Podsumowanie moich 5 lat w Niemczech

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    górna Frankonia
    Uczestnik

    Cześć przyjaciele
    Po długim czasie chciałem ponownie otworzyć temat na forum. Zacząłem od tego forum w 2015 roku, aby przyjechać do Niemiec i zebrać informacje o Niemczech.
    Ożeniłem się w lipcu 2015 roku i przyjechałem do Niemiec w sierpniu. Poza moim przyspieszonym niemieckim A1, nie miałem żadnego przygotowania do Niemiec W ciągu ostatnich 5 lat (właściwie spędziłem 4 lata w Niemczech)

    Jak tylko dostałem rezydenturę w pierwszym roku mojego przyjazdu, przeprowadziłem się z Niemiec i mieszkałem z żoną w innym kraju europejskim przez 1 rok.
    Potem wróciłem do Niemiec i przez 3 lata bez przerwy pracowałem w tej samej firmie. W tym czasie w Niemczech nigdy nie chodziłem na kurs językowy. Nie chodziłam nawet na kurs integracyjny. Pracy w tej firmie nauczyłem się zarówno w Niemczech jak iw Niemczech.Pracowałem na 3 zmiany dzień i noc, nawet nie przejeżdżając obok fabryki w Turcji. Pracowałam z firmą podwykonawczą Leih przez 1 rok, na czas określony przez 1 rok i na czas nieokreślony przez 1 rok i zdecydowałam się rzucić pracę i dobrowolnie się doskonalić, ponieważ warunki się nie poprawiły. Osiągnąłem najwyższy punkt i pieniądze, jakie mogłem osiągnąć w tej firmie, ale to mnie nie satysfakcjonowało.
    W ciągu 3 lat pracy w firmie otworzyłem też dla siebie prywatną firmę i dodatkowo dorabiałem przez internet, nawet za to 3 razy stawałem przed sędzią w sądzie gospodarczym z powodu braku przepisów dotyczących łopaty do papieru w Niemczech. (bo konkurencja, która znalazła wadę w moim sklepie internetowym pozwała mnie do sądu) Wtedy wygrałem te sprawy i nawet dostałem odszkodowanie. :) Kojoty przede mną myślały, że mogą mnie odesłać, wydałem 5.000 euro na postępowanie sądowe, ale odzyskałem 8000 euro.
    W tej chwili rozpoczęłam swoją przygodę z Umschulung, czyli wykształceniem zawodowym. Zamroziłem działalność firmy, aby móc skupić się na pracy i nie mieć problemów z państwem.

    W moim życiu prywatnym zaszło wiele zmian, dzięki Bogu zostałem ojcem w tym kraju, ale też straciłem ojca. Wiele się u nas wydarzyło. Nie ma osoby, która przyjechała do Niemiec później i nie przeżyła przygód. Ten kraj jest naprawdę ludzki. Jeśli masz szczęście, że jesteś z dala od rodziny i bliskich, a twój małżonek dobrze się rozwija, walczysz. Bez języka, bez domu, bez samochodu, bez pracy, bez przyjaciół, musisz wygrać je wszystkie.

    Ci, którzy przyjadą do Niemiec, powinni wiedzieć, że zawsze jesteś tu sam. Mam nadzieję, że wasze żony wypadną dobrze i zostaną waszymi najlepszymi przyjaciółkami. Nie da się dogadać z Turkami, którzy się tu urodzili i wychowali. Moją jedyną radą dla Ciebie jest dostosowanie się na 2-3 miesiące i znalezienie pracy bez mówienia dobrze lub źle. Jeśli nigdy nie chodziłem na kurs czy coś, nie miałem niemieckiego, kiedy zaczynałem, negocjowałem z chłopakami, kiedy wychodziłem. Jeśli masz do czynienia z Niemcami w firmie, w której pracujesz, Twój niemiecki rozwija się bardzo szybko. Kiedy zdawałam egzamin b1 bez chodzenia na kurs, nauczycielka powiedziała mi, że niemieckiego uczysz się w Turcji, tyle niemieckiego nie da się zrobić w 3 lata, ale ani nie chodziłam na kurs w Turcji, ani nie było to oparte tylko na praktyce i badanie.

