Lekcja 1: Informacje wstępne

> Fora > Niemieckie czasy i konwencje > Lekcja 1: Informacje wstępne

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    almancax
    gość
    DOWIEDZ SIĘ WYDAĆ ZDANIE

    Ostrzeżenie: Aby w pełni zrozumieć to i tematy, które zostaną wyjaśnione w dalszej części, musisz wystarczająco znać tematy gramatyki tureckiej.
    Jeśli brakuje Ci informacji o zdaniach i elementach gramatyki tureckiej, powinieneś odejść w krótkim czasie.

    SIMPLE Sentence Setup

    Uważamy zdania składające się z tematu i orzeczenia za proste zdania.
    na przykład

    Odchodzę
    Się śmiejesz
    Będą czytać.

    Cümleleri jest bardzo prostą strukturą zdań. Jeśli zwrócisz na to uwagę, zgodność z predykatem podmiotu jest obserwowana w powyższych trzech zdaniach.

    Zgodność przedmiotowo-predykacyjna jest niezbędna w prawidłowych i znaczących zdaniach.
    Jeśli zdanie w zdaniu nie jest zgodne z orzeczeniem, zdanie to staje się skorumpowane i pozbawione znaczenia.

    Pójdę.
    On czyta.
    Przyszedłeś.

    Cummings są skorumpowanymi cümlelerdir. Akty w przeszłości, zgodnie z podrozdziałem czasowników, nie były przyciągane i pojawiała się niezgodność predykatów podmiotowych.

    Na przykład skorumpowane zdanie „I will id id powinno być ustawione zgodnie z tematem,„ I will go ”lub zgodnie z ładowaniem„ They will go ”.
    Cóż, ponieważ podmiot i czasownik muszą zawsze być zgodne w zdaniu, możemy uzyskać pojęcie o przedmiocie zdania, po prostu patrząc na czasownik w zdaniu.

    Idę.
    Masz napisane.
    Pisali.
    Jesteś obok.

    Weź kilka zdań powyżej.
    W zdaniu „Przychodzę yapan, osoba, która wykonuje pracę (przedmiot) jest łatwo rozumiana jako birinci I olan.
    "NapisałeśJak można zrozumieć, podmiotem zdania jest „tyJest
    "Będą pisaćTematem zdania jest „oniJest ".
    "Ty przyjdzieszTematem zdania jest „senJest
    Oczywiście, możemy poznać przedmiot tego zdania, patrząc na orzeczenie zdania.
    Czy czasowniki mówią nam tylko o przedmiocie zdania?
    Oczywiście, że nie.
    Czasowniki podają nam również informacje na temat zdania, kiedy praca jest wykonywana, ramy i tryb zdania.
    Czasowniki stanowią orzecznik zdania, a czasowniki nie są odmieniane. bezokolicznik nazywany stanem.
    Bezokolicznik przyrostka czasowników w języku tureckim –mek Lub -mak Jest.
    W języku niemieckim ten bezokolicznik przyrostek –en i czasami -n  Jest.
    Porównajmy czasowniki w obu językach, aby lepiej zrozumieć sytuację.

    spielen Turecki odpowiednik czasownika grać Oba czasowniki są w bezokolicznikach.

    gra -  en
    grać - mak

    Jak widać, zgodnie z powyższymi czasownikami, przyrostek bezokolicznika to en w języku niemieckim, a mak w języku tureckim.

    Jeśli pominięty jest bezokolicznikowy przyrostek czasownika, pozostałe słowo jest uważane za źródło czasownika.
    Podczas gdy przyrostki osoby lub czasu są dodawane do czasownika, przyrostek bezokolicznika jest usuwany, a przyrostki osoby, czasu itd. Są dodawane do rdzenia pozostałego czasownika.

    czytać Opuszczamy przyrostek bezokolicznika czasownika i mamy „OkuSłowo " pozostaje. Teraz dodajmy do tego słowa osobę i przyrostek czasu. Na przykład dodajmy przyrostek pierwszej osoby liczby pojedynczej i przyrostek czasu teraźniejszego.

    czytaj - yor - um

    Teraz wyjaśnijmy przyrostki, które wprowadzamy do tego czasownika.
    czytaj: root czasownika
    yor: aktualny czas przyłączenia
    um: 1. indywidualny sufiks

