Jak najlepiej uczyć się języka niemieckiego i obcego?

> Fora > Aktywne uczenie się i niemieckie metody zapamiętywania słów > Jak najlepiej uczyć się języka niemieckiego i obcego?

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    esma 41
    Uczestnik

    Język obcy… jak się go najlepiej nauczyć?? ?

    Chcesz pojechać do kraju, w którym mówi się językiem, którego się uczysz, i wiesz, że jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby nauczyć się tego języka. Ale wejście do nowego kraju może początkowo wydawać się dziwne. oznacza to, że przyzwyczajenie się do nowego środowiska, kultury i języka zajmie trochę czasu. Może również wpłynąć na Ciebie przebywanie w innym okresie. Ale bądź wygodny i spróbuj dostrzec swoje nowe otoczenie.

    1- Popełniaj błędy (!): Popełniaj jak najwięcej błędów w języku, którego się uczysz... Nie zawsze musisz mówić poprawnie. Jeśli ludzie zrozumieją, co mówisz, nie ma znaczenia, czy popełnisz błędy, przynajmniej na początku. Życie w obcym kraju nie jest sprawdzianem z gramatyki.

    2- Zapytaj, jeśli nie rozumiesz: Kiedy inni mówią, nie musisz wychwytywać każdego słowa. Zwykle wystarczające jest zrozumienie głównej idei. Jeśli jednak uważasz, że kwestia, której nie rozumiesz, jest ważna, ZAPYTAJ! Kilka przydatnych słów na ten temat: Pardon me? w języku angielskim. Przepraszam, co powiedziałeś? Czy mógłbyś mówić wolniej Proszę? Czy powiedziałeś to… Nie załapałem tego… Czy mógłbyś to powtórzyć, proszę? Co to było? Przepraszam, że cię nie usłyszałem. Przepraszamy, co oznacza „………….” mieć na myśli? (Ale nie używaj: Czy mówisz po angielsku? Proszę, otwórz usta, kiedy mówisz! Daj mi spokój!) W przypadku języka niemieckiego (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? lub Bitte, Możesz używać wyrażeń takich jak sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Włącz język, którego się uczysz, do swoich zainteresowań: Ludzie lubią rozmawiać o rzeczach, które są dla nich interesujące. Czym się interesujesz? Spróbuj nauczyć się jak najwięcej słów na te tematy. Zapytaj ludzi wokół siebie, czym się interesują. Jest to fascynująca metoda, która zawsze pomaga w nauce nowych słów. W ten sposób zobaczysz, że zaczniesz lepiej rozumieć innych. Zainteresowania są jak żyzny deszcz padający na ogród. Rozmowa o Twoich umiejętnościach językowych pomoże Ci uczyć się szybciej, silniej i lepiej. Kilka przydatnych słów: Czym się interesujesz? w języku angielskim Moim ulubionym hobby jest… Bardzo lubię…..ing… Od wielu lat…. To co mi się podoba w…..to… Jakie są Twoje hobby? Dla niemieckiego…

    4- Rozmawiaj i słuchaj: zawsze jest o czym rozmawiać. Rozejrzyj się. Jeśli coś wydaje Ci się dziwne lub odmienne, od razu włącz się do rozmowy. Pomoże ci to również poprawić twoją przyjaźń. Słuchaj ludzi, ale słuchaj, aby uchwycić wymowę słów i rytm języka. Koniecznie wykorzystaj to, co znasz. W wielu językach słowa pochodzą od siebie. W takim przypadku spróbuj wywnioskować znaczenie słowa z jego znaczenia w temacie. Rozmawiając z rdzennymi obywatelami danego kraju, staraj się podtrzymać rozmowę. Nie panikuj, jeśli nie rozumiesz, co mówi druga osoba. Spróbuj zrozumieć główną myśl i kontynuuj rozmowę. Jeśli nadal masz problemy ze zrozumieniem, poproś go o powtórzenie zdania. Jeśli będziesz mówić dalej, w trakcie rozmowy temat stanie się bardziej zrozumiały. To dobry sposób na doskonalenie języka i naukę nowych słów, ale bądź ostrożny: jak to mówią: „nie wierz we wszystko, co usłyszysz, wierz w połowę tego, co mówisz”...

    5- Problem, zadawaj pytania: i tak nie ma lepszego sposobu na zaspokojenie naszej ciekawości. Pytania pomogą Ci nie tylko zacząć mówić, ale także kontynuować mówienie.

    6- Zwróć uwagę na użycie: słowo użycia zwykle oznacza obserwowanie, jak ludzie mówią. Czasami korzystanie z niego może być bardzo przyjemne. Może ci się wydawać dziwne, że sposób, w jaki ludzie mówią, wymawia słowa inaczej niż ty. Użycie w najprostszej formie odnosi się do tego, jak język jest używany ogólnie i naturalnie.