    Krótko mówiąc, życie tutaj jest zarówno przytłaczające, jak i nieustannie przynosi ci nowe przygody. To miejsce bardzo dobrze uczy ludzi, ile są warci ich znajomi i oni sami. Bądź pewny siebie, nie bądź nikomu wdzięczny. Aby nie być samotnym, unikaj zaprzyjaźniania się z ludźmi, którzy żyją jak pasożyty w Niemczech. Spójrz na swój chleb, aby nauczyć się swojego języka i na spokój w swoim domu, reszta to wielkie kłamstwo. Oczywiście będziesz mieć przyjaciół, nie martw się, jeśli masz rację, właściwi faceci i tak przyjdą i cię znajdą.
    NAJWAŻNIEJSZE NAUCZ SIĘ NIEMIECKIEGO ILE MOŻESZ!! Niemiecki otworzy nawet drzwi, które się dla ciebie nie otwierają. Mimo, że jest to bardzo trudne, wyćwicz swój słuch i mózg w tym języku, powtarzając go codziennie, korzystając z YouTube i codziennie oglądając niemieckie kanały. Jeśli nie znasz niemieckiego, uwierz mi, będziesz bał się nawet odbierać telefony, które do mnie przychodzą. Być może na Twojej drodze pojawi się wspaniała okazja, ale jej nie zrozumiesz. Zapomnij o pieniądzach czy czymś takim, skup się tylko na niemieckim przez 2-3 lata. Najszybszym sposobem na to jest praca w miejscu pracy i mieszanie się z Niemcami.

    Chciałem się tylko trochę podzielić. Powodzenia wszystkim. Bóg zapłać wszystkim.

    Dragorex
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za podzielenie się swoim doświadczeniem. Inshallah będziesz miał szczęśliwsze dni w zdrowiu i pokoju

    Jeśli mi się poszczęści, za 2 tygodnie jadę do Berlina z żoną i dzieckiem. Najbardziej boję się, że nie będę w stanie znaleźć pracy, nie będę w stanie opłacić czynszu.

    Mój poziom niemieckiego to teraz A2. Mam jedną zaletę, a mianowicie mój angielski jest dobry. Posiadam certyfikat C1. Ale według niektórych angielski działa w Niemczech, dla innych nie. Chcę dostać pracę zaraz po wyjeździe. Czy uważasz, że powinienem natychmiast skontaktować się z firmą leih? A może sam powinienem szukać pracy? W pierwszej kolejności planuję być jednym z kurierów dostarczających rowerem w firmie zamawiającej jedzenie. Ale nawet zdobycie tej pracy było trudne, a teraz dwukrotnie rozmawiali o pracę.

    nieczuły
    Uczestnik

    Cześć dragorex, byłoby lepiej, gdybyś zaczął od podwykonawcy, twój niemiecki poprawi się, zobaczysz środowisko fabryczne w Niemczech.. Nie rozdawaj jedzenia na rowerze, nie pracuj w sklepie z donerami , szczególnie nie polecam wam pracy w tych ignoranckich sklepach z donerami, którym nie udało się poprawić samych siebie.

    górna Frankonia
    Uczestnik

    Dziękuję bardzo za podzielenie się swoim doświadczeniem. Inshallah będziesz miał szczęśliwsze dni w zdrowiu i pokoju

    Jeśli mi się poszczęści, za 2 tygodnie jadę do Berlina z żoną i dzieckiem. Najbardziej boję się, że nie będę w stanie znaleźć pracy, nie będę w stanie opłacić czynszu.

    Mój poziom niemieckiego to teraz A2. Mam jedną zaletę, a mianowicie mój angielski jest dobry. Posiadam certyfikat C1. Ale według niektórych angielski działa w Niemczech, dla innych nie. Chcę dostać pracę zaraz po wyjeździe. Czy uważasz, że powinienem natychmiast skontaktować się z firmą leih? A może sam powinienem szukać pracy? W pierwszej kolejności planuję być jednym z kurierów dostarczających rowerem w firmie zamawiającej jedzenie. Ale nawet zdobycie tej pracy było trudne, a teraz dwukrotnie rozmawiali o pracę.