    Zróbmy teraz jeszcze kilka ujęć:

    READ - TOR - SUN
    CZYTAJ - DU - N
    CZYTAJ - YOR - UZ
    CZYTAJ - DU - K

    Zwróćmy teraz uwagę na jeden punkt, na przykład czasowniki, które czytamy i czytamy.
    Oba 1. chociaż są to osoby w liczbie mnogiej, dlaczego otrzymały załączniki od różnych osób?
    Ta sytuacja jest związana ze strukturą gramatyczną i wynika z różnych czasów.W języku niemieckim czasowniki przyjmują różne przyrostki w zależności od różnych czasów i osób.
    Podobnie jak w naszym języku, bezokolicznik sufiks czasownika jest usuwany, a przyrostki są dodawane do rdzenia czasownika.

    Teraz skoniugujmy niemiecki czasownik:

    Lerneren : Uczyć sięmek
    Umieściliśmy bezokolicznik bezokolicznika i wstecz Lerne słowo pozostaje.
    Teraz wprowadźmy przyrostek osoby i czasu do tego słowa lern. Na przykład, przynieśmy przyrostki czasu teraźniejszego i liczby pojedynczej dla pierwszej osoby.

    Lerner - A : Uczyć się - Um - um
    Jak widać tylko -e Przyrostek nadał czasownikowi zarówno znaczenie czasu teraźniejszego, jak i liczby pojedynczej w pierwszej osobie.

    Lerner - t : Uczyć się - jesteś -

    Dowiedz się – te : Uczyć się - di - m

    Powyżej odmiana czasownika kilku czasowników.

    Teraz zwróćmy uwagę na jeszcze jeden punkt.
    Jak widać, usunęliśmy bezokolicznikowe sufiksy czasowników i odmienialiśmy czasownik, dodając przyrostki do rdzenia pozostałego czasownika. Jednakże, chociaż większość czasowników jest koniugowanych w ten sposób, istnieje 200 nieregularnych czasowników, które po nich nie występują. ta reguła.
    Jeśli pierwiastek czasownika nie zmienia się, gdy czasownik jest sprzężony, to ten czasownik Czasownik regularny denir.
    Ale jeśli rdzeń czasownika zmienia się podczas koniugacji, ten czasownik jest Czasownik nieregularny denir.
    Czasowniki regularne są czasami nazywane czasownikami słabymi, a czasowniki nieregularne są czasami nazywane czasownikami silnymi.
    Skąd wiemy, czy zmieni się korzeń czasownika?
    Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zapamiętać wszystkie czasowniki nieregularne.
    Na tym etapie możesz zacząć od zapamiętania tylko tych najczęściej używanych w życiu codziennym.
    Ale zwróćmy na to szczególną uwagę Nie mamy innego wyjścia, jak zapamiętać te czasowniki i koniugacje!

    CO TO JEST AKTYWNOŚĆ POMOCNICZA?

    W języku niemieckim istnieje koncepcja czasowników pomocniczych. Czasowniki pomocnicze pełnią w zdaniu różne funkcje. Zasadniczo w języku niemieckim istnieją 3 czasowniki pomocnicze. Są to czasowniki pomocnicze sein – haben – werden. Te czasowniki pomocnicze nie mają tureckich odpowiedników i czasowników pomocniczych nie mogą być użyte samodzielnie w zdaniu. Absolutnie. Muszą być użyte z normalnym czasownikiem w zdaniu, aby mogły zmienić czas lub znaczenie głównego czasownika.
    Powyższe czasowniki pomocnicze mogą być również używane jako zwykły czasownik.
    Jeśli są one używane jako zwykły czasownik, to mają znaczenie i mogą być używane samodzielnie. Zobaczymy temat czasownika pomocniczego bardziej szczegółowo, jako postęp naszych lekcji.

