmy więc znaczenie najczęściej używanych czasowników nieregularnych, Partizip Perfects i czasownika pomocniczego (sein / haben), które będą używane jeden po drugim.

      niemiecki-idealny1.png
      niemiecki-idealny2.png
      niemiecki-idealny3.png

      W pierwszej kolumnie (z lewej strony) powyższych tabel podano bezokolicznik czasownika, w drugiej podano formę partizip Perfekt czasownika, czyli część, która będzie używana do wykonania zdania w Perfekt. Partizip Perfekt każdego czasownika należy zapamiętać. W kolumnie znajduje się czasownik posiłkowy, który ma być używany z tym czasownikiem.
      W języku Perfect najczęściej używany jest czasownik posiłkowy „haben”. Staraliśmy się uwzględnić powyżej prawie wszystkie czasowniki nieregularne użyte z „sein”. Dlatego najprawdopodobniej poprawne będzie użycie haben z czasownikiem, który nie występuje w powyższa tabela.

    • IV. PRZYKŁADOWE STRONY
    • [/ List]


      Ich habe gespielt: Odtwarzanie.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Grałem w tym ogrodzie.

      Muharrem und seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem i jego żona bawili się w tym ogrodzie.

      Ich habe aufgeräumt: Zbieram.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Spakowałem swój pokój.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Wczoraj spakowałem swój pokój.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Ostatniej nocy spakowałem swój pokój.

      Has du dein Zimmer aufgeräumt? : Czy spakowałeś swój pokój?

      Fabrik gearbeitet: Pracowaliśmy w tej fabryce.

      Muharrem hat sein Auto verkauft: Muharrem sprzedał swój samochód.

      Linia Muharrem sein Auto verkauft? : Czy Muharrem sprzedał swój samochód?

      Ich bin gestern zum Arzt gegangen: Poszedłem wczoraj do lekarza.

      Bist du gestern zoom Arzt gegangen? : Czy poszedłeś wczoraj do lekarza?

      Ihr seid gestern ins Kino gegangen? : Czy chodziłeś wczoraj do kina?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Pojechałem do Turcji.

      Hemd Gesehen? : Widziałeś moją nową koszulę?

      W ten sposób zakończyliśmy temat Das Perfekt, w naszej kolejnej lekcji zajmiemy się tematem Plusquamperfekt (czas przeszły z misz), podstawą naszego nowego przedmiotu jest również powyższy temat, dlatego konieczne jest poznanie tematu Perfekt, aby poznać temat Plusquamperfekt.

      …Największym darem i obowiązkiem w tym czasie jest ratowanie wiary i działanie w sposób wzmacniający wiarę innych. (Bediuzzaman)

    noc2
    Uczestnik

    Wewnętrzny habe gestern abend Suppe gekocht. Wczoraj gotowałem zupę.

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Dziś rano zjadłem śniadanie z moim przyjacielem.) ;D

    Czapka Meine Freundin w Lotto Geld gewonnen. (Mój przyjaciel wygrywa pieniądze z Lotto.)

    Natychmiast daj mi znać.
    Pomogłem mamie w zeszłym tygodniu.

    ICH habe fast seid 1 Monat szerszy mit den Deutsch Übüng angefangen. (Zacząłem znowu pracować w Almaca przez około miesiąc.)

    Czy to prawda, że ​​nie ma mowy... ::) wstydzi się:)

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    2. jakby w zdaniu było coś dziwnego ;)

    noc2
    Uczestnik

    Myślę, że to naprawiłem. ;D
    Panie Muharrem, przez moją nieostrożność mam kłopoty, teraz jest mi wstyd :)

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    Nie widziałem niczego, co mogłoby się poprawić, czy to źle widzę, czy???

    noc2
    Uczestnik

    Nie widziałem niczego, co mogłoby się poprawić, czy to źle widzę, czy???

    zażenowany:) ??? ::)

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    OK, tłumaczenie też się zmieniło, teraz jest ok :)

    noc2
    Uczestnik

    OK, tłumaczenie też się zmieniło, teraz jest ok :)

    halayy:) taniec:) klaskanie:) yuppie:) halayy:)

    Yanliz008
    Uczestnik

    Dzięki za wyroki

    Wappo
    Uczestnik

    Wow, niech Bóg cię błogosławi... Kiedy tak utkniemy, przychodzimy tutaj i sprawdzamy... Dziękuję bardzo... ;)

    dielosch
    Uczestnik

    Jak robimy je negatywnie?

    OZGE94
    Uczestnik

    Czy ktoś mógłby wyjaśnić idealną formę czasownika „teilnehmen”????

    wawrzynek82
    Uczestnik

    Witam, właśnie odkryłem tę stronę, ale jest bardzo dobrze wyjaśniona, bardzo dziękuję. Jestem w Niemczech od 2 miesięcy i próbuję nauczyć się niemieckiego, jest to dla mnie bardzo trudne, nie wiem, co robić. Nadal nie potrafię formułować zdań i mówić poprawnie, proszę o pomoc. dzięki

    ashley
    Uczestnik

    Czy ktoś mógłby wyjaśnić idealną formę czasownika „teilnehmen”????

    wziął udział

    sseda
    Uczestnik

    taniec :)

    star22
    Uczestnik

    Witam, potrzebuję pilnych zdań perfekt. Dziękuję

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 23)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.