    Witam,

    Miasto Berlin jest miastem międzynarodowym ze względu na swoją strukturę, istnieje wiele miejsc pracy, w których można pracować bez znajomości języka niemieckiego. Podam przykład, w kraju związkowym Bayern, w którym mieszkam, w niektórych miejscach nawet średniozaawansowany niemiecki nie wystarcza, chcą niemieckiego bez akcentu. Ale ponieważ liczba obcokrajowców i Turków w Berlinie jest duża, wystarczy przede wszystkim poziom niemieckiego, który poradzi sobie z własnymi sprawami. Oczywiście nieuchronnie z czasem Twój niemiecki będzie się poprawiał, oczywiście jedynym warunkiem jest praca z Niemcami i bycie z nimi w kontakcie. Jeśli przyjedziesz do Berlina i będziesz spędzać czas w tureckiej kawie, tureckich knajpach i całkowicie z tureckimi przyjaciółmi, twój niemiecki zwolni i w ogóle się go nie nauczysz, myśląc, że z czasem go nie potrzebujesz. Więc trzymaj się mocno od początku.To są moje rady dotyczące języka. Poza obowiązkowymi kursami językowymi nie polecam kursów językowych, ponieważ jest tam za dużo uchodźców, Afgańczyków, Rosjan, Syryjczyków, na kursach językowych jest ich pełno. Żaden z nich nie ma problemu z nauką języka. Przyjeżdżają, bo państwo ich do tego zmusza. Zamiast chodzić na kurs językowy, myślę, że korzystniej byłoby wziąć lekcje niemieckiego przez 4-5 godzin tygodniowo od nauczyciela niemieckiego.

    Jeśli chodzi o biznes, 90% firm w Niemczech zaczyna zatrudniać pracowników w Leihfirma w normalnych warunkach. Nie było prawie żadnych bezpośrednich zgłoszeń, zwłaszcza w tym czasie Korony, kiedy setki aplikacji napływały nawet na najbardziej kiepską pracę, wejście było bardzo trudne. Wygląda na to, że wytrzyma 2-3 lata. Podam przykład z siebie, kiedy pierwszy raz wyjeżdżałem, dostawałem rozmowy kwalifikacyjne z każdej firmy, do której aplikowałem, wybierałem spośród nich, było tak wiele ofert pracy. Kiedy moja szkoła została zamknięta z powodu korony, powiedziałem, że powinienem iść do baru i pracować, ponownie złożyłem podanie w te same miejsca i nawet nie wrócili. Niezależnie od tego zdecydowałem się spędzić ten proces jako zawód. Zresztą, gdziekolwiek wejdę, nie ma gwarancji, że nie wyjdę po 3 miesiącach. Firmy każdego dnia tracą setki ludzi. Innymi słowy, Niemcy borykają się obecnie z poważnym kryzysem i problemem bezrobocia. Sektory, które nie zostały dotknięte, to sektor spożywczy, owocowo-warzywny, medyczny i logistyczny. Jeżeli posiadasz licencję możesz zacząć jako kierowca dla podwykonawców takich firm jak DHL, Amazon Logistics, czyli Subunternehmer, jako Packzusteller. W Berlinie jest duże zapotrzebowanie na kierowcę. Poza tym ta praca pomaga ci komunikować się z ludźmi i poznawać miasto, w którym mieszkasz. Jeśli mówisz, że prowadzenie samochodu nie jest dla mnie, zaraz po przyjeździe zostaw swoje lebenslauf, czyli swoje CV, na Leihfirma 3-5, na pewno zwrócą. Nie patrzę źle na firmy Leih, nawet w najgorszym przypadku zawsze coś się z nimi dzieje. Możesz zacząć od 10-11 euro i uzbroić się w cierpliwość w Leihfirma przez około 1 rok i zostać zatrudnionym przez firmę, do której normalnie nie byłbyś w stanie wejść.

    Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Jak mówili bezduszni, trzymajcie się jak najdalej od tureckich firm i pracodawców. Widzą kogoś pochodzącego z Turcji jako frajera i zatrudniają go bez ubezpieczenia lub półubezpieczenia.Nie dają ci prawa. Niemieckiego się nie nauczysz itp. Lepiej chodzić do firm Leih niż pracować z Turkiem. Przynajmniej rozumiesz, o czym mówisz.

    Dragorex
    Uczestnik

    Wielkie dzięki za odpowiedzi.

    Nie chcę też pracować w tureckich sklepach z donerami. Ale ze względu na elastyczność godzin pracy myślałem o pracy jako kurier w internetowej firmie zamawiającej jedzenie o nazwie Lieferando, przynajmniej do czasu, gdy się ustatkujemy.

    Czy jest więc w Niemczech firma Leih, o której wiesz, że jest niezawodna i nie wykorzystuje zbytnio ludzi? 

    slymnn
    Uczestnik

    Witam, właśnie przyjechałem do Niemiec i nie poszukiwano wymogu językowego, który nadal nie jest poszukiwany, ponadto dostałem już wizę pracowniczą. Moja żona i dziecko są obywatelami Niemiec i to daje mi przewagę. Moim pierwszym celem tutaj będzie pójście na kurs integracyjny, a nie praca, ponieważ bez znajomości języka będzie bardzo ciężko pracować, nie można ani stworzyć środowiska, ani się poprawić. To kraj z możliwościami i zdałem sobie z tego sprawę w ciągu 2 tygodni. Przyjechałem tu ze Stambułu z samego środka chaosu 😅 jeśli nasi przyjaciele z Turcji nas lubią, to zaciskając trochę zęby, możemy wiele osiągnąć, o ile ma się determinację i chęć do pracy. Pewnego dnia napiszę tutaj swój artykuł, szanuj to, co osiągnąłem 🙂

    slymnn
    Uczestnik

    Oczywiście u mnie sytuacja jest trochę inna, jeśli masz tu ważny zawód i masz wystarczającą znajomość niemieckiego, to bardziej sens jest pracować bezpośrednio i gonić za chlebem. Jeśli zaczniesz swoje życie biznesowe tak jak ja, nie znając języka, jak mówią twoi znajomi, tutejsi Turcy cię wyślą, jest na to wiele przykładów. Informacje i wrażenia przekazane przez Oberfrance są bardzo cenne i bardzo ważne dla ludzi takich jak my, którzy właśnie osiedlili się w Niemczech i rozpoczęli nowe życie. Dzięki za informacje, którymi się dzielisz.

    slymnn
    Uczestnik

    Poza tym, jeśli masz już dzieci, państwo zapewnia ci wsparcie socjalne, w pierwszej kolejności daje czynsz za mieszkanie i pieniądze rodziców, których nawet tych pieniędzy nie dostaniesz, jeśli i tak pracujesz. Mamy tu taką możliwość i chciałem to ocenić, myślę, że zrobię zarówno kurs jak i licencję i przejdę przez ten czas proces adaptacji.

    nieczuły
    Uczestnik

    Chciałbym przekazać Państwu informację na ten temat: jestem w Europie od około 9 lat, a w Niemczech od 7 lat. W tym okresie pracowałem w fabrykach, rozdawałem paczki itp., ale w tym okresie jak byłem bezrobotny to pracowałem też na minipracach za 450 euro. Niestety choruję już ponad 2 lata, wystarczy mi na emeryturę Ale wynagrodzenie, które otrzymuję, jest bardzo niskie, w Niemczech niewystarczające. Jeśli zamierzasz pewnego dnia wrócić do Turcji, po 10 lub 20 latach pracuj na pełny etat. Zastanawiałem się, czy dożyję 65., 67. roku życia, jaką emeryturę. Przynajmniej pieniądze, które otrzymasz, gdy przejdziesz na emeryturę z niepełnosprawnością, zapewnią ci życie jak róża w Turcji.To choroba, w której nie wiadomo, co się z człowiekiem spotka. Miejmy nadzieję, że nadejdą dni, kiedy będziemy mogli wrócić do Turcji i pozbyć się ignorantów, kłamliwych, egoistycznych ludzi w tym cholernym kraju. Moja ostatnia rada, nie wiem, czy już ją pisałam, trzymaj się z daleka od ludzi tu się urodziłeś i jeśli możesz, trzymaj się z daleka od tych, którzy przybyli z Turcji.Spędzaj czas ze swoim współmałżonkiem i dziećmi, jeśli je masz, przynajmniej nie ucierpi twoja psychika. Być może znajdą się ludzie, którzy przeczytają ten artykuł i zgodzą się ze mną, a może znajdą się tacy, którzy zapytają, co to ma z tym wspólnego.Doświadczenie pokazuje, że w Niemczech największą krzywdę wyrządzą Ci ludzie obcokrajowcy (Turcy, Kurdowie i Arabowie). Trzymajcie się od nich z daleka. Niech Bóg Was prowadzi.

