Pierwszy miesiąc 8 w Niemczech ..

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    emrxnumx
    Uczestnik

    Pozdrawiam przyjaciół...

    Dziś chciałabym opowiedzieć o moich 8 miesiącach w Niemczech io tym, przez co przeszłam. Wniosek o wizę łączącą rodziny itp. Szybko mijam te miejsca.Moja wiza wyszła za 40 dni i przyjechaliśmy do Niemiec. Kiedy przybyłem na lotnisko w Dusseldorfie, pierwszą rzeczą, jakiej doświadczyłem, było to, że niemiecka policja spojrzała na mój paszport i zapytała, dlaczego przyjechałeś? :))) Jednak w paszporcie jest napisane, bo to zjednoczenie rodzin, tak czy inaczej wytłumaczyłem sytuację moim a1 Niemcem, minutę później podbił paszport, minęliśmy mówiąc BÓG Bismillah :)

    Kiedy przybyłem po raz pierwszy, rozejrzałem się jak ryba wyjęta z wody. :) Zresztą kilka dni później od razu poszedłem do oddziału dla cudzoziemców, ja i moja żona. Ponieważ procedury do wykonania tutaj są zawsze takie same, nie rozszerzam tej części. Rozmawialiśmy, żeby dostać sesję, po około 15-20 minutach dali mi referat, że mam sesję 3 lata i cieszyliśmy się, że to 3 lata. Około 2 miesiące później otrzymałem dowód osobisty. Pierwszym żalem, jakiego żałowałem w Niemczech, było rozpoczęcie pracy w fabryce donerów 25 dni po moim przyjeździe, dlaczego powiedziałem żal?

    Nie przyjacielu, powinienem był najpierw nauczyć się niemieckiego, popełniłem błąd. Po przepracowaniu tu miesiąca powiedziałem, że nie, nauczę się niemieckiego i rzucę pracę, po czym poszliśmy do urzędu pracy i wyjaśniliśmy sytuację, ja i moja żona oczywiście. Powiedz mi, że za kurs niemieckiego zapłacą z czynszu. W każdym razie przeszliśmy tutaj, teraz czas znaleźć kurs. Poszliśmy na kilka kursów, mówią, że w regionie duisburga nie ma miejsca, w końcu znaleźliśmy miejsce w SFS. Były 1 opcje, kurs b2 trwający 1 rok i przyspieszony kurs trwający 1 miesiące. Nie wiem, dlaczego zacząłem kurs przyspieszony.

    Swoją drogą, zanim zacząłem kurs, po raz pierwszy dostałem niemieckie prawo jazdy, dzięki Bogu. Łącznie kosztowało mnie to 850 euro.(Zdobyli moje tureckie prawo jazdy w tym regionie, ale jest w porządku. Mówię ci w celach informacyjnych, żebym mógł mieć moje tureckie prawo jazdy w kieszeni, jeśli chcę. Możesz wziąć go, gdy jedziesz do Turcji. :)

    Powiedzieliśmy Bismillah i zaczęliśmy kurs 5 dni w tygodniu od 8 rano do 1 po południu. Jestem zdeterminowany, aby nauczyć się NIEMIECKIEGO, aby zdobyć przynajmniej B1. Swoją drogą, kiedy dostałem pozwolenie na pobyt w oddziale dla cudzoziemców, mężczyzna powiedział, że jak przyjdzie 3 lata później, będzie miał w ręku dokument b1 z uśmiechem. :) Osoba, która się nami opiekowała, pochodziła z Indii :)

    W trakcie poznałem 2 przyjaciół, którzy właśnie przyjechali z Turcji i bardzo dobrze się dogadujemy. 3 z nas idzie na kurs i rozmawiamy po niemiecku podczas przerw w celach praktycznych :) Nawet w naszej grupie na WhatsApp zawsze staraliśmy się mówić po niemiecku, nawet jeśli napisaliśmy po turecku zabroniony źle. Dojdźmy do wniosku, kurs się skończył, dostaliśmy nasze certyfikaty B3 w 1 dni, dzięki Bogu. Tutaj chciałbym dać radę nowicjuszom, MUSISZ, ALE TWOJĄ PIERWSZĄ PRACĄ MUSI być kurs NIEMIECKI. Uwierzcie mi przyjaciele, nadchodzi twoja pewność siebie, możesz wyjść sam, możesz robić swój mały biznes bez współmałżonka, to jest naprawdę dobre dla tej osoby. B1 to oczywiście za mało, w naszych rękach leży jego dalszy rozwój. Do tego bardzo pomogło mi na przykład oglądanie niemieckich kanałów, zwłaszcza oglądanie 1 filmu dziennie na NETFLIX.