    7- Noś zeszyt: Zawsze miej przy sobie zeszyt i długopis. Jeśli usłyszysz lub przeczytasz nowe słowo, od razu je zapisz. Następnie spróbuj użyć tych słów w swojej mowie. Naucz się nowych idiomów. Jedną z najzabawniejszych rzeczy w nauce języków obcych, z których wiele to języki idiomatyczne, jest nauka idiomów. Zapisz te stwierdzenia w swoim zeszycie. Jeśli zastosujesz to, czego się nauczyłeś, w swojej mowie, będziesz pamiętać i mówić szybciej.

    8- Przeczytaj coś: Trzy najlepsze sposoby na naukę innego języka: czytanie, czytanie i czytanie. Kiedy uczymy się nowych słów, czytając, stosujemy również to, co już wiemy. Później łatwiej będzie używać tych słów i zrozumieć, kiedy je usłyszymy. Czytaj gazety, magazyny, szyldy, reklamy, buspasy i wszystko, co możesz znaleźć.

    9- Pamiętaj, że każdy może nauczyć się drugiego języka obcego, bądź realistą i cierpliwością, pamiętaj, że nauka języka wymaga czasu i cierpliwości.

    10- Nauka nowego języka jest również nauką nowej kultury: poznaj zasady kulturowe. Ucząc się nowego języka, bądź wrażliwy na zasady i zwyczaje tej kultury, które mogą być dla ciebie surowe. Musisz porozmawiać, żeby się dowiedzieć. Nie bój się zadawać pytań w klasie lub poza nią.

    11- Weź odpowiedzialność: Jesteś odpowiedzialny za swój własny proces nauki języka. Podczas nauki języka obcego ważny jest oczywiście nauczyciel, kurs i książka, ale nie zapominaj o zasadzie, że „najlepszym nauczycielem jesteś Ty”. Aby proces uczenia się był dobry, musisz określić swoje cele i wykonać pracę, która pomoże Ci je osiągnąć.

    12- Zorganizuj sposób, w jaki się uczysz: Nauka w zorganizowany sposób pomoże ci zapamiętać to, czego się nauczyłeś. Korzystaj ze słownika i dobrych materiałów szkoleniowych.

    13- Spróbuj uczyć się również od swoich kolegów z klasy: Tylko dlatego, że inni uczniowie w tej samej klasie są na tym samym poziomie, co Ty, nie oznacza, że ​​nie możesz się od nich czegoś nauczyć.

    14- Staraj się uczyć na swoich błędach: nie bój się popełniać błędów, każdy może je popełnić. Zadając pytania, możesz zamienić swoje błędy w zaletę w nauce języka obcego. Czy istnieje inny sposób wypowiedzenia użytego zdania?

    15- Spróbuj myśleć w języku, którego się nauczyłeś: Na przykład, kiedy jesteś w autobusie, opisz sobie, gdzie jesteś, gdzie jesteś. W ten sposób będziesz ćwiczyć swój język, nic nie mówiąc.

    16- Na koniec baw się dobrze podczas nauki języka: twórz różne zdania z poznanych zdań i idiomów. Następnie wypróbuj zdanie, które wypowiedziałeś w codziennej rozmowie, i zobacz, czy potrafisz go odpowiednio użyć. Mówi się, że życie polega na zdobywaniu doświadczeń, nauka języka obcego właśnie tak wygląda...

    esma 41
    Uczestnik

    Przyjaciele, przeczytajcie od Was, nasi cenni członkowie, pierwsze kroki w nauce niemieckiego.
    Jak zacząłeś uczyć się niemieckiego?

    Zacząłem uczyć się niemieckiego w przedszkolu.  :)
    Cóż, mój niemiecki nie jest zły.

    Więc ty ?

    Czekam na Wasze komentarze. 
    Z góry dziękuję.  ;)

    Lengur
    Uczestnik

    1- Popełniaj błędy(!): Popełniaj jak najwięcej błędów w języku, którego się uczysz...  Jeśli ludzie rozumieją, co mówisz Nie ma znaczenia, czy coś źle zrozumiesz, przynajmniej na początku….

    Problem w tym, że niestety ludzie nie rozumieją tego, co mówię, patrzą mi w twarz. ;D

    14- Staraj się uczyć na swoich błędach: nie bój się popełniać błędów, każdy może je popełnić. Zadając pytania, możesz zamienić swoje błędy w zaletę w nauce języka obcego. Czy istnieje inny sposób wypowiedzenia użytego zdania?

    Oooo, popełniam tak wiele błędów, że gdyby fałszywe zdania były grzechem, na pewno byłbym piekłem.