    slymnn
    Uczestnik

    Chciałbym udzielić informacji na ten temat, jestem w Europie od około 9 lat i jestem w Niemczech od 7 lat. W tym czasie pracowałem w fabrykach, rozdawałem paczki itp. Ale w tym czasie, kiedy byłem bezrobotny, pracowałem również na mini-pracach za 450 euro, niestety byłem chory przez ponad 2 lata, wystarczająco dużo, aby przejść na emeryturę. Jeśli zamierzasz kiedyś wrócić do Turcji, zawsze pracuj w pełni po 10 lub 20 latach. Mówiłem, że nie dożyję wieku 65 lub 67 lat, co za emerytura. Przynajmniej pieniądze, które otrzymasz, gdy przejdziesz na emeryturę z powodu niepełnosprawności, sprawiają, że ludzie w Turcji żyją jak róże. Inshallah, nadejdą dni, kiedy wrócimy do Turcji i pozbędziemy się ignorantów, kłamców, egoistów z tego przeklętego kraju. Teraz może znajdą się tacy, którzy przeczytają ten artykuł i powiedzą, co jest ze mną nie tak. Będą tacy, którzy powiedzą, co to ma z tym wspólnego. Doświadczeni w Niemczech ludzie, którzy najbardziej cię skrzywdzą, to obcokrajowcy (turecki kurdyjski Arab) , trzymaj się z dala od nich.. Niech Allah prowadzi twoją drogę.

    witam, moim celem jest popracować tu jakiś czas i wrócić do ojczyzny, mimo że od 8 lat mam możliwość przyjechać do ojczyzny, zawsze sprzeciwiałem się mojej żonie, ale kiedy miałem dziecko, musiał przyjechać z powodu problemu bezrobocia. Masz absolutną rację w tym co mówisz, staram się znaleźć pracę nie ufając nikomu tutaj i spędzać dużo czasu z rodziną, mam nadzieję, że mi się to uda i wrócę do kraju.

    górna Frankonia
    Uczestnik

    Wielkie dzięki za odpowiedzi.

    Nie chcę też pracować w tureckich sklepach z donerami. Ale ze względu na elastyczność godzin pracy myślałem o pracy jako kurier w internetowej firmie zamawiającej jedzenie o nazwie Lieferando, przynajmniej do czasu, gdy się ustatkujemy.

    Czy jest więc w Niemczech firma Leih, o której wiesz, że jest niezawodna i nie wykorzystuje zbytnio ludzi?

    Lieferando oczywiście można, ale zazwyczaj wykonują te prace jako Nebenjob, czyli jako dodatkową pracę. Zrób to ponownie w Lieferando, ale musisz mieć główną pracę, w której dojeżdżasz 8 godzin.W Niemczech jest wiele dodatkowych ofert pracy.Możesz rozwozić paczki samochodem w soboty i wydawać 40-50 euro dziennie itp.
    W Berlinie znajdują się magazyny Amazon, możesz zarejestrować się w Amazon Logistics Service własnym samochodem i odbierać i dystrybuować paczki z Amazon. W tym celu wystarczy otworzyć małą prywatną firmę.

