Niemiecki proces obywatelstwa

WITAJ NA FORUM ALMANCAX. WSZYSTKIE INFORMACJE O NIEMCZECH I JĘZYKU NIEMIECKIM ZNAJDZIESZ NA NASZYM FORUM.
    volkanxnumx
    Uczestnik

    Cześć przyjaciele
    Czy ktoś z Was nabył obywatelstwo niemieckie po przyjeździe do Niemiec z Turcji?
    Jeśli tak, czy możesz powiedzieć, z jakiego miasta aplikowałeś i ile miesięcy/lat łącznie to trwało?
    Życzę wszystkim miłego forum...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Gemini
    Uczestnik

    Szczerze mówiąc, jestem ciekaw odpowiedzi na to pytanie. Minęło dwa i pół roku odkąd przyjechałem do Niemiec. Ponieważ moja żona jest obywatelką Niemiec, myślę, że mam prawo złożyć wniosek, gdy skończę 3 lata. Zrobiłem kurs Orientierung i dostałem certyfikat z pełnymi ocenami. Dostałam też swój ostatni certyfikat z języka niemieckiego na poziomie B2 i teraz kontynuuję naukę na poziomie C1. Po prostu teraz nie pracuję. Nie jestem pewien, czy istnieje wymóg pracy w aplikacjach ze względów rodzinnych. W zeszłym tygodniu zadzwoniliśmy do urzędu ds. cudzoziemców i powiedzieli: „Umówmy się wcześniej, wniosek możesz złożyć na miesiąc przed upływem 3 lat”. Czy tam też będzie mierzona nasza znajomość niemieckiego, czy wystarczą certyfikaty? Potrzebuję komentarzy przyjaciół, którzy znają te rzeczy i przeszli tę drogę wcześniej.

    nieczuły
    Uczestnik

    Po pierwsze, jeśli nie dostaniesz pomocy od państwa, jeśli masz dobre dochody, nawet jeśli tylko inspiracja zadziała, to nie będzie problemu. Ważną kwestią jest to, czy otrzymujesz pomoc rządową. To tylko ciekawe, że masz dokument B2.Uczysz się teraz C1 i boisz się, że zostaniesz zabrany na egzamin z niemieckiego? Tak rozumiem z tego, co powiedziałeś. Nawet B1 wystarczy i jako egzamin. Nie ma nic, spokojnie.

    Gemini
    Uczestnik

    Dziękuję za Twoją odpowiedź @Bez serca. Właściwie jest napisane, że wystarczy B1, ale mam znajomego, który mieszka tu od lat. Sprawili mu wiele kłopotów. Połóż przed sobą gazetę, weź ją, podsumuj itp. i zadawaj pytania. Osoba, o której mówię, mówi po niemiecku bez problemu. Może sprawili problem, bo nie mieli certyfikatu, nie wiem. Myślę, że podejścia mogą się różnić w zależności od stanu i funkcjonariusza, z którym się spotykasz. Tak czy inaczej, bez zbędnych ceregieli, osoba ta wycofała swoje zgłoszenie. W Internecie występuje również duże zanieczyszczenie informacyjne. Dlatego chciałem skorzystać z wiedzy Was, doświadczonych osób.

    nieczuły
    Uczestnik

    W opisywanym przez Ciebie zdarzeniu sam podałeś przyczynę, twierdzisz, że nie ma świadectwa, po co miałby pozwolić mu studiować, gdyby miał świadectwo? Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić…

    istanbullu jest
    Uczestnik

    Witam,

    Możesz uzyskać obywatelstwo w sumie w ciągu 3,5-4 lat, jeśli twój współmałżonek jest obywatelem Niemiec (i kiedy spełnisz inne warunki ekonomiczne i społeczne, których chce). Może się różnić w zależności od sytuacji każdego. Następnie możesz otrzymać niebieską kartę z Turcji lub konsulatu natychmiast po usunięciu jej z populacji.

    Pod koniec 3 lat możesz złożyć wniosek natychmiast po otrzymaniu Unbefristet. (B1+ einbürgerunsprüfung powinno być już załatwione) W moim przypadku bardzo zadbali o to, żebym już pracował (chcą listy płac lub wyciągi bankowe) i regularnie płacił rentenversicherung. Tam też oficer z tobą rozmawia, co prawda niewiele, ale nie jest to takie trudne dla kogoś, kto ma już B1.

    Przed przejściem przez ten proces wysyłają Ci listę dokumentów i sprawdzają, czy się nadajesz. Myślę, że ci, którzy mają pytania, aplikują przez e-mail do Auslanderamt, z którym jesteś bezpośrednio powiązany, powiedzą ci, czy nadajesz się do aplikacji.

    Ułatw sobie.

    istanbullu jest
    Uczestnik

    Ostatni raz dostałem takiego maila przed przygotowaniami. Zostawiam to tutaj jako przykład wymaganej dokumentacji. W moim przypadku moja żona miała unbefristet vertrag, a ja miałem kleinunternehmen.