    Piszę, kiedy tylko przychodzi mi do głowy, na przykład NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZ z tego, co tu powiedziałem, jest wsparcie twojej żony. Będzie to przezwyciężenie wszystkich trudności w porządku poprzez wspólną, cierpliwą pracę. Mogą być stresujące dni lub nie wiem, tęskniłeś za RODZINĄ w Turcji itp. Nie traćcie wzajemnego zrozumienia i tolerancji, pokonacie każdą trudność.

    Piszę, kiedy tylko przychodzi mi do głowy, ale przy okazji kupiliśmy mały samochód, odcina nam nogi od ziemi, bez problemu widzi naszą pracę. Powiedziałem, że chcę dać tutaj jeszcze jedną radę, na wypadek, gdyby przyszła mi do głowy. :) Właściwa różnica w cenie samochodu między Turcją a Niemcami, ale nie mów, że jak tylko przyjedziesz, będę jeździł mercedesem bmw. Mój przyjaciel, do którego przyjechaliśmy w tych samych miesiącach, kupił mercedesa za 14.000 euro, użył go, a później zorientował się, że popełnił błąd. Najpierw należy ustalić porządek, praca powinna być na szynie, potem i tak można wsiąść do wybranego samochodu, nie śpiesz się, i tak jesteś w samochodowym raju.

    Będę dalej walczyć i mam nadzieję, że rozpocznę kurs języka niemieckiego B2. Gorąco polecam kontynuację tej samej dyscypliny i zawsze rozmawianie po niemiecku w domu. Chyba miałem obsesję na punkcie nauki niemieckiego tak bardzo, jak tylko mogłem. No cóż, kolego, mam 30 lat, myślę, że im bardziej od początku wzmocnimy podstawy, tym lepiej będziemy posługiwać się tym językiem niemieckim. Czy bez znajomości języka niemieckiego można znaleźć pracę? Tak, można go znaleźć, ale albo w pizzerii, albo w restauracji z donerami.Nie żebym tym gardził, ale przydałoby się nam udoskonalić się i nauczyć choć jednego słowa więcej.

    Rzeczy, które przegapiłem musiały się wydarzyć.Nie da się zmieścić 8 miesięcy w tych artykułach.Jeśli jest coś, o co chcesz zapytać, chętnie postaram się odpowiedzieć zgodnie z moją najlepszą wiedzą. Cierpliwość jest początkiem wszystkiego, niech Bóg spełni pragnienia każdego serca, życzę Ci całego życia z pięknem POZWALA I MIŁOŚĆ.

    nieczuły
    Uczestnik

    Otworzyłeś drogę do Allaha, mój bracie.

    Kilicarslan
    Uczestnik

    Panie, niech Allah poprowadzi twoją drogę. Od zgłoszenia minęły 3 tygodnie, przyjadę do Essen, jeśli będę miał szczęście. Moją pierwszą pracą będzie kurs języka niemieckiego, ponieważ muszę uzyskać certyfikat C1, aby móc wykonywać swoją pracę.

    emrxnumx
    Uczestnik

    Dziękuję bez serca.  :) Gratulacje dla Kılıçarslana, bracie, mam nadzieję, że twoja wiza zostanie wydana tak szybko, jak to możliwe. Niech Bóg oczyści twoją drogę.

    Kilicarslan
    Uczestnik

    Dziękuję bez serca.  :) Powodzenia Kılıçarslan, mój bracie, insha'Allah, dostaniesz wizę tak szybko, jak to możliwe. Niech Allah wyjaśni ci drogę.