    Jeśli chodzi o Leihfirma, w rzeczywistości wszystkie Leihfirmy są takie same, ale niektóre działają regionalnie, a inne w całych Niemczech. Najbardziej wiarygodne firmy w Niemczech, Randstad i Mannpower, płacą bardzo dobrze w porównaniu z innymi firmami. Ale te firmy mają pewne kryteria, których szukają.Ponieważ reklamują nas firmom, które nas zatrudnią, mogą łatwo pozyskać wykwalifikowany lub doświadczony personel, aby zaakceptować firmy, ponieważ mają w nich nazwę. W tej samej firmie, kiedy pracowałem w gównianej firmie leih, moja stawka godzinowa wynosiła 11 euro, ale mój kolega dostawał 11,80 od Mannpower. Randstad, Mannpower i Hoffmanna mogą spokojnie opuścić Lebenslauf. Na pewno złożą kilka ofert w ciągu 80 tygodni. Ale jak powiedziałem, czas Korony jest teraz nieszczęśliwy, w rzeczywistości nie można powiedzieć, że jest to właściwy czas na nowy początek w Niemczech. Zawsze jest praca dla tych, którzy chcą pracować, oczywiście, to inna sprawa. Osobiście uważam, że Niemcy nie mogą wrócić do normalności przez co najmniej 2 lata, najwyżej 2 lat.

    górna Frankonia
    Uczestnik

    Oczywiście u mnie sytuacja jest trochę inna, jeśli masz tu ważny zawód i masz wystarczającą znajomość niemieckiego, to bardziej sens jest pracować bezpośrednio i gonić za chlebem. Jeśli zaczniesz swoje życie biznesowe tak jak ja, nie znając języka, jak mówią twoi znajomi, tutejsi Turcy cię wyślą, jest na to wiele przykładów. Informacje i wrażenia przekazane przez Oberfrance są bardzo cenne i bardzo ważne dla ludzi takich jak my, którzy właśnie osiedlili się w Niemczech i rozpoczęli nowe życie. Dzięki za informacje, którymi się dzielisz.

    Wiele skorzystałem z tego forum. Długo nie mogłem wejść kiedy powiedziałem power power, gdy zobaczyłem, że nadal jest aktywnie używany, chciałem zrobić życiową aktualizację. Poznałem stąd bardzo miłych ludzi. Celem forów jest to, że jeśli wszyscy dzielą się swoimi doświadczeniami, dobrymi lub złymi, ludzie mogą ocenić te doświadczenia zgodnie z własnym życiem. Wszyscy mieszkamy za granicą i przechodzimy mniej więcej tymi samymi drogami.

    slymnn
    Uczestnik

    Wiele skorzystałem z tego forum. Długo nie mogłem wejść kiedy powiedziałem power power, gdy zobaczyłem, że nadal jest aktywnie używany, chciałem zrobić życiową aktualizację. Poznałem stąd bardzo miłych ludzi. Celem forów jest to, że jeśli wszyscy dzielą się swoimi doświadczeniami, dobrymi lub złymi, ludzie mogą ocenić te doświadczenia zgodnie z własnym życiem. Wszyscy mieszkamy za granicą i przechodzimy mniej więcej tymi samymi drogami.

    tak, masz dużo racji, dzięki zarówno temu forum, jak i ludziom, którzy wyemigrowali z Turcji do Niemiec i podzielili się swoimi doświadczeniami, wiemy mniej więcej o pewnych rzeczach, co jest bardzo dobrą rzeczą. Dzięki tym informacjom nie jesteś prześladowany przez ludzi, którzy się tu urodzili i wychowali i którzy próbują cię wykorzystać, gdy usłyszą, że przyjechałeś z Turcji, wręcz przeciwnie, możesz wytyczyć własną trasę. Jak to mówią, życie jest piękne, gdy się dzielisz, dziś opowiesz nam o swoich oszczędnościach, mam nadzieję, że jutro opowiemy innym znajomym. Moim jedynym celem w tej chwili jest odnieść sukces tutaj i nie potrzebować nikogo 🙏

    istanbullu jest
    Uczestnik

    Witam,

    Jako ktoś, kto zrobił wszystkie te start-upy, o których wspominasz lub sugerujesz. Myślę, że Lieferando byłoby lepsze dla nowicjuszy. Lieferando (praca ubezpieczona z wynagrodzeniem sozialversichert) jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin (40 godzin), możesz zarobić przeciętną pensję, ale dla mnie to było stresujące i byłem bardzo zmęczony, mimo że zrobiłem to samochodem (nawiasem mówiąc, mój rekord to 36 godzin tygodniowo) Można to również zrobić jako mini-job.Zatrzymują się automatycznie, gdy dojdzie do skali 450 euro. . Jeśli pracujesz 2 godziny dziennie, możesz łatwo osiągnąć 450 miesięcznie.