    Nawiasem mówiąc, próbkę rejestracyjną populacji napisali po turecku.:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen sind:

    – Gultigera Reisepassa

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Ludność

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Test Einbürgerungstest

      Nazwa: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zum Einbürgerungstest an und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH lub Goethe-Zertifikat)

    Alternative zum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternatywnie: unbefristeter Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal an undciąża Ihnen eine Rückmeldung.

    Bitte teilen Sie mir auch mit, sofern Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits - oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen

    yenicerixnumx
    Uczestnik

    Cóż, mam teraz wszystkie dokumenty. To znaczy, jeśli chcę, mogę przejść na obywatelstwo niemieckie. ale dużo myślę o tym, co będzie dla mnie plusem, a co minusem. Jeśli pewnego dnia znowu będę chciał mieszkać w Turcji, czy będę miał problem z ponownym uzyskaniem tureckiego obywatelstwa? Czy moje kwalifikacje tam przepadną? W końcu mam tu pobyt na czas nieokreślony i mam takie same prawa jak obywatele niemieccy.
    Jak myślicie, przyjaciele, czy powinienem otrzymać obywatelstwo niemieckie?

    nieczuły
    Uczestnik

    Pozdrawiam, nawet jeśli zrzekniesz się obywatelstwa tureckiego, otrzymasz niebieską kartę. To jest niebieskie. Posiadając kartę nie tylko masz prawo do głosowania i bycia wybranym, czyli nie możesz głosować ani kandydować w wyborach w Turcji... Poza tym Twoje prawo do dziedziczenia, Twoje prawo do pobytu na czas nieokreślony, Twoje prawo do pracy itp., wszystkie twoje prawa pozostają takie same jak obywatela Turcji. Radzę ci zdobyć obywatelstwo niemieckie, jeśli w ogóle masz prawo do myślenia. Jeśli go nie dam, mam plan wrócić po 10, 15 latach. Chcę dostać obywatelstwo i wyjechać. Jeśli będę tego żałować jutro lub pojutrze, to przynajmniej mam szansę wrócić. Jak wiadomo, jeśli przebywasz poza granicami Niemiec przez 6 miesięcy, możesz zostać na czas nieokreślony. Twoje prawa wygasają, nie możesz wrócić

    yenicerixnumx
    Uczestnik

    Pozdrawiam, nawet jeśli zrzekniesz się obywatelstwa tureckiego, otrzymasz niebieską kartę. To jest niebieskie. Posiadając kartę nie tylko masz prawo do głosowania i bycia wybranym, czyli nie możesz głosować ani kandydować w wyborach w Turcji... Poza tym Twoje prawo do dziedziczenia, Twoje prawo do pobytu na czas nieokreślony, Twoje prawo do pracy itp., wszystkie twoje prawa pozostają takie same jak obywatela Turcji. Radzę ci zdobyć obywatelstwo niemieckie, jeśli w ogóle masz prawo do myślenia. Jeśli go nie dam, mam plan wrócić po 10, 15 latach. Chcę dostać obywatelstwo i wyjechać. Jeśli będę tego żałować jutro lub pojutrze, to przynajmniej mam szansę wrócić. Jak wiadomo, jeśli przebywasz poza granicami Niemiec przez 6 miesięcy, możesz zostać na czas nieokreślony. Twoje prawa wygasają, nie możesz wrócić

    Dziękuję za odpowiedź
    Chyba spóźnię się na niemieckie obywatelstwo, brachu. Myślę, że tak jest najlepiej, w końcu zawsze dobrze jest być obywatelem miejsca, w którym się mieszka.

    volkanxnumx
    Uczestnik

    Witam szanownych forumowiczów,

    Po długim procesie otrzymałem obywatelstwo niemieckie. Pozwól, że opowiem ci trochę o tym procesie. Mam nadzieję, że podane przeze mnie informacje okażą się przydatne.

    Marzec 2017: Przyjazd do Niemiec

    Wrzesień 2019: Wniosek o nadanie obywatelstwa niemieckiego
    - Niezbędne dokumenty zostały przekazane.

    (Moja sytuacja w momencie składania wniosku; byłem żonaty z Niemką, miałem 3-letnie zezwolenie na pobyt, pracę na pełny etat, certyfikat językowy na poziomie b1 oraz certyfikat z testu na obywatelstwo.)

    Maj 2020: Pierwszy list od Landrasamtu (tj. przez pierwsze 8 miesięcy po prostu czekałem na swoją kolej. W trakcie tego procesu nie podjęto żadnych działań).
    - Wymagane dokumenty zostały przekazane.

    Sierpień 2020: Drugi list od Landrasamt
    - zażądał dodatkowych dokumentów

    Wrzesień 2020: trzeci list od Landrasamtu (gwarantowana naturalizacja)
    -z tym dokumentem;

    Wrzesień 2020: Wniosek o zrzeczenie się obywatelstwa tureckiego w Konsulacie
    - Wniosek został złożony, a proces realizacji transakcji był monitorowany za pomocą systemu śledzenia online.

    Listopad 2020: Uzyskanie zaświadczenia o wyjeździe z Konsulatu wraz z zezwoleniem na obywatelstwo:
    – Otrzymany dokument został wysłany do landrasam.