    Dziękuję. Bóg zapłać za dobre życzenia :)

    wolni01
    Uczestnik

    Jeśli będę miał szczęście, przyjadę do Dusseldorfu i czekam na wizę.

    ahmet_antalya30
    Uczestnik

    Witam jestem Ahmet. Dziękujemy za udostępnienie nam tych informacji, które będą bardzo przydatne dla nowo przybyłych.
    Jestem mężatką od 4 lat i mamy dziecko. 2 lata temu dostałem 3 letnią sesję. Mam angielski i nie mogłem zacząć niemieckiego, ponieważ pracuję w języku angielskim.Moja żona pochodzi z niemieckiego.
    Pracowaliśmy z żoną w Antalyi przez 5 lat (przewodnictwo) W tym roku przyjechaliśmy do Niemiec, jak tylko przyjechaliśmy, zmarł jej ojciec.
    Teraz mieszkamy w Hagen. Nikogo nie znam. Moja żona nigdy w życiu nie otrzymywała zasiłku dla bezrobotnych ani pomocy społecznej i nie ma żadnych informacji.
    Mój niemiecki jest na poziomie A1 i nie mam nawet certyfikatu.
    Mieszkamy z matką mojej żony. Jak wiecie, zmarła jedyna córka domu, jej ojciec.
    Zgłosiliśmy się na kurs, czekamy. Moja żona otrzymuje 1100 euro (przypuszczam, że otrzyma niepracujące pieniądze, które otrzymywała od swojej poprzedniej firmy przez 6 miesięcy).
    Jeśli teraz pójdę na kurs, kto zaspokoi moje potrzeby? Czy powinienem ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych?
    Nie mam problemu z czynszem, ale kiedy pójdę na kurs, czy państwo zapłaci mi za jedzenie papierosów, autobus itp.? ?
    Co mam zrobić po tym czasie?
    wyrazy szacunku

    emrxnumx
    Uczestnik

    Witaj Ahmet, po pierwsze, moje kondolencje. Witamy w Niemczech,

    Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania najlepiej jak potrafię. Przede wszystkim najważniejsze dla Ciebie jest pójście na kurs językowy i nauka niemieckiego. Jeśli masz możliwość i czas, polecam udział w kursie. Pozwól, że ci o sobie opowiem. Pierwszą sesję robiłem przez 3 lata i w dniu, w którym ją dostałem, dowiedziałem się w oddziale dla cudzoziemców, że muszę aplikować do urzędu pracy. Powinieneś poinformować urząd pracy o swojej sytuacji i powiedzieć im, że chcesz iść na kurs, prawdopodobnie to zaakceptują, chyba że oczywiście. Jeśli rozpoczniesz kurs, jeśli kurs, na który uczęszczasz, znajduje się w określonej odległości, pokrywają również opłatę drogową, tutaj po przejechaniu +3 km dają opłatę drogową w wysokości 50 euro.

    Powodem, dla którego nie możesz ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych, jest to, że musisz pracować przez co najmniej 1 rok, ale możesz ubiegać się o pomoc społeczną.Ważne jest to, że patrzą na całkowitą kwotę pieniędzy w twoim domu, ale skoro twoja sytuacja jest szczególna (ponieważ mieszkasz z matką swojej żony), to jak ją obliczają?

    Powiedzmy, że dostajesz tutaj pomoc społeczną, dają ci dodatek na czynsz + dodatek na podróż, jeśli pójdziesz na kurs + i trochę kieszonkowego. Nie przeszkadzają w paleniu :)

    Moja rada to dostać termin z urzędu pracy i poinformować sytuację, że chcesz się uczyć niemieckiego, a oni dokonają niezbędnych obliczeń i udzielą odpowiedzi. Nie smuć się, bo nie ma nikogo, kogo znasz, wierzę, że zdąży. Ja też nikogo nie znałem, ale teraz mam przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt. Znajomość angielskiego jest dla Ciebie plusem, ponieważ na początku nie mówisz po niemiecku, możesz poradzić sobie z łatwymi zadaniami w swoim codziennym życiu z angielskim. Większość ludzi w Europie mówi po angielsku (mam na myśli Niemców) Możesz ubiegać się o zasiłek rodzinny.