    16- Na koniec baw się dobrze podczas nauki języka: twórz różne zdania z poznanych zdań i idiomów. Następnie wypróbuj zdanie, które wypowiedziałeś w codziennej rozmowie, i zobacz, czy potrafisz go odpowiednio użyć. Mówi się, że życie polega na zdobywaniu doświadczeń, nauka języka obcego właśnie tak wygląda...

    Cóż, staram się dobrze bawić, ale problemy, których doświadczam w pierwszych 2 opcjach, zamieniają się w udrękę, a nie zabawę.

    Najpierw zacząłem od kursów w Centrum Kultury Niemieckiej, ale potem zrobiłem sobie długą przerwę. Teraz próbuję się uczyć, korzystając z zestawów edukacyjnych, książek i tej strony. Oglądam niemieckie kanały, gdy tylko znajdę okazję, by wyrobić sobie nawyk słuchu Ale oni mówią bardzo szybko, często nic nie rozumiem. :)

    esma 41
    Uczestnik

    1- Popełniaj błędy(!): Popełniaj jak najwięcej błędów w języku, którego się uczysz...  Jeśli ludzie rozumieją, co mówisz Nie ma znaczenia, czy coś źle zrozumiesz, przynajmniej na początku….

    Problem w tym, że niestety ludzie nie rozumieją tego, co mówię, patrzą mi w twarz. ;D

    14- Staraj się uczyć na swoich błędach: nie bój się popełniać błędów, każdy może je popełnić. Zadając pytania, możesz zamienić swoje błędy w zaletę w nauce języka obcego. Czy istnieje inny sposób wypowiedzenia użytego zdania?

    Oooo, popełniam tak wiele błędów, że gdyby fałszywe zdania były grzechem, na pewno byłbym piekłem.

    16- Na koniec baw się dobrze podczas nauki języka: twórz różne zdania z poznanych zdań i idiomów. Następnie wypróbuj zdanie, które wypowiedziałeś w codziennej rozmowie, i zobacz, czy potrafisz go odpowiednio użyć. Mówi się, że życie polega na zdobywaniu doświadczeń, nauka języka obcego właśnie tak wygląda...

    Cóż, staram się dobrze bawić, ale problemy, których doświadczam w pierwszych 2 opcjach, zamieniają się w udrękę, a nie zabawę.

    Najpierw zacząłem od kursów w Centrum Kultury Niemieckiej, ale potem zrobiłem sobie długą przerwę. Teraz próbuję się uczyć, korzystając z zestawów edukacyjnych, książek i tej strony. Oglądam niemieckie kanały, gdy tylko znajdę okazję, by wyrobić sobie nawyk słuchu Ale oni mówią bardzo szybko, często nic nie rozumiem. :)

    Lengur, póki masz tę wytrwałość  :) Jestem pewien, że w czasie pracy magisterskiej można mówić po niemiecku tak jak w swoim języku ojczystym.  :)

    mädchen
    Uczestnik

    Nauczycielka codziennie ćwiczyła przedmiot, którym zajmowaliśmy się na lekcji.

    mädchen
    Uczestnik

    Mam problem z wymową, mój głos jest trochę cienki, więc nie pasuje: S.

    Lengur
    Uczestnik

    Lengur, póki masz tę wytrwałość  :) Jestem pewien, że w czasie pracy magisterskiej można mówić po niemiecku tak jak w swoim języku ojczystym.  :)[/b]

    Mam nadzieję. Francuski pisarz Balzacmiałeś słynne powiedzenie„Aby być mistrzem wiedzy, trzeba być sługą pracy”. on.
    I również Napoleonun „Niemożliwe” to słowo, które można znaleźć tylko w słownikach głupców. obietnica. Haahhh, to moja zasada. :) I tak jest zbyt francuski  ;D

    esma 41
    Uczestnik

    Lengur, póki masz tę wytrwałość  :) Jestem pewien, że w czasie pracy magisterskiej można mówić po niemiecku tak jak w swoim języku ojczystym.  :)[/b]

    Insha'Allah, francuski autor Balzacmiałeś słynne powiedzenie„Aby być mistrzem wiedzy, trzeba być sługą pracy”. on.
    I również Napoleonun „Niemożliwe” to słowo, które można znaleźć tylko w słownikach głupców. obietnica. Haahhh, to moja zasada. :) I tak jest zbyt francuski  ;D

    Na przykład Konfuzius mówi: Nie wiem na pewno, że nic nie wiem ”. ;D

    Co powiedział Arksilao:  ;D „Czy mam informacje? Nie wiem."

    Co powiedział Sokrates:  :)  „Nie wiem nic poza tym, że nic nie wiem”.