    Aby stworzyć Amazon Flex, musisz otworzyć kleinunternehmen (mały biznes). (To trochę ból głowy dla nowicjuszy w dziedzinie regulacji prawnych i księgowych. Na przykład musisz zapłacić ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 450 euro powyżej swojego średniego miesięcznego dochodu netto wynoszącego 200 euro. Wszystkie wydatki związane z samochodem są twoje też) Ponadto Amazon nie daje ci dużego wyboru pracy. W zeszłym tygodniu udało mi się znaleźć pracę tylko 3 razy, w sumie 3 godzin, czyli maksimum. Tak więc Amazon flex można uznać bardziej za dodatkową pracę.

    Myślę, że Lieferando wydaje się nową pracą dla nowicjuszy.

    Oczywiście najważniejsza jest zmiana prawa jazdy i nauczenie się języka niemieckiego na poziomie B1. Jeśli pasujesz do tych prac i zdobędziesz prawo jazdy i B1 na pierwszym roku, myślę, że będziesz otwarty, albo możesz kontynuować B2-C1, albo możesz łatwo zostać przyjęty do państwowego Ausbildungs ​​(które nazywają zawód).

    Mam nadzieję, że to, co napisałam, daje Ci jakieś pojęcie.

    Nowicjuszom życzę powodzenia. Obyśmy wszyscy byli otwarci.

    Pozdrawiam.

    górna Frankonia
    Uczestnik

    Witam,

    Jako ktoś, kto zrobił wszystkie te start-upy, o których wspominasz lub sugerujesz. Myślę, że Lieferando byłoby lepsze dla nowicjuszy. Lieferando (praca ubezpieczona z wynagrodzeniem sozialversichert) jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin (40 godzin), możesz zarobić przeciętną pensję, ale dla mnie to było stresujące i byłem bardzo zmęczony, mimo że zrobiłem to samochodem (nawiasem mówiąc, mój rekord to 36 godzin tygodniowo) Można to również zrobić jako mini-job.Zatrzymują się automatycznie, gdy dojdzie do skali 450 euro. . Jeśli pracujesz 2 godziny dziennie, możesz łatwo osiągnąć 450 miesięcznie.

    Aby stworzyć Amazon Flex, musisz otworzyć kleinunternehmen (mały biznes). (To trochę ból głowy dla nowicjuszy w dziedzinie regulacji prawnych i księgowych. Na przykład musisz zapłacić ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 450 euro powyżej swojego średniego miesięcznego dochodu netto wynoszącego 200 euro. Wszystkie wydatki związane z samochodem są twoje też) Ponadto Amazon nie daje ci dużego wyboru pracy. W zeszłym tygodniu udało mi się znaleźć pracę tylko 3 razy, w sumie 3 godzin, czyli maksimum. Tak więc Amazon flex można uznać bardziej za dodatkową pracę.

    Myślę, że Lieferando wydaje się nową pracą dla nowicjuszy.

    Oczywiście najważniejsza jest zmiana prawa jazdy i nauczenie się języka niemieckiego na poziomie B1. Jeśli pasujesz do tych prac i zdobędziesz prawo jazdy i B1 na pierwszym roku, myślę, że będziesz otwarty, albo możesz kontynuować B2-C1, albo możesz łatwo zostać przyjęty do państwowego Ausbildungs ​​(które nazywają zawód).

    Mam nadzieję, że to, co napisałam, daje Ci jakieś pojęcie.

    Nowicjuszom życzę powodzenia. Obyśmy wszyscy byli otwarci.

    Pozdrawiam.