    Ponieważ doświadczenie każdego jest inne, nikt nie może powiedzieć, że w 100% robi to w ten sposób. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, bracie.

    ahmet_antalya30
    Uczestnik

    Emre34 mój brat Sa
    Przede wszystkim nie pozwól, aby twoje ręce były zakłopotane, poświęcając mi czas na odpowiedź. :)
    Po drugie, napisałam do Ciebie list, nie wiem co się stało, strona mi się zamknęła przed nosem, piszę od nowa.. wstyd :) halayy :)
    Dziękuję wam wszystkim za wyrok... Niech was Bóg błogosławi.
    Tam, gdzie mieszkam, jest 5 kursów, ale tylko 1 jest dla mnie odpowiedni. Pokój jest dość daleko, więc samochodem można jechać 45 minut..:(
    Bracie Emre, jeśli nie pójdę teraz na kurs; Chciałbym móc spokojnie pracować w domu..? (Dostałem wizę przez dziecko.)
    Sesja trzyletnia kończy się w przyszłym roku. To znaczy nie poszedłeś na kurs, nie dajemy Ci wizy, czy będę już miał takie problemy?
    Zastanawiam się nad studiowaniem przez kilka miesięcy i bezpośrednim podejściem do egzaminu..3 Są tu 4 restauracje.
    Chętnie bym pojechała na kurs, ale to by było kłopotliwe, bo jest dość daleko.Mieszkam w terenie górzystym i rampowym.Do dworca autobusowego lub kolejowego muszę iść 20 minut.Teraz jest 45 minut podróż.
    Więc pójdę 20 minut, pojadę pociągiem. Znowu wezmę autobus..Dopóki nie pójdę na kurs..Tak samo po przyjeździe. To będzie bardzo kłopotliwe.
    Przepraszam, trochę się tu rozlałem.
    Właściwie to nie jestem aż tak zainteresowany pomocą społeczną.Jeśli będziesz pracować, dostaniesz więcej. Jeśli kamień, który dadzą, eksploduje, będzie to 300. Powtarzasz około 300 razy, aż znajdziesz pokój:=)
    Angielski bardzo mi pomaga.
    Mam nadzieję, że wszystko ci się ułoży. Bądź zdrów.
    dobry wieczór
    Pozdrawiam.
    Ahmet

    emrxnumx
    Uczestnik

    Mój bracie Ahmet, to Ty decydujesz, czy iść na kurs, czy nie, ale naprawdę ciężko jest uczyć się niemieckiego w domu, powodem jest nieobecność, więc 1 dzień pracujesz po niemiecku, drugiego dnia się nudzisz. Tak, oczywiście, uzyskanie pomocy społecznej nie jest dobrą rzeczą, ale przynajmniej pomaga utrzymać przy życiu, dopóki nie nauczysz się pewnego poziomu języka niemieckiego.Pracowałem w fabryce, kiedy pierwszy raz przyjechałem, ale żałowałem tego, ponieważ wiedziałem, że gdybym kontynuował, nie mógłbym uczyć się niemieckiego w swoim życiu, ponieważ 2% z 300 osób w środowisku pracy było Turkami. Nauka języka jest koniecznością, aby kontynuować nasze życie w innym kraju. O ile wiem, twój małżonek jest obywatelem Niemiec. Chodzenie na kurs i z powrotem to trochę problem, myślę, że tak samo, jak mi powiedziałeś, rozumiem, ale powtarzam w kółko, przynajmniej rób b98.