    Co powiedział Mark Twain:  ;D  „Edukacja jest wszystkim. brzoskwinie były kiedyś gorzkimi migdałami;
    Kalafior to nic innego jak kapusta po studiach ”. ;D

    Benjamin Disraeli: „Z reguły osoba odnosząca największe sukcesy w życiu to ta, która ma najlepszą wiedzę”.

    "Jedno jest pewne. Wątpić w jakąś prawdę.

    wątpienie to myślenie.

    Myślenie to istnienie.

    Nie ma więc wątpliwości, że istnieję.

    Myślę, więc jestem.

    Moja pierwsza wiedza to solidne informacje.

    Mogę teraz wyodrębnić wszystkie inne informacje z tych informacji ”.

    Rene Descartes


    „Nie wiem na pewno, że nic nie wiem”.
    ;D (jak wyraźnie werbalne)

    Arxilaus

    Moje cytaty nie są francuskie, ale raczej międzynarodowe.  ;D tak międzynarodowy  :)

    esma 41
    Uczestnik

    aktualizacja

    SEDAT08
    Uczestnik

    Odkąd pierwszy raz przyjechałem do Niemiec, bez wahania o wszystko pytam, bo szkoda nie wiedzieć, szkoda się nie uczyć. Wybrałem siebie jako cel, uczę się 2 słów dziennie, piszę na papierze i nigdy nie zapominam, nauczyłem się wielu przydatnych słów. Czytam gazetę, oglądam telewizję, po chwili chcę przeczytać książkę.

    Prywatny
    Uczestnik

    Insha'Allah, francuski autor Balzacmiałeś słynne powiedzenie„Aby być mistrzem wiedzy, trzeba być sługą pracy”. on.
    I również Napoleonun „Niemożliwe” to słowo, które można znaleźć tylko w słownikach głupców. obietnica. Haahhh, to moja zasada. :) I tak jest zbyt francuski  ;D

    Jesteś trochę francuzem na ten temat :)

    serakanu
    Uczestnik

    mrb przyjaciele,
    Przyjechałem do Niemiec 17 dni temu i mój kurs jeszcze się nie rozpoczął, ale ludzie wokół mnie pytają, skąd tak dużo się nauczyłem i też jestem zaskoczony, kiedy to mówią :)
    Bazując na moich wrażeniach, moja pierwsza rada jest taka, żeby „nie wstydzić się” niczego, co się robi, bo postrzeganie otoczenia nie jest tu takie samo jak w TR. Piątek, sobota, koniecznie idźcie do barów! Idź i poznaj ludzi, tutaj ludzie komunikują się nie na podstawie znajomości, ale na podstawie przebywania w tym samym miejscu.Idź do kina lub na dworzec i poobserwuj, i tak masz dużo czasu na pierwszych lekcjach. :) Co więcej, jeśli znasz trochę angielski, wszystko będzie dobrze, ale nalegaj, aby mówić po niemiecku. i po drugie, „pozyskanie kochanka, który jest miejscowy w tym kraju” :) Mam szczęście, może miałem dziewczynę w pierwszy weekend, więc mimo że w dzisiejszych czasach jest to bardzo kłopotliwe, każda Niemka, która jest zadowolona ze swojego stanu, może tego nie ugotować. Więcej lody spróbuj się odprężyć :D A długopis jest obowiązkowy wszędzie. Życzę wszelkiej wygody każdemu, kto próbuje przystosować się do nowego języka i kultury, tak jak ja. Jeśli ktoś chce zaprzyjaźnić się z Niemcem przez e-mail, to szkoda, że ​​nie jestem głodny, nie mów, że wyrok został przerwany w tak krótkim czasie.

    Prywatny
    Uczestnik

    @Serakanu

    Myślałem, że niemieckie dziewczyny są uprzedzone do Turków, ponieważ są bardzo tureckie.

    Czy czułeś coś takiego?

    anonimowy
    gość

    Witam,
    Polecam obszerny słownik internetowy, który właśnie odkryłem podczas nauki języka niemieckiego.

    nie przejmuj się

    blue_mavis
    Uczestnik

    Jak powiedziała droga Esma, oczywiście, że będą błędy, ważne jest, aby znaleźć prawdę, przeprowadzić badania, ważne jest też, aby człowiek miał determinację do nauki. Oczywiście, interesowałem się nauką języka niemieckiego Od dziecka. Właściwie to moje szczęście. Zwykle uczę się słowo w słowo. Cokolwiek przyjdzie mi do głowy, uczę się niemieckiego na pamięć, ale mam pewien problem z redundancjami. Jak mogę to rozwiązać? Czy możecie mi pomóc?

    dziennik
    Uczestnik

    Moim jedynym problemem jest to, że jestem podekscytowany i trochę zawstydzony rozmawiając z kimś po niemiecku: zawstydzony: nie mam większych trudności, ale kiedy mówię, nie wiem, jak przyjść?  :(

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 28)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.