    Witam,
    Kiedy mówię Amazon Flex, mam na myśli to, że możesz pracować jako kierowca na pełen etat w dużych firmach pracujących dla Amazon Logistics, a nie jako pracodawca. Amazon Logistics zatrudnia Subunternehmerów, którzy się do niego zgłaszają i pracują ze swoimi zespołami.Ta praca jest bardzo powszechna w Berlinie. Ale jeśli kupujesz i rozprowadzasz go z lagera własnym samochodem, jak powiedziałeś, wymagane jest kleingewerbe, a ubezpieczenie samochodu musi być gewerblich. Są też drobne szczegóły dotyczące bólu brzucha.
    Na początku otwarcie firmy itp. to trudna sprawa, zwłaszcza w Niemczech, koszty ubezpieczenia podatkowego są bardzo męczące.
    Lieferando oczywiście różni się z punktu widzenia. Nie traktuję tego jako pracy na pełen etat. Obok głównej pracy może być chrupiący dodatkowy dochód. Kiedy zaczynałem, rozprowadzałem gazety 2 dni w tygodniu jako dodatkową pracę. Dodatkowe możliwości zatrudnienia są bardzo ważne, główną kwestią jest zdobycie dobrej pracy.
    Zgadzam się z Twoimi przemyśleniami na temat języka.

    górna Frankonia
    Uczestnik

    Tak, przyjaciele, chciałem zrobić szybką aktualizację życia. Otworzyłem ten temat, gdy założyłem Umschulung. Od 1 stycznia 2022 r., dzięki Bogu, ukończyłem Umschulung z GPA 2 i zacząłem jako Schichtführer w firmie, w której zrobiłem Umschulung. Innymi słowy, po turecku możemy powiedzieć kierownik zmiany. Oczywiście przeszedłem w tym procesie wiele trudu, spędziłem 2 lata przed pracą, dzień i noc, po pracy, aby zrozumieć i poznać zagadnienia, z którymi nawet Niemcy mają trudności, dzięki Bogu, zdaliśmy egzamin bez żadnych wypadek i bez szans dla Niemców.

    W międzyczasie oczywiście mój poziom niemieckiego, który na początku wynosił B1 czy jakoś tak, zaczął zbliżać się do języka ojczystego. Ale jeśli chodzi o stanowisko kierownicze, to zdaję sobie sprawę, że jest ono niewystarczające i wciąż staram się je doskonalić. Ponieważ wykonujemy pracę w szybkim tempie iw pełni komunikatywną, konieczna jest 100% znajomość języka niemieckiego. Poza tym listonosz, komunikacja z szefami innych Abteilungów itp. jest całkowicie oparta na języku niemieckim. Ponieważ pracuję na czele 18-osobowego działu, ponownie język niemiecki jest niezbędny do rozwiązywania ich problemów. Velhasil kalam niekoniecznie jest w języku niemieckim i niekoniecznie w języku niemieckim.

    Jak znajdę czas to opowiem jak przebiegała ta przygoda i jak się zaczęła.W szczególności dla tych, którzy tak jak my pochodzą z Turcji, państwowe Umschulung to świetna okazja. Oczywiście trzeba spełnić wymagania. Jeśli mam zdefiniować Umschulung, Ausbildungun jest dokładnie tą samą szkołą, w której chodziłeś do egzaminu, do którego zdawałeś, ale zajmuje 3/2 Ausbildungun. Na przykład ukończyłem 2-letnią pracę w 18 miesięcy. A na koniec pracy otrzymujesz taki sam dyplom jak ci, którzy ukończyli Ausbildung. W rzeczywistości jesteś traktowany jako bardziej potencjalna osoba, ponieważ ją skracasz. Umschulung w skrócie = Skrócony Ausbildung

    Teraz weszliśmy na drabinę kariery stąd, zobaczmy o nas. Wśród moich planów jest zostanie Meisterem lub Technikerem tego samego zawodu. Na początek chcę zdobyć trochę doświadczenia i kontynuować w ten sposób.
    Niech Bóg udzieli jej każdemu, kto pracuje, walczy i walczy zgodnie ze swoim sercem. Jeśli masz pytania, możesz je zadać pod tym tytułem, wszyscy skorzystają.

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 18)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.