    Grudzień 2020: Uzyskanie zaświadczenia o obywatelstwie niemieckim:
    – brzmiał ostatni list od Landrasamtu. Umówiłem się na spotkanie i osobiście odebrałem zaświadczenie o obywatelstwie niemieckim.

    Tego samego dnia złożono wniosek do gminy o wydanie dokumentu obywatelstwa, paszportu i dowodu tożsamości. Okres oczekiwania 4 – 6 tygodni.

    Ze względu na proces Corona cały proces od pierwszego wniosku do daty otrzymania zaświadczenia o obywatelstwie przebiegał w formie listów i telefonów. Dlatego myślę, że proces trwa trochę dłużej niż w normalnych warunkach.

    Ten proces był dla mnie trudny, długi i kosztowny. Mam nadzieję, że Twoja praca będzie szybciej zakończona.Mogą być rzeczy, o których zapomniałem lub napisałem nie do końca, jeśli ktoś chce, mogę pisać prywatnie, pomogę na tyle, na ile moja wiedza i doświadczenie wystarczy.

    Szczęśliwi forumowicze…

    nieczuły
    Uczestnik

    Przede wszystkim uważam, że podjąłeś najbardziej logiczną decyzję. Zawsze najbardziej logiczne jest zapewnienie jak największej gwarancji, wybranie obywatelstwa zamiast na czas nieokreślony lub obywatelstwo w przypadku pobytu na czas nieokreślony. Myślę, że rozsądniej byłoby powiedzieć: weźmy to, nie wiemy, co będzie jutro. Tak wiele. Komentuję, szczerze mówiąc, zapomniałem, co napisałem, chcę napisać w celach informacyjnych. Mam nadzieję, że nie pisałem wcześniej, jeśli tak, proszę o wybaczenie :) Wysłałem e-maila do MSZ 4-5 miesięcy temu, zapytałem czy to prawda, że ​​po osiągnięciu B1 okres oczekiwania został skrócony do 7 lat i powiedziano im, że powinni mieszkać z zezwoleniem na pobyt przez 8 lat lata. W mailu było napisane, że jeśli B1 jest obecny, to ma 7 lat, a jeśli B2, to może być naturalizowany po 6 latach. Oczywiście dla tych osób stanu wolnego lub rozwiedzionych, ponieważ Volkan był żonaty z obywatelem Niemiec, prawo do obywatelstwa narodziło się 3 lata później, abym się nie mylił. Mam 7 lat rezydentury od października przyszłego roku i jak pozbędę się tej choroby to chcę zacząć vollzeit i zostać obywatelem Niemiec, proso do głowy 😊

    volkanxnumx
    Uczestnik

    Dziękuję bracie 😀 wszystko będzie dobrze insha'Allah..

    istanbullu jest
    Uczestnik

    Dziękuję bracie 😀 wszystko będzie dobrze insha'Allah..

    Powodzenia, niebieską kartę możesz otrzymać w konsulacie lub w urzędach stanu cywilnego w Turcji. Kupiłam go podczas wizyty w Türkiye. Poprosili o opłatę w wysokości 15 lirów i dostajesz termin przed wyjazdem. Numer identyfikacyjny TC się nie zmienia, więc niewiele się zmieniło, ale jeśli masz konto bankowe, podpisują dokument stwierdzający, że masz obowiązek podatkowy za granicą. (jeśli powiadomisz). Myślę, że niewiele różni się od podwójnego obywatelstwa, z wyjątkiem głosowania i pracy w sektorze publicznym.

    pozdrowienia

    volkanxnumx
    Uczestnik

    Dziękuję Stambule.

    masz swój własny proces; Gdybyś napisał, z jakiego miasta aplikowałeś i ile łącznie miesięcy/lat dostałeś, myślę, że dostarczyłbyś więcej przydatnych informacji osobom, które szukają informacji na ten temat.

    Ponieważ otwierając ten temat, bardziej ciekawiło mnie, kto otrzymał obywatelstwo niemieckie z jakiego miasta i jak długo to trwało, niż jakie dokumenty były mi potrzebne. Jak wiesz, okres oczekiwania i procedura różnią się w zależności od stanu/miasta, a ludzie myślą, że jeśli uzyskam jakieś informacje na ten temat podczas oczekiwania, mogę dokonać pewnych porównań. tak samo wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak długo potrwa proces wizowy, czekając na wizę łączenia rodzin w tr.
    Swoją drogą, czy na dużym forum nie ma innych znajomych, którzy przybyli z Turcji i dostali niemieckie obywatelstwo?
    Pozdrawiam dobre forum.

    nieczuły
    Uczestnik

    Wszyscy są tutaj w trakcie procesu wizowego, ale po stałym pobycie lub uzyskaniu obywatelstwa uciekają, bo nie mają tu pracy. Niestety wielu ludzi to egoiści. Nie jest trudno dzielić się i pomagać tutaj, tak jak Ty.

Wyświetlanie 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (łącznie 19)
  • Aby odpowiedzieć w tym temacie musisz być zalogowany.