    Nie, jeśli mówisz, że możesz pracować w domu, jeśli możesz to robić w zdyscyplinowany sposób, możesz pracować w domu samemu.W internecie i różnych programach jest dużo informacji.

    ahmet_antalya30
    Uczestnik

    Mój bracie Ahmet, to Ty decydujesz, czy iść na kurs, czy nie, ale naprawdę ciężko jest uczyć się niemieckiego w domu, powodem jest nieobecność, więc 1 dzień pracujesz po niemiecku, drugiego dnia się nudzisz. Tak, oczywiście, uzyskanie pomocy społecznej nie jest dobrą rzeczą, ale przynajmniej pomaga utrzymać przy życiu, dopóki nie nauczysz się pewnego poziomu języka niemieckiego.Pracowałem w fabryce, kiedy pierwszy raz przyjechałem, ale żałowałem tego, ponieważ wiedziałem, że gdybym kontynuował, nie mógłbym uczyć się niemieckiego w swoim życiu, ponieważ 2% z 300 osób w środowisku pracy było Turkami. Nauka języka jest koniecznością, aby kontynuować nasze życie w innym kraju. O ile wiem, twój małżonek jest obywatelem Niemiec. Chodzenie na kurs i z powrotem to trochę problem, myślę, że tak samo, jak mi powiedziałeś, rozumiem, ale powtarzam w kółko, przynajmniej rób b98.

    Nie, jeśli mówisz, że możesz pracować w domu, jeśli możesz to robić w zdyscyplinowany sposób, możesz pracować w domu samemu.W internecie i różnych programach jest dużo informacji.

    Witam ponownie bracie.
    Poniekąd zgadzam się z tym, co powiedziałeś.
    Jest tam książka na CD czy coś. Dom jest dostępny do pracy.
    Dziecko idzie do przedszkola, ja jestem sama na górze, więc mam czas na pracę.
    Kupię też B1 na czas nieokreślony. Kiedy mówię pomoc, to znaczy jeśli dostanę pomoc społeczną, czy nie będę miał nieskończonego prawa?
    Powiedzmy, że otrzymywałem pomoc przez 5 miesięcy, a potem zacząłem pracę. Jeśli w przyszłym roku złożę podanie na czas nieokreślony, czy odrzucą cię z powodu otrzymania pomocy?

    emrxnumx
    Uczestnik

    Aby uzyskać sesję na czas nieokreślony, myślę, że konieczne jest posiadanie języka i certyfikatu na poziomie B1 oraz praca. Być może otrzymałeś pomoc od państwa, ale kiedy składasz wniosek, myślę, że musiałeś pracować przez co najmniej 1 rok, przynajmniej tak mi powiedzieli. Jak powiedziałem jeszcze raz, doświadczenia mogą być różne, niestety to, co mówi oddział zagraniczny w punkcie A i to, co mówi osoba w punkcie B, czasami nie jest takie samo.

    nieczuły
    Uczestnik

    Jeśli otrzymasz wsparcie rządu. Zdecydowanie nie możesz dostać

    Nesibe od
    Uczestnik

    Jeśli otrzymasz wsparcie rządu. Zdecydowanie nie możesz dostać

    Czy pomoc publiczna obejmuje zwrot kosztów dojazdu na kurs integracyjny? Według niego, złożę prośbę i nie sądzę, że dadzą to bardzo dobrze, ale mimo to chciałem zapytać. Czy jest zniżka na bilet Sbahn? Dla tych, którzy idą na kurs integracyjny, nie ma szczegółowego wyjaśnienia w mvg, czy ktoś może podzielić się informacjami?

    nieczuły
    Uczestnik

    Nie do końca zrozumiałem temat. Jeśli otrzymasz pomoc od państwa i pójdziesz na bezpłatny kurs, droga. Dostajesz pieniądze. Ale jeśli twoja żona pracuje, a ty nie dostajesz żadnej pomocy od państwa i sam płacisz kurs, to jest sposób. Nie możesz dostać pieniędzy. Chciałem wyjaśnić oba sposoby.

    Nesibe od
    Uczestnik

    Nie do końca zrozumiałem temat. Jeśli otrzymasz pomoc od państwa i pójdziesz na bezpłatny kurs, droga. Dostajesz pieniądze. Ale jeśli twoja żona pracuje, a ty nie dostajesz żadnej pomocy od państwa i sam płacisz kurs, to jest sposób. Nie możesz dostać pieniędzy. Chciałem wyjaśnić oba sposoby.

    ok dostałem odpowiedź na moje pytanie dzięki :)

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 52)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.