Lekcja 13: obszary zastosowań

> Fora > Podstawowe lekcje niemieckiego od podstaw > Lekcja 13: obszary zastosowań

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    Lara
    gość

    Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie nazwy rodzajowe są używane razem z artykułami w języku niemieckim, podczas gdy nazwy własne nie zawierają artykułów.
    Jednak w niektórych przypadkach można zauważyć, że nazwy rodzajowe są używane bez artykułu lub nazwy własne są używane razem z artykułami.
    W tej sekcji podamy informacje o kilku wyjątkach.

    Ogólnie w języku niemieckim artykuły z nazwami rodzajowymi nie mogą być używane w następujących przypadkach:

    - W celu uporządkowania zdań, zaadresowania zdań, gazet lub reklam w dowolnym miejscu,
    w nagłówkach gazet lub nagłówkach wiadomości, artykułach typu artykuł, przysłowiowych i idiomatycznych artykułach
    Ogólnie rzecz biorąc, artykuł nie może być używany.

    W następujących przypadkach nazwy własne są używane z artykułami:

    -Niektóre z nazw krajów (die Türkei: Turcja, die Vereinigte Staaten: USA, die Niederlande Netherlands, die Schweiz: Szwajcaria)
    nazwy są zawsze używane z artykułami.
    Chociaż jest to nazwa specjalna, nazwy ulic, góry, jezioro, morze, rzeka i tak dalej.
    nazwy mogą być również używane z artykułami.

    Tak, grzech wnika w serce, zamienia je w czerń i utwardza, aż okazuje się wiarą. W każdym grzechu jest droga do niewiary Jeśli ten grzech nie zostanie szybko zniszczony przez przebaczenie, może ugryźć serce jak mały duchowy wąż, a nie wilk. (Lemas)
    SEyTaN21
    Uczestnik

    Z tego, co teraz widzę
    Wpisałem artykuły i nie napotkałem żadnych trudności
    Mam nadzieję, że się z tym nie spotkam i od razu to zrozumiem.
    Powiedział, że to trudne, kiedy powiem komuś te informacje (kiedy mówię, że wiem)
    Chyba ktoś trochę przesadza co :)
    W każdym razie jestem pewien, że napotkam trudności
    i pozwól mi przejść do lekcji 14 :)
    Kiedy skończę artykuły, zacznę ustawianie zdań, potem nauczę się słów ze słownika online z wzorami mowy, potem je wzmocnię i wydrukuję gdy wyjeżdżam za granicę.
    weź to później, nauczyliśmy się niemieckiego :) zobaczmy, mam więcej sposobów

    Danke Schön Lara

    yazyagmuruxnumx
    Uczestnik

    W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na część ugur arikel, to naprawdę bardzo zdezorientowani solianie mówią, że jest tutaj.

    SEyTaN21
    Uczestnik

    Tak, masz rację Lara bardzo się do tego przyczyniła

    danke schön

    Serhantuna
    Uczestnik

    die Turkei oder der Turkei? Ich glaube dass Sie nicht richtig sagen

    nalanw
    Uczestnik

    Die Türkei ma rację, jeśli zdanie, którego użyjesz, jest celownikiem, wówczas potrzebny będzie przedimek der…

    aus der Türkei dla w Turcji

    pinefresh
    Uczestnik

    Wcześniej napisano, że nazwy krajów są neutralne, ale w żadnym z przykładów nie użyto da? Czy możesz mi to wyjaśnić? ???

    yazyagmuruxnumx
    Uczestnik

    pinefresh kiedy zaczęliśmy uczyć się niemieckiego od samego początku, uroczyście stwierdziliśmy, że w języku niemieckim są wyjątki i jest to wyjątkowa sytuacja w krajach, które przedstawiliśmy w tym artykule.

    mGodzina
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za informacje

    anonimowy
    gość

    Zaczęło mnie to teraz popychać, ale nie uciekało :)

    begummarra
    Uczestnik

    Witam.. Obecnie jestem w Instytucie Goethego w Getyndze.. Ciągle uczymy się słówek, rodzajników itp.. Ponieważ nie mogę się połączyć ze słowami tureckimi, większość z nich pozostaje w powietrzu:(Co mogę zrobić????? ???????? Muszę nauczyć się słów.

    Derwisch
    Uczestnik

    Witam.. Obecnie jestem w Instytucie Goethego w Getyndze.. Ciągle uczymy się słówek, rodzajników itp.. Ponieważ nie mogę się połączyć ze słowami tureckimi, większość z nich pozostaje w powietrzu:(Co mogę zrobić????? ???????? Muszę nauczyć się słów.

    Dzień dobry,

    Myślę, że sama nauka słówek nie wystarczy. Na przykład, mimo że nauczyliśmy się słów „nachdem, schule, ich, vater, zusammen, gehen, danach, essen, gehen”, nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć mocnego zdania ani mówić w obcym języku bez wykonania wielu innych niezbędnych praktyk.
    Jak powiedziałeś, wiele zdobytych informacji pozostaje w powietrzu. Ale powodem tego jest głównie to, że nie łączymy ze sobą niemieckich słów. Na przykład nawet nauka słowa Poczta i jego przedimka niewiele pomoże; „na pocztę, z poczty, na pocztę, na pocztę, na pocztę” itp. Jak możesz mówić takie rzeczy, jeśli się ich nie nauczysz...
    Mówię jeszcze raz…
    Nie mówię dobrze po niemiecku. Ale mam pokorne opinie i badania na ten temat.
    Możemy wymieniać się pomysłami.
    Bis…

    LG
    Derwsich

    twoja radość
    Uczestnik

    Czy możesz nam powiedzieć o korzystaniu z plusquamperfekt, jeśli to możliwe?

    dzięki

    Derwisch
    Uczestnik

    Czy możesz nam powiedzieć o korzystaniu z plusquamperfekt, jeśli to możliwe?
    dzięki

    Możesz rozwiązać ten problem, korzystając z paska wyszukiwania… Ale nadal dodaję tutaj linki…

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1219.0
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1681.msg8842#msg8842

    LG

    sedayld
    Uczestnik

    Zdecydowanie zaczyna mi być ciężko, ale... fcbarcelonaxnumx Jak powiedział, nie ma ucieczki :D
    moim przyjaciołom, którzy próbują nam pomóc verykkkkkk Dziękuję Ci
    z miłością

    serhatkosovali
    Uczestnik

    to nie weźmie mnie do głowy, co powinienem zrobić?

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 39)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.