Jak spędziłeś pierwsze miesiące w Niemczech?

> Fora > Biznes i życie zawodowe w Niemczech > Jak spędziłeś pierwsze miesiące w Niemczech?

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    sky strzały
    Uczestnik

    Witam, przyjechałem do Hanoweru z wizą na zjednoczenie rodziny dwa tygodnie temu. Poszedłem do pierwszego oddziału dla cudzoziemców i zameldowałem się na adres, ale umówili się na 90 stycznia, żeby zamienić wizę 19-dniową na wizę pobytową. Chodzi mi o to, że jest tylko miesiąc i skoro kurs językowy czy coś w tym czasie zostanie ustalone, siedzę w domu nic nie robiąc i bardzo się nudzę, czuję się bardzo odizolowany. na szczęście nie ma tureckiego sąsiada. Czy możesz podać mi sugestie, co mogę zrobić?

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    Uczestnik

    Przede wszystkim witamy w Gökce

    Ich sage dir nur 3 wörter . Langeweilig langeweilig langeweilig yuppie :)
    Są to dni, w których Twoja głowa jest faktycznie najbardziej zrelaksowana i jednocześnie najbardziej niewygodna, na jaką będziesz dzwonić ze świecą w przyszłości. Przecież po rozpoczęciu nauki języka i powolnym poznawaniu otoczenia, pomyślisz, wow, kiedy zdałem, na początku jesteś jak ryba wyjęta z wody. W tej chwili rozpoczął się okres adaptacji. Myślę, że w pierwszej kolejności musi zapisać się na kurs, nie tracąc czasu. Jeśli jest pełny, tym razem być może będziesz musiał długo czekać.
    Przede wszystkim myślę, że poznajesz środowisko. Wychodź, co się dzieje. Wypij filiżankę kawy w najbardziej centralnym punkcie. Znowu masz szczęście w porównaniu z większością z nas. Mówisz Hannover. Rozpocznij naukę niemieckiego. Zorganizuj samodzielny kurs w domu. Odrobina samotności, odrobina ciszy znudzi Cię po chwili, ale jeśli znajdziesz sobie hobby i znajdziesz coś, co rozproszy Twój umysł, czas minie szybciej. Witamy z powrotem w Niemczech.
    Mocno

Wyświetlanie 1 odpowiedzi (łącznie 1)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.