    W tym miejscu podajemy pewne informacje gramatyczne, aby rozwiązać niektóre ważne kwestie.
    W kolejnych lekcjach będziemy nadal wyjaśniać konstrukcje zdań ze wsparciem gramatycznym przez cały czas, od najprostszych struktur zdań do najbardziej złożonych zdań.
    Życzymy wszystkim sukcesów…

    O człowieku, czy to możliwe, że osoba, która ci dała tę broń i dała taką monetę - i litość i hathem - i kwalifikacja w tym simi zostawiła cię bez opieki, nie przywiązuj wagi do ciebie, nie zwracaj uwagi na twoje działanie, cały wszechświat, który jest Tobie podporządkowany, jest absurdem. Czy powinien uczynić genealogię dziwaków zgniłym, zepsutym, nieistotnym drzewem? Niech zaprzeczy swemu miłosierdziu, które jest pozorne jak słońce, i jego mądrości, która w żaden sposób nie akceptuje wątpliwości i która nie jest pozbawiona skuteczności? Hâşâ! .. (Lem'alar)
    święty
    Uczestnik

    Chciałem podziękować znajomemu, który przesłał informacje do nauki niemieckiego, jestem nowy na forum, mam nadzieję, że możesz pomóc w uzyskaniu informacji i książek CD itp. o nauce niemieckiego.
    Chyba tak, jak zwykle piszę z Turcji, gdzie mówię, że są zbierane przez lepszych niż Niemcy

    MuhaяяeM
    Uczestnik

    Witamy.
    W nadchodzących latach zaprezentujemy Państwu także nasze publikacje na płytach CD i książkach.

    policzkować
    Uczestnik

    Hello;
    Jestem jednym z nowoprzybyłych wśród was.
    Moje miejsce pracy to firma outsourcingowa, tutaj używają niemieckiego i szwajcarskiego niemieckiego, mniej więcej rozumiem różnicę, ale musiałem się nauczyć niemieckiego.
    Czy nie byłoby bardziej przydatne i zapadające w pamięć, gdybyśmy mieli zasoby takie jak książki lub płyty CD, jak powiedzieli ich przyjaciele?
    Dzięki ..

    tornado
    Uczestnik

    wow, bardzo dobrze powiedziałeś swoim kobietom. Dziękuję Ci. :)

    erhanornek1981
    Uczestnik

    Zostałem nowym członkiem, to była bardzo dobra strona danke

    hmm, rozumiem, że po turecku po niemiecku oznacza mak eki ;)

    xxdiablo
    Uczestnik

    tskler, była to bardzo przydatna strona.

    CIĘŻKO
    Uczestnik

    Witam, jestem Serkan ze Stambułu i dowiedziałem się o waszej stronie dzięki mojemu przyjacielowi, który mieszka w Monachium w Niemczech. W nadchodzących latach planuję zamieszkać w Berlinie, więc chciałem zacząć uczyć się niemieckiego już teraz. Byłbym bardzo się cieszę, jeśli możesz mi w tym pomóc. Co mogę zrobić i od czego zacząć? Kompletnie nie wiem... Czekam na Waszą pomoc i sugestie, miłość i szacunek.

    Smyrna
    Uczestnik

        Witaj, przyjacielu... Słuchaj, zacząłeś już we właściwym miejscu. :) Tak, staraj się trzymać numerów lekcji w odpowiedniej kolejności, zaczynając od lekcji 1, powoli zapamiętuj proste, codzienne wzorce mowy. Wejdź na stronę, a zorientujesz się, że zacząłeś się uczyć….

    iborotti
    Uczestnik

    dziękuję, mam nadzieję, że zadziała.

    murat20
    Uczestnik

    Dziękuję za informację

    SYMBOL
    Uczestnik

    ZACZĄŁAM EDUKACJĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO OD ZERA Jakieś trzy miesiące temu i było bardzo dobrze, gdy połączyłam swoją dotychczasową wiedzę z gramatyką, którą wyjaśniłeś po turecku.. DZIĘKI…

    kora
    Uczestnik

    Dzięki za wszystko, staram się nauczyć każdego wysiłku, aby się uczyć, dzięki tobie nauczę się tego języka. :)

    kermlik
    Uczestnik

    Zostałem nowym członkiem, twoja strona jest bardzo dobra, wykonujesz bardzo dobrą robotę.

    hakanxnumx
    Uczestnik

    STWORZYŁEŚ SUPER STRONĘ, CO MOGĘ POWIEDZIEĆ, DZIĘKI NIESAMOWITE

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 42)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.